Geld lenen kost geld

80 Mini Countryman occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mini Countryman op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, met benzinemotor, als plug-in hybride of elektrisch. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mini Countryman kopen en financieren.
De grootste Mini, als benzine, plug-in hybride of elektrisch.

Er staan bijna 24.500 Mini Countrymans van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. De meeste zijn van de tweede generatie (2016 tot 2024), waarvan 42% een plug-in hybride. De nieuwste generatie is vooral elektrisch. Let goed op het trekgewicht: bij de plug-in hybride staat geen trekgewicht geregistreerd, bij de elektrische Countryman E maar 750 kg. Bij de APK valt de tweede generatie op door schurende remslangen. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Countryman past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Countryman 12010 tot 201496% benzine2.624Wie een betaalbare oudere Countryman zoekt
Countryman 22016 tot 202457% benzine, 42% plug-in hybride16.794Wie de meeste keuze wil, met of zonder stekker
Countryman 32023 tot 202666% elektrisch, 31% benzine met elektrische ondersteuning4.868Wie een jonge Countryman zoekt, vooral elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later, ingedeeld op typegoedkeuring. Bij de Countryman 3 staan de C en S ALL4 als hybride geregistreerd.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt sterk per uitvoering. Check altijd het kenteken.

Countryman 1 en 2

  • Countryman 1 1.6 benzine met 98 tot 184 pk. 750 of 1.000 kg, bij ruim 1.200 auto's niets
  • Countryman 2 benzine 1.5 met 102 of 136 pk, 2.0 met 178 tot 306 pk. Meestal 1.500 kg
  • Countryman 2 plug-in 1.5 benzine plus elektromotor. Geen trekgewicht geregistreerd

Countryman 3

  • Elektrisch Countryman E 750 kg, SE ALL4 1.200 kg
  • C en S ALL4 1.700 kg (C) of 2.000 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Countryman

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 7.296 Countrymans bij de APK samen 14.532 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CountrymanLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.97213,6%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.59911,0%5,6%
3Band onvoldoende profiel1.2788,8%6,9%
4Band beschadigd7665,3%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7325,0%3,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet6754,6%5,4%
7Stadslicht werkt niet (goed)5343,7%3,6%
8Remslang schuurt langs een onderdeel3682,5%0,1%
9Bandenspanning op één as niet gelijk3242,2%0,6%
10Mistlicht voor onjuist afgesteld3102,1%0,4%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Countryman 2 (2016 tot 2024)

  • Remslangen Schurende remslang: 4,6% van de meldingen, landelijk vrijwel nooit (0,1%).
  • Motorsteunen Doorgescheurd motorsteunrubber: 1,4%, ruim zeventien keer zo vaak als gemiddeld.
  • Mistlampen Mistlicht voor onjuist afgesteld: 3,1%, landelijk 0,4%.
  • Plug-in Wil je trekken? Bij de plug-in hybride staat geen trekgewicht geregistreerd.

Countryman 1 en 3

  • Countryman 1 Kentekenplaatverlichting (10,5%) en stadslicht (7,9%) vaker defect dan gemiddeld.
  • Countryman 1 uitlaat Actie uit april 2026 voor het uitlaatgasreinigingssysteem: 68 van 70 nog open.
  • Countryman 3 Acties voor de remsoftware en de gordels. Check het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Countryman zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 138 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Countryman 1Uitlaatgasreinigingssysteem voldoet mogelijk niet aan aangescherpte eisen202668 van 70
Countryman 2Hogedrukbrandstofpomp mogelijk zonder beschermplaat201846 van 2.049
Countryman 3Remsysteem mist software om fouten te detecteren202410 van 172
Countryman 3Gordels achter mogelijk niet correct vervaardigd20256 van 63
Countryman 3Gordels voor mogelijk niet correct geproduceerd20254 van 24

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Countryman of een andere Mini?

Kleiner is de Mini zelf. Bekijk ook alle Mini-modellen.

Countryman of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de BMW X1, de Audi Q3 en de Volvo XC40.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Remslangen Bij een Countryman 2: laat controleren of de remslangen nergens langs schuren.
  • Motorsteunen Let tijdens de proefrit op trillingen of bonken bij optrekken.
  • Verlichting Check dimlicht, mistlampen, stadslicht en kentekenplaatverlichting.
  • Trekhaak Wil je trekken? Bij de plug-in hybride staat geen trekgewicht, bij de Countryman E maar 750 kg.
  • Laden Bij een plug-in of elektrische Countryman: test het laden en vraag naar de laadkabel.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Countryman als particulier

STAP 1

Kies je Countryman

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Countryman financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Countryman met de BMW X1, de Audi Q3 of de Volvo XC40, of bekijk alle Mini-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mini Countryman