Geld lenen kost geld

178 BMW X1 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte BMW X1 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van benzine en diesel tot plug-in hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte BMW X1 kopen en financieren.
Compacte SUV, ook als plug-in hybride.

Er staan ruim 35.000 BMW X1's van bouwjaar 2012 of later in het Nederlandse kentekenregister. De F48 (2015 tot 2022) komt het meest voor, de nieuwste generatie is vooral plug-in hybride. Het trekgewicht van de plug-in verschilt sterk per generatie. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke X1 past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
E842012 tot 201581% benzine, 19% diesel2.134Wie een voordelige X1 zoekt en de airbagactie laat controleren
F482015 tot 202273% benzine, 21% plug-in hybride21.558Wie de meeste keuze wil
U11vanaf 202271% plug-in hybride, 15% mild hybride, 14% benzine11.218Wie een jonge plug-in hybride zoekt die ook kan trekken

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2012 of later, zonder de elektrische iX1. Bouwjaren op basis van datum eerste toelating.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

E84 (2012 tot 2015)

  • Benzine 2.0 met 150, 184 of 245 pk
  • Diesel 2.0 met 143 of 184 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.800 kg geremd

F48 (2015 tot 2022)

  • Benzine 2.0 met 192 pk komt het meest voor, daarnaast 1.5 met 136 of 140 pk
  • Plug-in hybride 1.5 met 125 pk plus elektromotor (xDrive25e)
  • Diesel 1.5 en 2.0 met 116 tot 190 pk
  • Trekgewicht Benzine en diesel 1.700 tot 2.000 kg, plug-in hybride maar 750 kg geremd

U11 (vanaf 2022)

  • Plug-in hybride 1.5 met 136 of 150 pk plus elektromotor (xDrive25e en xDrive30e)
  • Mild hybride 1.5 met 156 pk of 2.0 met 204 pk
  • Trekgewicht Plug-in hybride 1.700 of 1.800 kg, mild hybride 1.800 of 2.000 kg geremd

Bron motoren, typeaanduidingen, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de X1

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 9.248 X1's bij de APK samen 15.551 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel X1Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.44615,7%7,2%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.79011,5%5,6%
3Band onvoldoende profiel1.55310,0%6,9%
4Band beschadigd7234,6%2,8%
5Motorsteunrubber doorgescheurd5283,4%0,1%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht5273,4%3,8%
7Remslang schuurt langs een ander deel4062,6%0,1%
8Achterlicht werkt niet (goed)4012,6%1,1%
9Remvoering of bevestiging raakt schijf2241,4%1,0%
10Storing eCall-noodoproepsysteem2181,4%0,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

E84

  • Airbag Bij 1.343 van de 1.878 betrokken X1's staat de airbagactie uit 2025 nog open.
  • Ruitensproeiers Een ruitensproeier die niet werkt komt vier keer zo vaak voor.

F48

  • Motorsteun Een doorgescheurd motorsteunrubber is goed voor 4,2% van de meldingen; landelijk is dat 0,1%.
  • Remslangen Een remslang die ergens langs schuurt komt meer dan zestig keer zo vaak voor als landelijk.
  • eCall en achterlichten Een storingsmelding van eCall en een defect achterlicht worden ook veel vaker gemeld.

U11

  • Nog weinig APK-data Pas 70 U11's zijn gekeurd; de meeste hoeven nog niet voor hun eerste APK.
  • Plug-in hybride Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de X1 vanaf bouwjaar 2012 zijn 37 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.724 X1's staat nog minstens één actie open, vooral bij de E84. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
E84Gasgenerator bestuurdersairbag kan na enkele jaren defect raken20251.343 van 1.878
E84Achteraf gemonteerd stuurwiel met verouderende airbag2024128 van 276
U11Software remsysteem detecteert fouten niet2024107 van 1.285
F48Dashboard mogelijk niet goed gefabriceerd (passagiersairbag)201740 van 1.994
F48Bevestiging achterlichten kan scheuren201938 van 942

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Plug-in hybride: let op het trekgewicht

Een plug-in hybride F48 (xDrive25e) mag maar 750 kg geremd trekken. Bij de nieuwere U11 plug-in is dat 1.700 of 1.800 kg. Wil je een caravan trekken, kies dan een U11 of een F48 benzine of diesel. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

X1 of een andere BMW?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de BMW X3. Wil je volledig elektrisch, bekijk dan de BMW iX1. Of vergelijk met de Volvo XC40.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de E84 de airbag), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Motorsteun Bij een F48: laat de motorsteunen bekijken. Let op trillingen bij stationair draaien en optrekken.
  • Remslangen Bij een F48: laat controleren of een remslang ergens langs schuurt.
  • Waarschuwingslampjes Check of er geen storingsmelding voor eCall in het dashboard staat.
  • Verlichting Test de achterlichten.
  • Plug-in hybride Test het laden, vraag naar de laadkabels en check het trekgewicht.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een X1 als particulier

STAP 1

Kies je X1

Filter het aanbod hierboven op generatie, aandrijving en kilometerstand. Een oudere X1 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de X1 met de Audi Q3, de Volvo XC40 of de Mercedes-Benz GLA, of bekijk alle BMW-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over BMW X1