Geld lenen kost geld

1 Hyundai NEXO occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Hyundai Nexo op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze auto op waterstof. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Hyundai Nexo kopen en financieren.
SUV van Hyundai op waterstof.

Er staan ruim 400 Hyundai Nexo's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2018. In het register hebben ze waterstof en elektriciteit als brandstof. Bij de Nexo van 2018 tot 2023 staat geen trekgewicht op het kenteken; de 4 nieuwe uit 2026 mogen 1.000 kg trekken. Bij de APK valt de waterstofsticker op: die voldoet bij 4,5% van de meldingen niet. Bij 52 auto's staat nog een terugroepactie open, onder meer voor de waterstofsensoren. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Nexo past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingBrandstofTrekgewichtIn Nederland geregistreerd
2018 tot 20232018 tot 2023Waterstof en elektriciteitNiet geregistreerd383
Vanaf 20262026Waterstof en elektriciteit1.000 kg4

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. 15 Nexo's staan zonder typegoedkeuring in het register.

Trekgewicht

Alleen bij de nieuwe Nexo uit 2026 staat een trekgewicht op het kenteken.

Trekgewicht

  • 2018 tot 2023 Niet geregistreerd
  • Vanaf 2026 1.000 kg

Carrosserie

  • MPV Zo staat de Nexo in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 6 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Nexo

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 182 Nexo's bij de APK samen 267 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel NexoLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde5119,1%7,3%
2Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3212,0%3,8%
3Dimlicht onjuist afgesteld2810,5%5,6%
4Band beschadigd2710,1%2,8%
5Band onvoldoende profiel2710,1%6,9%
6Sticker waterstof voldoet niet124,5%0,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Nexo op let

Waterstof

  • Sticker De waterstofsticker voldoet niet: 4,5% van de meldingen. Controleer of hij aanwezig en leesbaar is.
  • Tanken Vraag of de acties voor de waterstofsensoren en het tankfilter zijn uitgevoerd.

Banden en zicht

  • Bandenspanning Niet op de juiste waarde: 19,1%, landelijk 7,3%.
  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 12,0%, landelijk 3,8%.
  • Band beschadigd 10,1%, landelijk 2,8%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Nexo zijn 4 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 52 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
NexoWaterstofsensoren kunnen een lek melden dat er niet is202234 van 387
NexoStoring in de ESP-software; de elektrische rem werkt dan niet202030 van 363
NexoFiltermateriaal kan na het tanken losraken20221 van 20
NexoInparkeren zonder bestuurder werkt mogelijk onjuist20201 van 57

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Nexo of een andere Hyundai?

Andere Hyundais zijn de Hyundai Ioniq 5, Hyundai Kona en Hyundai Tucson.

Nexo of een andere auto op waterstof?

Een andere auto op waterstof is de Toyota Mirai.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Terugroepacties Vraag of de acties voor de waterstofsensoren en de ESP-software zijn uitgevoerd.
  • Waterstofsticker Controleer of de sticker aanwezig en in orde is.
  • Tanken Zoek uit waar je in de buurt waterstof kunt tanken.
  • Banden Controleer bandenspanning en schade.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Nexo als particulier

STAP 1

Kies je Nexo

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Nexo met Toyota Mirai, Hyundai Ioniq 5 of Hyundai Tucson, of bekijk alle Hyundai-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Hyundai NEXO