Geld lenen kost geld

42 Kia Niro occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Kia Niro op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod als hybride, plug-in hybride en elektrische e-Niro of Niro EV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Kia Niro kopen en financieren.
Hybride, plug-in of elektrisch.

Er staan ruim 88.000 Kia Niro's in het Nederlandse kentekenregister. In het register staat vrijwel geen Niro op alleen benzine: je kiest tussen hybride, plug-in hybride en volledig elektrisch (e-Niro of Niro EV). Het trekgewicht verschilt sterk per aandrijving. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Niro past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Niro 12016 tot 202259% hybride, 32% elektrisch, 9% plug-in hybride54.530Wie een voordelige, zuinige SUV zoekt
Niro 2vanaf 202250% hybride, 42% elektrisch, 8% plug-in hybride33.871Wie een jongere Niro zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Bouwjaren op basis van datum eerste toelating.

Aandrijving en trekgewicht

Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger. Alle hybrides en plug-ins hebben een 1.6 benzinemotor.

Hybride

  • Niro 1 1.6 met 105 pk plus elektromotor, trekgewicht 1.300 kg geremd
  • Niro 2 1.6 met 93 tot 105 pk, trekgewicht 1.010 tot 1.300 kg geremd

Plug-in hybride

  • Niro 1 Trekgewicht 1.300 kg geremd
  • Niro 2 Trekgewicht 1.010 of 1.300 kg geremd
  • Let op Alleen voordelig als je thuis of op het werk kunt laden

Elektrisch

  • Niro 1 (e-Niro) Bij ruim de helft staat geen trekgewicht geregistreerd, bij de rest 300 kg
  • Niro 2 (Niro EV) Trekgewicht 750 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Niro

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 22.475 Niro's bij de APK samen 33.882 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel NiroLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde7.25321,4%7,2%
2Band onvoldoende profiel4.39313,0%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld3.95911,7%5,6%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.2459,6%3,8%
5Band beschadigd2.8538,4%2,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet1.2663,7%5,4%
7Mistlicht voor onjuist afgesteld6982,1%0,4%
8Bandenspanning op een as niet gelijk4741,4%0,6%
9Dim- of grootlicht werkt niet (goed)4261,3%1,7%
10Remschijf ernstig gecorrodeerd2730,8%0,5%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een Niro extra op let

Banden

  • Bandenspanning 21,4% van de meldingen, drie keer zo vaak als landelijk.
  • Profiel en schade Onvoldoende profiel en beschadigde banden komen ook vaker voor. Samen zijn banden goed voor ruim 40% van de meldingen.

Verlichting en zicht

  • Mistlampen Onjuist afgestelde mistlampen voor komen vijf keer zo vaak voor.
  • Ruitenwissers 9,6% van de meldingen, landelijk 3,8%.

Terugroepacties

  • Hybride Niro 1 Bij bijna 3.000 Niro's staat de actie voor de koppelingsactuator nog open.
  • e-Niro 2020 tot 2022 Bij ruim 1.500 e-Niro's staat de actie voor het batterijmanagementsysteem nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Niro zijn 9 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 4.869 Niro's staat nog minstens één actie open, vooral bij de eerste generatie. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Niro 1 hybride en plug-inPrintplaat in hydraulische koppelingsactuator kan vervuild raken met vloeistof20252.975 van 36.993
e-Niro 2020 tot 2022Batterijmanagementsysteem detecteert interne kortsluiting in accucellen mogelijk niet20261.557 van 1.895
e-Niro 2021 en 2022Veiligheidsplug in het accupakket kan beschadigd raken door warmte2024215 van 1.378
e-NiroKoelwaterlekkage in regeleenheid elektrische aandrijving202369 van 810
Niro 1 met TriMotive-trekhaakBevestigingsbouten trekhaak met te hoog aanhaalmoment202047 van 223
Niro 2Aandrijfas kan breken202418 van 77

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Hybride, plug-in of elektrisch?

De hybride laad je niet op en mag tot 1.300 kg trekken. De plug-in hybride is vooral voordelig als je kunt laden. De elektrische Niro mag weinig of niets trekken. Vraag bij een e-Niro altijd naar een meting van de accugezondheid. Lees ook Na 100.000 km winnen Kia en Hyundai de accutest.

Niro of iets anders?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de Kia Sportage. Wil je een vergelijkbare hybride of elektrische SUV, bekijk dan de Toyota C-HR of de Hyundai Kona.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (koppelingsactuator bij de hybride, accu bij de e-Niro), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Verlichting Test koplampen en mistlampen en check de afstelling.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Accu Bij een e-Niro of plug-in: vraag naar een meting van de accugezondheid en test het laden.
  • Garantie Vraag of en tot wanneer de fabrieksgarantie nog loopt.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Niro als particulier

STAP 1

Kies je Niro

Filter het aanbod hierboven op generatie, aandrijving en kilometerstand. Twijfel je over de looptijd? Lees dan hoe je de juiste looptijd kiest.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Niro met de Toyota C-HR, de Hyundai Kona of de Kia Sportage, of bekijk alle Kia-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Kia Niro