Geld lenen kost geld

10 Citroën C4 Picasso occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Citroën C4 Picasso op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze MPV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Citroën C4 Picasso kopen en financieren.
MPV van Citroën, tot 2019 onder deze naam.

Er staan ruim 15.600 Citroën C4 Picasso's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series: tot 2013 (4.407 auto's) en van 2013 tot 2019 (11.038 auto's). Vanaf 2018 heet de auto C4 SpaceTourer; die staat in een aparte koopgids. De meeste rijden op benzine, meestal een 1.2 of 1.6. Het trekgewicht verschilt per motor, meestal 1.300 tot 1.600 kg. Bij de nieuwere serie staan nog acties open voor de distributieriem. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke C4 Picasso past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20132010 tot 2013Benzine 1.6 met 120, 150 of 156 pk; diesel 1.6 of 2.04.407Wie een oudere C4 Picasso zoekt
2013 tot 20192013 tot 2019Benzine 1.2 met 131 pk of 1.6 met 156/165 pk; diesel 1.6 of 2.011.038Wie een jongere C4 Picasso zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. Auto's die C4 SpaceTourer heten (2.902) zijn hier niet meegeteld.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht verschilt sterk per motor. Check altijd het kenteken.

Tot 2013

  • Benzine Meestal 1.500 kg (3.600), ook 1.300 kg
  • Diesel Van 1.050 tot 1.600 kg

2013 tot 2019

  • Benzine 1.470 kg (2.646), 1.350 kg (2.130), 1.500 of 1.600 kg
  • Diesel Meestal 1.500 of 1.600 kg, soms 1.700 kg
  • Hybride 1.700 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de C4 Picasso

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 12.242 C4 Picasso's bij de APK samen 37.831 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel C4 PicassoLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)4.57212,1%5,4%
2Band onvoldoende profiel3.6139,6%6,9%
3Bandenspanning niet op juiste waarde3.3318,8%7,3%
4Dimlicht onjuist afgesteld2.3466,2%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.3683,6%3,8%
6Band beschadigd1.1173,0%2,8%
7Stadslicht werkt niet (goed)9162,4%3,6%
8Kleur richtingaanwijzers wijkt af9102,4%1,7%
9Dim- of grootlicht werkt niet (goed)8632,3%1,7%
10Remlicht werkt niet (goed)5781,5%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2013

  • Elektrische parkeerrem Bediening werkt niet goed: 0,6% van de meldingen, landelijk vrijwel nooit.
  • Kentekenplaatverlichting Werkt niet goed: 8,5%, landelijk 5,4%.
  • Emissie CO te hoog: 0,7%, landelijk 0,3%.

2013 tot 2019

  • Distributieriem Twee acties (2020 en 2022): samen 346 nog open.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 1,4%, landelijk 0,5%.
  • Mistachterlicht Vaker ondeugdelijk bevestigd of met beschadigd glas.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de C4 Picasso zijn 32 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 408 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2013 tot 2019Distributieriem komt in aanraking met motorolie (EB2-motor)2022254 van 1.907
2013 tot 2019Distributieriem kan na verloop van tijd scheuren202092 van 2.851
2013 tot 2019Verkeerde kalibratie motormanagement, uitstoot buiten de norm201922 van 76
2013 tot 2019Olietoevoer vacuümpomp rembekrachtiger niet gegarandeerd202212 van 77
2013 tot 2019Interne blokkering slotmechanisme mogelijk defect201610 van 494

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

C4 Picasso of een andere Citroën?

De opvolger heet Citroën C4 SpaceTourer. Ook van Citroën is de Citroën Berlingo. Een SUV is de Citroën C5 Aircross.

C4 Picasso of een andere MPV?

Vergelijkbare auto's zijn de Volkswagen Touran, de Renault Scénic en de Opel Zafira.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Distributieriem Vraag wanneer de riem is vervangen en of de acties zijn uitgevoerd.
  • Parkeerrem Test de elektrische parkeerrem.
  • Verlichting Check kentekenplaatverlichting, knipperlichten en mistachterlicht.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: van 1.050 tot 1.950 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een C4 Picasso als particulier

STAP 1

Kies je C4 Picasso

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de C4 Picasso met de Volkswagen Touran, de Renault Scénic of de Citroën C4 SpaceTourer, of bekijk alle Citroën-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Citroën C4 Picasso