Geld lenen kost geld

171 Peugeot 3008 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Peugeot 3008 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van drie generaties, van 1.2 PureTech tot plug-in hybride en E-3008. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Peugeot 3008 kopen en financieren.
Drie generaties, van PureTech tot volledig elektrisch.

Er staan ruim 48.000 Peugeot 3008's in het Nederlandse kentekenregister. De tweede generatie uit 2016 is veruit het meest verkrijgbaar, vooral met de 1.2 PureTech. De nieuwste 3008 uit 2024 is er als mild hybride, plug-in hybride en volledig elektrisch. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke 3008 past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
3008 I2009 tot 201696% benzine, ook HYbrid49.257Wie een ruime, voordelige auto zoekt en de techniek goed laat controleren
3008 II2016 tot 202376% benzine, 19% plug-in hybride32.583Wie de meeste keuze wil in een jonge SUV
3008 IIIvanaf 202449% mild hybride, 37% elektrisch, 13% plug-in hybride6.337Wie een vrijwel nieuwe 3008 zoekt, ook volledig elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2009 of later. Generatie bepaald op typegoedkeuring.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij plug-in hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

3008 I (2009 tot 2016)

  • Benzine 1.6 VTi 120 pk, 1.6 THP 156 pk, later 1.2 PureTech 130 pk
  • HYbrid4 Diesel-hybride met vierwielaandrijving, zeldzaam
  • Trekgewicht Meestal 1.500 kg geremd

3008 II (2016 tot 2023)

  • Benzine 1.2 PureTech 130 pk (bijna twee derde), 1.6 THP 165 en 181 pk
  • Plug-in hybride Hybrid en Hybrid4 met 1.6 benzinemotor, vanaf 2020
  • Distributie De 1.2 PureTech (EB2) heeft een distributieriem die in de motorolie loopt; daarvoor lopen terugroepacties.
  • Trekgewicht Meestal 1.300 kg geremd

3008 III (vanaf 2024)

  • Mild hybride Hybrid 136 met 1.2 benzinemotor en 48 volt
  • Elektrisch E-3008, ruim een derde van de nieuwe generatie
  • Plug-in hybride Met 1.6 benzinemotor
  • Trekgewicht Meestal 1.200 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de 3008

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 21.655 Peugeot 3008's bij de APK samen 54.023 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel 3008Landelijk
1Band onvoldoende profiel5.46710,1%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde5.38710,0%7,2%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet4.9949,2%5,4%
4Dimlicht onjuist afgesteld3.4136,3%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.7213,2%3,8%
6Stadslicht werkt niet1.6033,0%3,6%
7Band beschadigd1.5292,8%2,8%
8Achterlicht werkt niet1.2572,3%1,1%
9Remlicht werkt niet9971,8%1,7%
10Dim- of grootlicht werkt niet9821,8%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

3008 I

  • Achterlichten Een achterlicht dat niet werkt wordt bijna vier keer zo vaak gemeld als landelijk, een remlicht twee keer zo vaak.
  • Elektrische parkeerrem Een slecht werkende bediening van de parkeerrem is een opvallend afkeurpunt.
  • Stuurkogels Te veel speling in een stuurkogel komt ruim twee keer zo vaak voor.

3008 II

  • Mistlampen Verkeerd afgestelde mistlampen worden bijna zeven keer zo vaak gemeld als landelijk.
  • Gordels Een gordelsluiting die niet werkt komt zeven keer zo vaak voor. Test alle gordels.
  • Kentekenplaatverlichting Wordt bijna twee keer zo vaak afgekeurd als gemiddeld.

3008 III

  • Nog geen APK De nieuwe 3008 is te jong voor een eerste APK.
  • Terugroepacties Check de acties voor de bouten van de fuseekogels en de hogedruk-brandstofleiding.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Peugeot 3008 zijn 53 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 2.377 auto's staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
3008 IIDistributieriem PureTech in contact met motorolie; deeltjes kunnen de remwerking beïnvloeden2022677 van 5.555
3008 IIIBevestigingsbouten fuseekogel voorwieldraagarm kunnen breken (twee acties)2024 en 2025261 van 3.583
3008 II plug-in hybrideTractiebatterij kan oververhit raken door software (twee acties)2023123 van 3.981
3008 II en IIIHogedruk-brandstofleiding kan lekken2025120 van 2.216
3008 II plug-in hybrideOnderste steun tractiebatterij kan beschadigd raken door water202379 van 4.361
3008 I en IIDistributieriem kan na verloop van tijd scheuren202057 van 1.921

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

PureTech: vraag naar onderhoud

Bijna twee derde van de 3008 II's heeft de 1.2 PureTech. Vraag bij die motor altijd naar de facturen van olieverversingen en riemwissel en controleer op kenteken of de riemacties zijn uitgevoerd. Lees ook waar je op let bij een 2008 met PureTech-motor; dat geldt ook voor de 3008.

3008 of 5008?

Zoek je zeven zitplaatsen, kijk dan naar de Peugeot 5008 op dezelfde basis. Wil je iets compacters, dan is de Peugeot 2008 de kleinere broer. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Onderhoudshistorie Bij een PureTech: vraag naar olieverversingen en de laatste riemwissel.
  • Verlichting Test achterlichten, remlichten, kentekenplaatverlichting en mistlampen.
  • Gordels Klik alle gordels vast en los en controleer of ze goed sluiten.
  • Parkeerrem Bij een 3008 I: test de elektrische parkeerrem.
  • Plug-in of elektrisch Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een 3008 als particulier

STAP 1

Kies je 3008

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Kies je een 3008 met PureTech, laat dan eerst de onderhoudshistorie zien voordat je de lening aanvraagt.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de 3008 met de Volkswagen Tiguan, de Nissan Qashqai of de Kia Sportage, of bekijk alle Peugeot-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Peugeot 3008