Geld lenen kost geld

1 Mercedes-Benz CLA-Klasse occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mercedes-Benz CLA op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, als coupé of Shooting Brake, van CLA 180 tot CLA 250 e en de elektrische CLA. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mercedes-Benz CLA kopen en financieren.
Coupé of Shooting Brake, benzine, hybride of elektrisch.

Er staan ruim 31.000 Mercedes-Benz CLA's in het Nederlandse kentekenregister. De CLA is er als vierdeurs coupé en als Shooting Brake (stationwagen). De eerste twee generaties rijden vooral op benzine of als plug-in hybride, de nieuwste CLA uit 2025 is bijna altijd volledig elektrisch. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke CLA past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
CLA (C117)2013 tot 201988% benzine, 12% diesel12.217Wie een stijlvolle coupé zoekt voor een lagere aanschafprijs
CLA (C118)2019 tot 202551% benzine, 38% plug-in hybride15.560Wie een jonge CLA zoekt, ook als CLA 250 e
Nieuwe CLAvanaf 202591% elektrisch3.083Wie een vrijwel nieuwe elektrische CLA zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Van de C117 is 4.736 een Shooting Brake, van de C118 6.678.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij plug-in hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

C117 (2013 tot 2019)

  • Benzine CLA 180 1.6 122 pk (zes op de tien), CLA 200 1.6 156 pk, CLA 250 2.0 211 pk, CLA 45 AMG
  • Diesel CLA 180 d 1.5 109 pk, CLA 200 d en 220 d 2.1 136 tot 177 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.200 kg geremd

C118 (2019 tot 2025)

  • Benzine CLA 180 1.3 136 pk, CLA 200 1.3 163 pk, CLA 220 en 250 2.0 190 en 224 pk
  • Plug-in hybride CLA 250 e met 1.3 benzinemotor, ruim een derde van alle C118's
  • Mild hybride Na de facelift CLA 180 en 200
  • Trekgewicht Meestal 1.600 kg geremd

Nieuwe CLA (vanaf 2025)

  • Elektrisch CLA 250+ en CLA 350 4MATIC
  • Hybride CLA 180 en 200 met 1.5 benzinemotor
  • Trekgewicht Meestal 1.500 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Lees ook of de elektrische CLA een Geely-motor heeft en of de CLA 180 of 200 een Renault-motor kan hebben.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de CLA

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 11.005 CLA's bij de APK samen 21.104 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CLALandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.81113,3%7,2%
2Band onvoldoende profiel2.66112,6%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld2.10410,0%5,6%
4Band beschadigd1.3256,3%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7583,6%3,8%
6Remvoering of bevestiging raakt schijf3491,7%1,0%
7Bandenspanning op een as niet gelijk2661,3%0,6%
8Dim- of grootlicht werkt niet2021,0%1,7%
9Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld1720,8%0,6%
10Band vertoont uitstulping1580,7%0,3%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

C117

  • Banden Beschadigde banden worden twee keer zo vaak gemeld als landelijk. Kijk naar de flanken en de velgen.
  • eCall Een storingsmelding van het noodoproepsysteem wordt vaker gevonden dan gemiddeld. Voor de eCall-software lopen ook terugroepacties.
  • Stuurkolom Check de acties voor de aarding van de stuurkolom.

C118

  • Banden Beschadigde banden en uitstulpingen komen ongeveer drie keer zo vaak voor als landelijk.
  • Bandenspanningscontrole Een storing van het bandenspanningscontrolesysteem wordt tien keer zo vaak gemeld.
  • CLA 250 e Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Nieuwe CLA

  • Nog geen APK De nieuwe CLA is te jong voor een eerste APK.
  • Software Check de terugroepactie voor de software van de rij-assistentie.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de CLA zijn 53 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.785 CLA's staat nog minstens één actie open, vooral bij de C117. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
C117Stuurkolom onvoldoende elektrisch geaard (vier acties)2017 en 2018908 van 5.351
C117Software noodoproepsysteem eCall2019355 van 1.038
C117 en C118eCall werkt mogelijk niet goed na stroomonderbreking2021235 van 564
C117Te veel speling in onderste asverbinding stuurkolom202154 van 251
Nieuwe CLARij-assistentie kan zonder waarschuwing uitschakelen door software202528 van 165

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Coupé of Shooting Brake?

Ongeveer vier op de tien CLA's is een Shooting Brake, met een grote achterklep. De vierdeurs coupé is het populairst. Zoek je meer praktische ruimte, kijk dan ook naar de A-Klasse of de GLA op dezelfde basis.

Plug-in hybride of elektrisch?

Ruim een derde van de C118's is een CLA 250 e, vooral voordelig als je kunt laden. De nieuwe CLA is vrijwel altijd volledig elektrisch. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de C117 vooral de stuurkolom en eCall), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Banden en velgen Kijk naar beschadigingen, uitstulpingen en stoeprandschade.
  • Waarschuwingslampjes Controleer of de lampjes voor eCall, airbag en bandenspanning na het starten uitgaan.
  • Verlichting Test dim- en grootlicht.
  • Automaat Let bij de dubbele-koppelingsbak op schokken bij langzaam optrekken.
  • Laden Test bij een CLA 250 e of elektrische CLA het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een CLA als particulier

STAP 1

Kies je CLA

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een premium auto betekent vaak ook hogere kosten voor verzekering en onderhoud: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de CLA met de Mercedes-Benz C-Klasse, de Audi A3 of de BMW 2 Serie, of bekijk alle Mercedes-Benz-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mercedes-Benz CLA-Klasse