Geld lenen kost geld

72 Audi A1 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Audi A1 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van A1 en A1 Sportback, van 1.0 TFSI tot 1.4 TFSI. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Audi A1 kopen en financieren.
Kleine premium hatchback, bijna altijd benzine.

Er staan ruim 46.000 Audi A1's in het Nederlandse kentekenregister. De eerste generatie (8X) is het talrijkst, de tweede generatie (GB) staat in het register vrijwel alleen als A1 Sportback en citycarver, en altijd met benzinemotor. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke A1 past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
A1 8X2010 tot 201897% benzine30.032Wie een voordelige, kleine Audi zoekt, ook als driedeurs
A1 GBvanaf 2018100% benzine15.584Wie een jongere A1 zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Bouwjaren op basis van datum eerste toelating.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register.

A1 8X (2010 tot 2018)

  • Benzine 1.2 met 86 pk en 1.0 met 95 pk komen het meest voor, daarnaast 1.4 met 122 tot 185 pk
  • Diesel 1.6 met 90 pk, maar 3% van de 8X'en
  • Trekgewicht 1.000 of 1.200 kg geremd

A1 GB (vanaf 2018)

  • Benzine 1.0 met 95, 110 of 116 pk, 1.5 met 150 pk en 2.0 met 200 pk
  • Uitvoeringen Sportback en citycarver
  • Trekgewicht Bij de A1 GB staat geen trekgewicht geregistreerd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de A1

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 24.855 A1's bij de APK samen 59.796 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel A1Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde7.20512,0%7,2%
2Band onvoldoende profiel5.6109,4%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld5.3959,0%5,6%
4Band beschadigd2.4824,2%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2.3053,9%3,8%
6Stofhoes stuurinrichting beschadigd2.1693,6%1,2%
7Stofhoes aandrijfas beschadigd1.2242,0%1,7%
8Remvoering of bevestiging raakt schijf1.0141,7%1,0%
9Uitlaat niet gasdicht9631,6%2,1%
10Dim- of grootlicht werkt niet (goed)8781,5%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

A1 8X

  • Stuurhoezen Een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting komt bijna drie keer zo vaak voor als landelijk.
  • Gordels Een beschadigde gordel ruim drie keer zo vaak, al gaat het om 1,4% van de meldingen.
  • Koplampverstelling Een niet werkende verstelling van de koplamphoogte drie keer zo vaak.

A1 GB

  • Stuurhoezen Een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting is goed voor 7,2% van de meldingen, zes keer zo vaak als landelijk.
  • Gordelsluiting Een gordelsluiting die niet werkt ruim acht keer zo vaak, al gaat het om 0,8%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven ruim drie keer zo vaak.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de A1 vanaf bouwjaar 2010 is bij de RDW in deze data maar één terugroepactie bekend: de software-update voor de EA189-dieselmotor. Bij 146 A1's staat die nog open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
A1 8X dieselSoftware EA189-dieselmotor (NOx-uitstoot bij rollenbanktest)2015146 van 614

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

8X of GB?

De 8X was er ook als driedeurs en met diesel. De GB staat vrijwel alleen als Sportback of citycarver in het register, altijd met benzinemotor. Wil je een fietsendrager of aanhanger, let dan op: bij de A1 GB staat geen trekgewicht geregistreerd, bij de 8X 1.000 of 1.200 kg.

A1 of iets anders?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de Audi A3 of de Audi Q2. Wil je vergelijken met een andere kleine auto, bekijk dan de Volkswagen Polo. Meer over alle modellen lees je op de Audi-merkpagina.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurhoezen Laat de rubberen hoezen van de stuurinrichting en de aandrijfassen bekijken.
  • Gordels Controleer of alle gordels onbeschadigd zijn, goed oprollen en vergrendelen.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Verlichting Test koplampen en de verstelling van de koplamphoogte.
  • Trekhaak Wil je trekken, check dan of de A1 een trekgewicht heeft.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een A1 als particulier

STAP 1

Kies je A1

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere A1 8X financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de A1 met de Volkswagen Polo, de Audi A3 of de Peugeot 208, of bekijk alle Audi-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Audi A1