Geld lenen kost geld

2 Jaguar XF occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Jaguar XF op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze sedan. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Jaguar XF kopen en financieren.
Sedan of Sportbrake van Jaguar.

Er staan ruim 1.600 Jaguar XF's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2010. Ze vallen onder drie typegoedkeuringen: van 2010 tot 2016, van 2015 tot 2021 en van 2019 tot 2024. Bij de oudste zijn de meeste diesel; bij de nieuwste zijn de meeste op benzine. Er zijn sedans en stationwagens (Sportbrake). Het trekgewicht ligt tussen 1.600 en 2.000 kg. Bij de APK vallen beschadigde stofhoezen van de fuseekogels vaker op dan gemiddeld. Bij 98 auto's staat nog een terugroepactie open, vaak voor de airbags. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke XF past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingMotoren (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
2010 tot 20162010 tot 2016Diesel 2.2 of 3.0; ook benzine1.850 kg (meeste)944
2015 tot 20212015 tot 2021Diesel 2.0 of 3.0, benzine 2.01.600 tot 2.000 kg564
2019 tot 20242019 tot 2024Benzine 2.0 met 250 pk; ook hybride en diesel1.900 of 2.000 kg99

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. 59 XF's staan zonder typegoedkeuring in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht hangt af van de typegoedkeuring en de motor.

Trekgewicht

  • 2010 tot 2016 1.850 kg
  • 2015 tot 2021, diesel 1.600, 1.800 of 2.000 kg
  • 2015 tot 2021, benzine Meestal 1.900 kg
  • 2019 tot 2024 1.900 of 2.000 kg

Carrosserie

  • Sedan 1.274 auto's
  • Stationwagen (Sportbrake) 333 auto's

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de XF

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 1.034 XF's bij de APK samen 2.562 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel XFLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)25810,1%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde2349,1%7,3%
3Band onvoldoende profiel2078,1%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld1917,5%5,6%
5Stofhoes fuseekogel beschadigd1345,2%1,1%
6Band beschadigd943,7%2,8%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht873,4%3,8%
8Stadslicht werkt niet (goed)582,3%3,6%
9Fuseekogel te veel speling341,3%1,2%
10Dim- of grootlicht werkt niet (goed)301,2%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte XF op let

Typegoedkeuring 2010 tot 2016

  • Stofhoes fuseekogel Beschadigd: 6,8% van de meldingen, landelijk 1,1%.
  • Kentekenplaatverlichting Werkt niet goed: 13,1%, landelijk 5,4%.

Typegoedkeuring 2015 tot 2021

  • Roetfilter Werkt niet goed: 3,4%, landelijk 0,4%.
  • Dimlicht Onjuist afgesteld: 11,2%, landelijk 5,6%.

Airbags

  • Terugroepacties Er lopen meerdere acties voor de airbags. Vraag welke zijn uitgevoerd.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de XF zijn 24 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 98 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
XFOpblaasmechanisme van de airbag zonder droogmiddel202623 van 26
XF (2010 tot 2016)Zijbotsingssensoren verkeerd aangesloten201721 van 214
XF (2010 tot 2016)Passagiersairbag met opblaasmechanisme zonder droogmiddel202412 van 19
XF (2010 tot 2016)Behuizing passagiersairbag kan barsten door te hoge druk202510 van 16
XF (2010 tot 2016)Slang van de inlaatgeluiddemper niet juist bevestigd20137 van 173
XF (2010 tot 2016)Brandstofleidingen onder de auto kunnen schuren20177 van 59
XF (2015 tot 2021)Software van het airbagsysteem niet correct ingesteld20187 van 41

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

XF of een andere Jaguar?

Andere Jaguars zijn de Jaguar XE, Jaguar XJ en Jaguar F-Pace.

XF of een ander merk?

Kijk ook naar de BMW 5-serie, Audi A6 en Mercedes-Benz E-Klasse.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbags Vraag welke airbagacties zijn uitgevoerd.
  • Ophanging Laat de stofhoezen van de fuseekogels controleren.
  • Diesel Bij een diesel vanaf 2015: laat het roetfilter controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 1.600 tot 2.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een XF als particulier

STAP 1

Kies je XF

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de XF met BMW 5-serie, Audi A6 of Jaguar XE, of bekijk alle Jaguar-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Jaguar XF