Geld lenen kost geld

16 Hyundai Santa Fe occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Hyundai Santa Fe op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze grote SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Hyundai Santa Fe kopen en financieren.
Grote SUV van Hyundai, sinds 2020 als hybride of plug-in hybride.

Er staan ruim 3.700 Hyundai Santa Fe's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Ze vallen in vier series. De twee oudste (tot 2018) rijden op benzine of diesel en mogen meestal 2.000 kg trekken, soms 2.500 kg. De serie van 2019 tot 2025 en de nieuwste vanaf 2024 zijn vooral hybride of plug-in hybride met 1.6 benzinemotor. Let dan op het trekgewicht: de nieuwste plug-in mag meestal maar 1.010 kg trekken. Bij de APK valt bij de oudere series speling in stuur- en fuseekogels vaker op. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Santa Fe past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20142010 tot 2014Benzine 2.4 met 174 pk; diesel 2.2357Wie een oudere Santa Fe zoekt om mee te trekken
2012 tot 20182012 tot 2018Benzine 2.4 met 192 pk; diesel 2.2 met 197 pk363Wie tot 2.500 kg wil trekken
2019 tot 20252019 tot 2025Plug-in hybride 1.6 (1.136) of hybride 1.6 (695)1.854Wie een hybride met 1.350 tot 1.650 kg trekgewicht zoekt
Vanaf 20242024 tot 2026Plug-in hybride 1.6 (891) of hybride 1.6 (178)1.069Wie een jonge Santa Fe zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring; de series overlappen in jaar van eerste toelating.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht van de Santa Fe verschilt sterk per serie en aandrijving. Check altijd het kenteken.

Tot 2018

  • Benzine en diesel Meestal 2.000 kg, een deel 2.500 kg

2019 tot 2025

  • Hybride 1.650 kg
  • Plug-in hybride 1.350 kg

Vanaf 2024

  • Plug-in hybride Meestal 1.010 kg (731), ook 1.700 kg (158)
  • Hybride 1.110 kg (132) of 2.000 kg (46)

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Santa Fe

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 893 Santa Fe's bij de APK samen 2.759 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel Santa FeLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2388,6%7,3%
2Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1957,1%5,4%
3Band onvoldoende profiel1816,6%6,9%
4Stadslicht werkt niet (goed)1565,7%3,6%
5Dimlicht onjuist afgesteld1445,2%5,6%
6Stofhoes aandrijfas beschadigd1405,1%1,7%
7Fuseekogel te veel speling1164,2%1,2%
8Stuurkogel te veel speling1083,9%0,9%
9Ruitenwissers geven onvoldoende zicht953,4%3,8%
10Kleur richtingaanwijzers wijkt af632,3%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2018

  • Stuurkogels Te veel speling: 11,0% bij de serie 2012 tot 2018, landelijk 0,9%.
  • Aandrijfas Stofhoes beschadigd: 8,5% bij de serie tot 2014, landelijk 1,7%.
  • Parkeerrem Onvoldoende remwerking of werkt niet op 2 wielen bij de serie tot 2014.

Vanaf 2019

  • Gordelspanners Beschermkappen niet juist geproduceerd (2022): 154 van 914 nog open.
  • Bedrading Kan onder de achterbank bekneld raken (2024): 24 van 124 nog open.
  • Plug-in Test het laden en vraag naar de laadkabel.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Santa Fe zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 198 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2019 tot 2025Beschermkappen gordelspanners niet juist geproduceerd2022154 van 914
Vanaf 2024Bedrading onder de achterbank kan bekneld raken202424 van 124
2019 tot 2025Instrumentenpaneel kan in spiegelbeeld weergeven20227 van 74
2012 tot 2018Bedieningskabel motorkap kan corroderen20176 van 344
2012 tot 2018Kortsluiting mogelijk in de ABS-regeleenheid20225 van 14

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Santa Fe of een andere Hyundai?

Kleiner is de Hyundai Tucson. Elektrisch zijn de Hyundai Ioniq 5 en de Hyundai Ioniq 9.

Santa Fe of een andere grote SUV?

Vergelijkbare auto's zijn de Kia Sorento, de Toyota RAV4 en de Skoda Kodiaq.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuur- en fuseekogels Bij een oudere Santa Fe: laat de kogels op speling controleren.
  • Parkeerrem Laat de werking van de parkeerrem testen.
  • Gordels Bij een Santa Fe vanaf 2019: vraag of de actie voor de gordelspanners is uitgevoerd.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: van 1.010 tot 2.500 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Santa Fe als particulier

STAP 1

Kies je Santa Fe

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Santa Fe met de Kia Sorento, de Toyota RAV4 of de Hyundai Tucson, of bekijk alle Hyundai-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Hyundai Santa Fe