Geld lenen kost geld

13 DS DS 3 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte DS 3 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine auto. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte DS 3 kopen en financieren.
Kleine auto van DS: eerst als hatchback, later als DS 3 Crossback, ook elektrisch.

Onder het merk DS staan bijna 4.700 DS 3's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2015. Er zijn twee series. De DS 3 hatchback van 2015 tot 2019 (2.449 auto's, ook als Cabrio) rijdt vooral op een 1.2 benzinemotor. De DS 3 Crossback vanaf 2019 (2.187 auto's) is voor de helft benzine en voor de helft elektrisch. De elektrische mag niet trekken. Bij de hatchback vallen een slecht bevestigde uitlaat en openstaande acties voor de distributieriem en airbags op. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke DS 3 past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
DS 3 (hatchback, ook Cabrio)2015 tot 2019Benzine 1.2 met 82, 110 of 131 pk; diesel 1.62.449Wie een oudere kleine DS zoekt
DS 3 Crossback2019 tot 2025Elektrisch (1.035) of benzine 1.2 met 101, 131 of 155 pk; vanaf 2024 ook hybride2.187Wie een jongere DS 3 of een elektrische zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. Alleen auto's met merk DS; een DS3 die onder het merk Citroën staat, valt hier niet onder.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht verschilt per serie en brandstof. Check altijd het kenteken.

DS 3 (2015 tot 2019)

  • Benzine Meestal 1.150 kg (1.236 auto's) of 1.100 kg (907)
  • Diesel Meestal 1.150 kg, ook 775 kg

DS 3 Crossback

  • Benzine en hybride 1.200 kg
  • Elektrisch Geen trekgewicht geregistreerd

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de DS 3

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 2.219 DS 3's bij de APK samen 5.031 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel DS 3Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde58511,6%7,3%
2Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)4238,4%5,4%
3Band onvoldoende profiel4028,0%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld3717,4%5,6%
5Band beschadigd3527,0%2,8%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3006,0%3,8%
7Stadslicht werkt niet (goed)1833,6%3,6%
8Uitlaatsysteem ondeugdelijk bevestigd1202,4%0,5%
9Dim- of grootlicht werkt niet (goed)1202,4%1,7%
10Kleur richtingaanwijzers wijkt af1062,1%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

DS 3 (2015 tot 2019)

  • Uitlaat Ondeugdelijk bevestigd: 2,8% van de meldingen, landelijk 0,5%.
  • Distributieriem Twee acties (2020 en 2022): samen 94 nog open.
  • Airbags Opblaassysteem kan te hoge druk geven (2024): 81 van 1.556 nog open.

DS 3 Crossback

  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 16,0%, landelijk 3,8%.
  • Fuseekogels Te veel speling: 2,9%, landelijk 1,2%.
  • Motor Kan uitvallen door communicatiestoring (2023): 34 van 687 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de DS 3 zijn 31 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 275 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
DS 3 (2015 tot 2019)Opblaassysteem bestuurders- en passagiersairbag kan te hoge druk geven202481 van 1.556
DS 3 (2015 tot 2019)Distributieriem kan na verloop van tijd scheuren202051 van 751
DS 3 (2015 tot 2019)Distributieriem komt in aanraking met motorolie (EB2-motor)202243 van 346
DS 3 CrossbackMotor kan uitvallen door communicatiestoring202334 van 687
DS 3 CrossbackHogedrukbrandstofleiding kan lekken202524 van 121

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

DS 3 of een andere DS?

Groter zijn de DS 4 en de DS 7. Staat de auto onder het merk Citroën, kijk dan bij de Citroën DS3.

DS 3 of een andere kleine auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Peugeot 2008, de Opel Mokka en de Mini Countryman.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Distributieriem Bij een DS 3 tot 2019: vraag of de riemacties zijn uitgevoerd en wanneer de riem is vervangen.
  • Uitlaat Laat de bevestiging van de uitlaat controleren.
  • Elektrisch Bij een Crossback E-Tense: vraag een accurapport en test het laden.
  • Trekhaak Wil je trekken? 1.100 tot 1.200 kg bij benzine; de elektrische mag niet trekken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een DS 3 als particulier

STAP 1

Kies je DS 3

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de DS 3 met de Peugeot 2008, de Opel Mokka of de DS 4, of bekijk alle DS-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over DS DS 3