Geld lenen kost geld

11 Mercedes-Benz A-Klasse occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mercedes-Benz A-Klasse op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van W176 en W177, van A 180 tot A 250 e en AMG. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mercedes-Benz A-Klasse kopen en financieren.
W176 of W177: kies eerst de generatie.

In het Nederlandse kentekenregister staan bijna 50.000 A-Klassen van de laatste twee generaties. De W176 uit 2012 was de eerste A-Klasse als sportieve hatchback, de W177 uit 2018 kwam er ook als Limousine en als plug-in hybride. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, welke motoren het meest voorkomen, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke A-Klasse past bij jou?

GeneratieBouwjarenCarrosserieIn Nederland geregistreerdPast bij
W1762012 tot 2018Hatchback19.480Wie een premium hatchback zoekt voor een lagere aanschafprijs
W177vanaf 2018 (facelift 2023)Hatchback, Limousine30.343Wie een jonge occasion wil met modern MBUX-infotainment, ook als plug-in hybride

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Generatie bepaald op typegoedkeuring. Van de W177 is 6.721 een Limousine.

Motoren per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register, met het vermogen zoals de RDW het registreert. Bij de plug-in hybride is dat het vermogen van de benzinemotor.

W176 (2012 tot 2018)

  • Benzine A 160 1.6 102 pk, A 180 1.6 122 pk (bijna zes op de tien), A 200 1.6 156 pk, A 250 2.0 211 pk
  • AMG A 45 AMG met 2.0 turbo, 360 of 381 pk
  • Diesel A 180 d 1.5 109 pk, A 200 d en A 220 d 2.1 136 pk en hoger
  • Verdeling 87% benzine, 13% diesel

W177 (vanaf 2018)

  • Benzine A 160 1.3 109 pk, A 180 1.3 136 pk, A 200 1.3 163 pk, A 220 en A 250 2.0 190 en 224 pk, AMG A 35 306 pk
  • Plug-in hybride A 250 e met 1.3 benzinemotor en een accu van ongeveer 15,6 kWh
  • Mild hybride Na de facelift van 2023 zijn de A 180 en A 200 mild hybride
  • Diesel A 180 d 1.5 116 pk, zeldzaam
  • Verdeling 58% benzine, 28% plug-in hybride, 8% mild hybride, 5% diesel

Bron motoren en verdeling: RDW-register. Accucapaciteit A 250 e: CAR magazine (opgave Mercedes-Benz), niet geregistreerd door de RDW. Lees ook of een A 180 of A 200 een Renault-motor heeft en of de A 180 d een Renault-motor heeft.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de A-Klasse

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 23.151 A-Klassen vanaf bouwjaar 2012 bij de APK samen 45.961 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel A-KlasseLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde6.12113,3%7,2%
2Band onvoldoende profiel5.50412,0%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld4.4129,6%5,6%
4Band beschadigd2.5245,5%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.5933,5%3,8%
6Remvoering of bevestiging raakt schijf7471,6%1,0%
7Bandenspanning op een as niet gelijk5571,2%0,6%
8Zijknipperlicht werkt niet4140,9%0,3%
9Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld4050,9%0,6%
10Veer gebroken of gescheurd4030,9%1,5%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

W176

  • Airbaglampje Een storingsmelding van het airbag- of gordelsysteem komt bijna drie keer zo vaak voor als landelijk. Controleer of het lampje na het starten uitgaat.
  • Remmen Het advies voor slijtage aan het remsysteem komt bijna drie keer zo vaak voor; remleidingen met corrosie worden ook vaker gevonden dan gemiddeld.
  • Knipperlichten Een zijknipperlicht dat niet werkt, wordt bijna drie keer zo vaak gemeld.

W177

  • Airbagsysteem Een storingsmelding van het airbagsysteem is een opvallend afkeurpunt: 120 keer, vele malen vaker dan landelijk.
  • Bandenspanningscontrole Een storing in het bandenspanningscontrolesysteem wordt twaalf keer zo vaak gemeld als landelijk.
  • Banden en remmen Bijna een op de vijf meldingen is een advies over bandenprofiel; remslijtage komt bijna drie keer zo vaak voor als gemiddeld.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de A-Klasse vanaf bouwjaar 2012 zijn 65 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 6.239 A-Klassen staat nog minstens één actie open, vooral bij de W176. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
W176Stuurkolom onvoldoende elektrisch geaard (vier acties)2017 en 20183.305 van 14.571
W176NOx-emissie mogelijk verhoogd2020609 van 806
W176Software noodoproepsysteem eCall2019396 van 1.223
W177Afvoer condenswater airco niet goed gemonteerd2020369 van 2.612
W176 en W177eCall werkt mogelijk niet goed na stroomonderbreking2021310 van 693
W177Grootlicht niet uit te schakelen na automatische grootlichtassistent2019309 van 432
W177Scheuren in hitteschild onder reservewielbak2019275 van 445

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van acties met het grootste aantal open meldingen.

Hatchback of Limousine?

De W177 is er als hatchback en als Limousine (sedan). Van de W177's in het register is ruim een op de vijf een Limousine. Zoek je een coupé-achtige vorm, kijk dan ook naar de Mercedes-Benz CLA; wil je hoger zitten, dan is de Mercedes-Benz GLA de SUV op dezelfde basis.

Plug-in hybride A 250 e

Bijna drie op de tien W177's zijn een A 250 e. Die is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden. Vraag naar de laadkabels, test het laden en controleer of openstaande terugroepacties zijn uitgevoerd. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de W176 vooral de aarding van de stuurkolom), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Waarschuwingslampjes Controleer na het starten of het airbag-, gordel- en bandenspanningslampje uitgaan.
  • Remmen Laat remschijven, remblokken en remleidingen bekijken.
  • Verlichting Test alle lampen, ook de zijknipperlichten en de automatische grootlichtassistent.
  • Automaat Let bij een 7G-DCT of 8G-DCT op schokken of aarzeling bij langzaam optrekken.
  • A 250 e Test het laden en vraag naar beide laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een A-Klasse als particulier

STAP 1

Kies je A-Klasse

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een premium auto betekent vaak ook hogere kosten voor onderhoud en verzekering: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de A-Klasse met de Audi A3, de BMW 1 Serie of de Volkswagen Golf, of bekijk alle Mercedes-Benz-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mercedes-Benz A-Klasse