Geld lenen kost geld

41 Opel Corsa occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Opel Corsa op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van Corsa D, E en F, van zuinige benzine tot Hybrid en Corsa Electric. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Opel Corsa kopen en financieren.
Corsa D, E of F: kies eerst de generatie.

Er staan ruim 127.000 Opel Corsa's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister, verdeeld over drie generaties. De Corsa D en E rijden vrijwel altijd op benzine, van de Corsa F is een kwart volledig elektrisch. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Corsa past bij jou?

GeneratieBouwjarenBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Corsa D2006 tot 2014 (hier vanaf 2010)82% benzine, 12% diesel, 6% LPG45.575Wie een zo laag mogelijke aanschafprijs zoekt en de auto goed laat keuren
Corsa E2014 tot 201997% benzine32.294Wie een betaalbare, jongere Corsa zoekt
Corsa Fvanaf 201966% benzine, 25% elektrisch, 9% mild hybride48.419Wie een jonge occasion zoekt, ook volledig elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2010 of later. De Corsa E staat in het register als Corsa-E; de elektrische Corsa F als Corsa met brandstof elektriciteit.

Motoren per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register, met het vermogen zoals de RDW het registreert.

Corsa D (2010 tot 2014)

  • Benzine 1.2 69 en 86 pk, 1.4 87 tot 101 pk
  • Diesel 1.3 CDTi 95 pk
  • LPG 1.2 LPG 83 pk, af fabriek

Corsa E (2014 tot 2019)

  • Benzine 1.4 90 pk (bijna de helft), 1.0 Turbo 90 en 116 pk, 1.2 69 pk
  • Diesel 1.3 CDTi 95 pk, zeldzaam

Corsa F (vanaf 2019)

  • Benzine 1.2 75, 100 en 130 pk
  • Elektrisch Corsa Electric, een kwart van alle Corsa F's
  • Mild hybride Na de facelift ook als Hybrid 100 en 136
  • Techniek Deelt veel techniek met de Peugeot 208

Bron motoren en verdeling: RDW-register. Lees ook of de Corsa en 208 technisch hetzelfde zijn en welke motor in de Corsa en 208 zit.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Corsa

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 73.150 Corsa's bij de APK samen 224.993 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CorsaLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet18.8888,4%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde16.5917,4%7,2%
3Stofhoes stuurinrichting beschadigd16.4397,3%1,2%
4Band onvoldoende profiel15.3886,8%6,9%
5Dimlicht onjuist afgesteld13.2095,9%5,6%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht8.5733,8%3,8%
7Band beschadigd8.2933,7%2,8%
8Veer gebroken of gescheurd7.0953,2%1,5%
9Kleur richtingaanwijzer wijkt af6.6372,9%1,7%
10Dim- of grootlicht werkt niet6.0562,7%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Corsa D

  • Veren Gebroken veren komen bijna drie keer zo vaak voor als landelijk.
  • Remmen Een wiel dat niet remt is een opvallend afkeurpunt, vele malen vaker dan gemiddeld.
  • Verlichting Kentekenplaatverlichting, knipperlichten met een afwijkende kleur en dim- of grootlicht dat niet werkt worden twee tot drie keer zo vaak gemeld.

Corsa E

  • Stuurhoes Het opvallendste punt: een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting is goed voor 20,9% van de APK-meldingen bij de Corsa E, ruim zeventien keer zo vaak als landelijk.
  • Stuurkogels Te veel speling in een stuurkogel komt bijna twee keer zo vaak voor.
  • Banden Beschadigde banden worden bijna twee keer zo vaak gemeld.

Corsa F

  • Ruitenwissers Wissers die onvoldoende zicht geven zijn goed voor 16,8% van de meldingen, ruim vier keer zo vaak als landelijk.
  • Banden en koplampen Bandenspanning, profiel en dimlicht samen ruim 40% van de meldingen.
  • Terugroepacties Bij de Corsa F lopen meerdere recente acties; check het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Corsa vanaf bouwjaar 2010 zijn 38 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 5.410 Corsa's staat nog minstens één actie open, bijna allemaal Corsa F. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Corsa FUitstoot koolwaterstoffen mogelijk boven de norm20231.684 van 8.838
Corsa FTe weinig ruimte tussen leiding benzinepartikelfilter en 48V-startgenerator20261.131 van 3.482
Corsa FGeen waarschuwing rijstrookassistent als de camera is geblokkeerd2026877 van 1.934
Corsa FWaarschuwing voor defecte richtingaanwijzers werkt niet (software)2022450 van 8.153
Corsa FOnderdelen oliesproeier kunnen krukas- of drijfstanglagers beschadigen2025354 van 1.758
Corsa FHogedruk-brandstofleiding kan lekken2025230 van 1.763
Corsa DStuurkolomtussenas mogelijk niet sterk genoeg2014115 van 5.642

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van acties met het grootste aantal open meldingen.

Corsa of 208?

De Corsa F en de Peugeot 208 van de tweede generatie zijn technisch grotendeels gelijk. Vergelijk daarom ook het aanbod van de Peugeot 208 en lees Opel Corsa of Peugeot 208: welke compacte hatchback is de betere keuze.

Elektrisch of benzine?

Een kwart van de Corsa F's is volledig elektrisch. Die is vooral interessant als je thuis of op het werk kunt laden. Vraag bij een elektrische Corsa naar de accucapaciteit en accugezondheid. Zoek je juist een voordelige stadsauto, kijk dan ook naar de Volkswagen Polo of de Toyota Yaris.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (vooral bij de Corsa F), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurhoes Laat bij een Corsa E de rubberen hoezen van de stuurinrichting bekijken.
  • Veren en remmen Bij een Corsa D: kijk naar gebroken veren en laat de remwerking testen.
  • Verlichting Test kentekenplaatverlichting, knipperlichten en koplampen.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Elektrisch Test het laden, vraag naar de laadkabels en laat de accu uitlezen.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Corsa als particulier

STAP 1

Kies je Corsa

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Corsa D financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Corsa met de Peugeot 208, de Renault Clio of de Volkswagen Polo, of bekijk alle Opel-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Opel Corsa