Geld lenen kost geld

166 Opel Astra occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Astra op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod als hatchback en Sports Tourer, van zuinige 1.0 benzine tot plug-in hybride en Astra Electric. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Astra kopen en financieren.
Ruim aanbod, vaak als Sports Tourer.

Er staan bijna 83.000 Opel Astra's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. Meer dan de helft is een Sports Tourer, de stationwagen. De Astra K is de meest voorkomende generatie, de nieuwste Astra L is er ook als plug-in hybride en volledig elektrisch. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan. Lees vooral het deel over de airbagactie bij de Astra J.

Welke Astra past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Astra J2010 tot 201693% benzine32.853Wie een voordelige auto zoekt en de airbagactie laat controleren
Astra K2015 tot 202292% benzine39.497Wie veel keuze wil in hatchback en Sports Tourer
Astra Lvanaf 202246% benzine, 24% plug-in hybride, 15% elektrisch, 13% hybride9.368Wie een jonge auto zoekt, ook geëlektrificeerd

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2010 of later. Bouwjaren op basis van datum eerste toelating; enkele auto's zijn later geregistreerd.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Astra J (2010 tot 2016)

  • Benzine 1.4 met 120 of 140 pk komt het meest voor, daarnaast 1.4 met 101 pk en 1.6 met 116 pk
  • Diesel 1.7 en 1.6 CDTI met 110 pk, maar 6% van de J's
  • Trekgewicht Meestal 1.250 kg geremd, van 850 tot 1.550 kg

Astra K (2015 tot 2022)

  • Benzine 1.0 met 105 pk en 1.4 met 150 pk zijn het populairst; ook 1.2 met 110 tot 146 pk
  • Diesel 1.6 CDTI met 110 of 136 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.230 kg geremd

Astra L (vanaf 2022)

  • Benzine en hybride 1.2 met 110 of 131 pk, of als hybride 136 pk
  • Plug-in hybride 1.6 met 150 of 180 pk, plus elektromotor
  • Elektrisch Astra Electric: bij de RDW staat geen trekgewicht geregistreerd
  • Trekgewicht Brandstofversies meestal 1.200 tot 1.450 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Astra

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 49.377 Astra's bij de APK samen 135.621 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel AstraLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde11.0578,2%7,2%
2Band onvoldoende profiel10.0037,4%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld9.0426,7%5,6%
4Band beschadigd5.8344,3%2,8%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet5.0423,7%5,4%
6Achterlicht werkt niet (goed)4.5973,4%1,1%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4.4303,3%3,8%
8Veer gebroken of gescheurd3.7232,7%1,5%
9Uitlaat niet gasdicht3.0122,2%2,1%
10Remvoering of bevestiging raakt schijf2.5331,9%1,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Astra J

  • Achterlichten Een achterlicht dat niet werkt is goed voor 4,3% van de meldingen, vier keer zo vaak als landelijk.
  • Veren Gebroken veren worden ruim 2,5 keer zo vaak gemeld.
  • Parkeerremkabels Een ondeugdelijke of gebroken rem- of parkeerremkabel komt zes tot zeven keer zo vaak voor.
  • Lekkage Bij 18% van de meldingen noteert de keurmeester als advies vloeistoflekkage, landelijk 5%.

Astra K

  • Bandenspanningscontrole Een storingsmelding van het bandenspanningscontrolesysteem wordt twintig keer zo vaak als afkeurpunt gemeld en is ook als advies opvallend vaak genoteerd.
  • Remmen Remvoering die de schijf raakt en slijtage aan het remsysteem komen ruim twee keer zo vaak voor.
  • Banden Beschadigde banden: 6,3% van de meldingen, landelijk 2,8%.

Astra L

  • Nog weinig APK-data Pas 232 Astra L's zijn gekeurd; de meeste hoeven nog niet voor hun eerste APK.
  • Terugroepacties Check de acties voor het noodremsysteem en de brandstofleidingen.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Astra vanaf bouwjaar 2010 zijn 29 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 17.437 Astra's staat nog minstens één actie open. Voor een deel van de Astra J geldt bij de airbagactie uit 2025 sinds 21 oktober 2025 een STOP DRIVE: het dringende advies om niet meer met de auto te rijden tot de airbag is vervangen. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Astra JBehuizing opblaassysteem bestuurdersairbag kan barsten202314.535 van 29.801
Astra JBestuurdersairbag, met STOP DRIVE sinds 21 oktober 20252025773 van 1.468
Astra J en K dieselSoftware-update om NOx-uitstoot te verminderen2022813 van 2.550
Astra JWegrijhulp op een helling werkt niet juist2019490 van 1.955
Astra LWaarschuwing noodremsysteem gaat niet branden bij geblokkeerde camera2026939 van 943
Astra LHogedrukbrandstofleiding kan lekken2025141 van 759
Astra LBrandstofleiding naar de hogedrukpomp kan lekken2024251 van 282

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van acties met het grootste aantal open meldingen.

Hatchback of Sports Tourer?

Van de Astra K en L is ruim de helft een Sports Tourer. Zoek je een vergelijkbare stationwagen of hatchback van een ander merk, kijk dan ook naar de Volkswagen Golf, de Ford Focus of de Toyota Corolla.

Benzine, hybride of elektrisch?

De Astra J en K zijn vrijwel altijd benzine. Bij de Astra L heb je de keuze uit benzine, hybride, plug-in hybride en elektrisch. Een plug-in hybride of Astra Electric is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden. Wil je een caravan trekken, let dan op: bij de Astra Electric staat geen trekgewicht geregistreerd.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de Astra J vooral de airbag), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Astra J Staat de airbagactie nog open? Laat die eerst uitvoeren bij een Opel-dealer. Geldt er een STOP DRIVE, rijd dan niet met de auto.
  • Verlichting Test achterlichten, kentekenplaatverlichting en koplampen.
  • Veren en remmen Bij een Astra J: kijk naar gebroken veren en test de handrem.
  • Lekkage Kijk onder de auto en in de motorruimte naar olie- of koelvloeistofsporen.
  • Elektrisch of plug-in Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Astra als particulier

STAP 1

Kies je Astra

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Astra J financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Astra met de Volkswagen Golf, de Ford Focus of de Peugeot 308, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel Astra