Geld lenen kost geld

190 Ford Kuga occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford Kuga op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van de Kuga 2 en Kuga 3, van EcoBoost tot plug-in hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford Kuga kopen en financieren.
Check bij een plug-in hybride eerst de terugroepactie.

Er staan ruim 57.000 Ford Kuga's van bouwjaar 2013 of later in het Nederlandse kentekenregister. De tweede generatie rijdt bijna altijd op benzine, de derde is in ruim negen op de tien gevallen een plug-in hybride. Juist voor die plug-in hybride loopt een grote terugroepactie voor de accu. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke acties nog openstaan.

Welke Kuga past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Kuga 22013 tot 202096% benzine15.016Wie een betaalbare SUV zoekt die goed trekt
Kuga 3vanaf 202093% plug-in hybride42.192Wie thuis of op het werk kan laden en een jonge SUV zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2013 of later. Generatie bepaald op typegoedkeuring.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij de plug-in hybride noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Kuga 2 (2013 tot 2020)

  • Benzine 1.5 EcoBoost 120, 150 en 182 pk, 1.6 EcoBoost 150 en 182 pk
  • Diesel 2.0 TDCi, zeldzaam
  • Trekgewicht Meestal 1.800 tot 2.000 kg geremd

Kuga 3 (vanaf 2020)

  • Plug-in hybride 2.5 benzinemotor van 152 pk met elektromotor, bijna alle Kuga 3's
  • Benzine 1.5 EcoBoost 150 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.200 tot 1.500 kg geremd; minder dan bij de Kuga 2

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Kuga

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 14.084 Kuga's bij de APK samen 25.538 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel KugaLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde3.18012,5%7,2%
2Dimlicht onjuist afgesteld2.64410,4%5,6%
3Band onvoldoende profiel2.63710,3%6,9%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.5526,1%3,8%
5Remschijf ernstig gecorrodeerd1.2564,9%0,5%
6Band beschadigd1.0043,9%2,8%
7Stadslicht werkt niet7913,1%3,6%
8Kentekenplaatverlichting werkt niet7813,1%5,4%
9Kleur richtingaanwijzer wijkt af6462,5%1,7%
10Storing bandenspanningscontrolesysteem5692,2%0,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Kuga 2

  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven worden ruim zeven keer zo vaak gemeld als landelijk.
  • Knipperlichten Een afwijkende kleur van de richtingaanwijzers (verkleurde lampjes) komt twee keer zo vaak voor.
  • Koppeling Voor de koppelingsdrukplaat liepen twee terugroepacties; ga na of die zijn uitgevoerd.

Kuga 3

  • Remmen Ernstig gecorrodeerde remschijven zijn goed voor 9,2% van de meldingen, twintig keer zo vaak als landelijk. Ook te veel corrosie aan andere remonderdelen valt op.
  • Bandenspanningscontrole Een storingsmelding van het bandenspanningscontrolesysteem is goed voor 7% van de meldingen; landelijk komt dat bijna niet voor.
  • Accu Voor de hoogspanningsaccu loopt een grote terugroepactie. Check het kenteken voordat je koopt.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Kuga (bouwjaar 2013 of later) zijn 32 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 21.818 Kuga's staat nog minstens één actie open, bijna allemaal door een actie voor de accu van de plug-in hybride. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Kuga 3 plug-in hybrideInterne kortsluiting mogelijk in een of meer cellen van de hoogspanningsaccu202519.696 van 33.561
Kuga 3 plug-in hybrideInterne kortsluiting mogelijk in cellen van de hoogspanningsaccu (eerdere actie)20251.045 van 21.521
Kuga 3Scheur in het cilinderblok mogelijk na een motorstoring2023163 van 15.662
Kuga 3Te veel speling in bevestiging stuurstang aan stuurhuis202382 van 2.340
Kuga 2Barsten mogelijk in de koppelingsdrukplaat (twee acties)2018 en 201933 van 15.119

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Plug-in hybride: eerst de accuactie

De grootste terugroepactie voor de Kuga 3 dateert van november 2025: in de cellen van de hoogspanningsaccu kan interne kortsluiting ontstaan. Bij bijna twintigduizend auto's staat die nog open. Vraag de verkoper om bewijs dat de actie is uitgevoerd of laat dat via de Ford-dealer nagaan. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Caravan trekken?

Wil je zwaar trekken, kijk dan vooral naar de Kuga 2: daar staat meestal 1.800 tot 2.000 kg geremd op het kenteken. De Kuga 3 plug-in hybride mag meestal 1.200 tot 1.500 kg trekken. Zoek je een plug-in hybride die meer mag trekken, vergelijk dan de Volkswagen Tiguan of de Mitsubishi Outlander.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de Kuga 3 vooral de accuactie), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Remmen Laat de remschijven en remonderdelen op corrosie controleren, zeker bij een plug-in hybride.
  • Bandenspanningslampje Controleer of er geen storing van het bandenspanningssysteem in het dashboard staat.
  • Verlichting Test alle lampen, ook stadslicht, kentekenplaat- en knipperlichten.
  • Koppeling Bij een handgeschakelde Kuga 2: let op slippen of trillen bij wegrijden.
  • Laden Test bij een plug-in hybride het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Kuga als particulier

STAP 1

Kies je Kuga

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Kies je een Kuga 3 plug-in hybride, check dan voor je aanvraag of de accuactie is uitgevoerd.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Kuga met de Volkswagen Tiguan, de Toyota RAV4 of de Kia Sportage, lees Ford Kuga of Skoda Kodiaq of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford Kuga