Geld lenen kost geld

22 Dacia Duster occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Dacia Duster op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, met benzine, LPG of als hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Dacia Duster kopen en financieren.
Betaalbare SUV, als benzine, LPG of (vanaf 2024) hybride.

Er staan ruim 19.500 Dacia Dusters van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister, verdeeld over drie generaties. Bij de tweede generatie rijdt bijna een derde ook op LPG, bij de nieuwste generatie is 86% een hybride. Let op het trekgewicht: de oudere Dusters mogen meestal 1.200 tot 1.500 kg, bij een groot deel van de nieuwste hybrides is dat 750 kg. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Duster past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Duster 12010 tot 201893% benzine, 4% LPG7.579Wie een zo betaalbaar mogelijke SUV zoekt
Duster 22017 tot 202569% benzine, 31% LPG7.653Wie een betaalbare SUV zoekt die 1.500 kg mag trekken
Duster 32024 tot 202686% hybride, 14% LPG4.125Wie een jonge Duster zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later, ingedeeld op typegoedkeuring.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per motor en generatie. Check altijd het kenteken.

Duster 1 en 2

  • Duster 1 1.2 met 125 pk of 1.6 met 105 pk. 1.200, 1.400 of 1.500 kg
  • Duster 2 benzine 1.3 met 131 of 150 pk, 1.2 met 125 pk. Meestal 1.500 kg
  • Duster 2 LPG 1.0 met 91 of 101 pk. 1.200 tot 1.500 kg

Duster 3

  • Hybride 1.2, 1.6 of 1.8 benzine. 750 kg (1.941 auto's), 1.500 kg (1.204) of 1.000 kg (368)
  • LPG 1.0 met 91 pk of 1.2 met 114 pk. 1.200 of 1.500 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Duster

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 9.277 Dusters bij de APK samen 26.430 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel DusterLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet2.2948,7%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde2.2388,5%7,3%
3Band onvoldoende profiel2.0447,7%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.8226,9%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.3725,2%3,8%
6Stadslicht werkt niet (goed)7923,0%3,6%
7Dim- of grootlicht werkt niet (goed)7913,0%1,7%
8Uitlaat niet gasdicht7572,9%2,1%
9Band beschadigd6942,6%2,8%
10Lichtbeeld dimlicht onjuist6172,3%1,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Duster 1

  • Claxon Werkt niet of ontbreekt: bijna tien keer zo vaak als landelijk.
  • Frontbescherming Een niet goedgekeurde frontbeschermer (bullbar) wordt vaker afgekeurd. Check of die er is.
  • Uitlaat Niet gasdicht: 3,6% van de meldingen, landelijk 2,1%.

Duster 2 en 3

  • Koplampverstelling Bij de Duster 2 werkt de hoogteverstelling van het dimlicht vaker niet: 2,1%, landelijk 0,2%.
  • Verlichting Mistachterlicht en achteruitrijlicht vaker defect.
  • Duster 3 Acties voor een stekkerverbinding onder het dashboard (2024) en de achterveren (2026). Check het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Duster zijn 8 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 46 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Duster 3Stekkerverbinding onder het dashboard kan door een voetbeweging losraken202432 van 438
Duster 3Veren van de achterwielophanging kunnen breken202612 van 12
Duster 1Fout in de stroomregelunit van de trekhaakbekabeling20181 van 169
Duster 3Afdichting van de LPG-tank mogelijk niet correct20251 van 2
Duster 1Achterveren met onjuiste veereigenschappen20150 van 182

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Duster of een andere Dacia?

Groter is de Dacia Bigster. Lager zijn de Dacia Sandero en de Dacia Jogger.

Duster of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de Renault Captur, de Suzuki Vitara en de Kia Sportage.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie, terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Test kentekenplaatverlichting, dim- en grootlicht en de hoogteverstelling van de koplampen.
  • Claxon Bij een Duster 1: test de claxon.
  • Uitlaat Luister naar lekkage van de uitlaat.
  • LPG Bij een LPG-uitvoering: vraag naar het onderhoud van de LPG-installatie.
  • Trekhaak Wil je trekken? Bij veel Duster 3 hybrides staat maar 750 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Duster als particulier

STAP 1

Kies je Duster

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Duster financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Duster met de Dacia Bigster, de Suzuki Vitara of de Renault Captur, of bekijk alle Dacia-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Dacia Duster