Geld lenen kost geld

112 Seat Leon occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Seat Leon op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van Leon en Leon Sportstourer, van TSI benzine tot plug-in hybride e-Hybrid. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Seat Leon kopen en financieren.
Hatchback of Sportstourer, ook als e-Hybrid.

Er staan ruim 50.000 Seat Leons van bouwjaar 2012 of later in het Nederlandse kentekenregister. De Leon 3 (2012 tot 2020) is vooral benzine. Bij ruim 10.000 daarvan staat de airbagactie uit 2023 nog open. De Leon 4 is er ook als mild hybride en plug-in hybride e-Hybrid. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Leon past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Leon 32012 tot 202086% benzine, 13% diesel33.847Wie een voordelige hatchback of ST zoekt (check de airbagactie)
Leon 4vanaf 202037% plug-in hybride, 31% benzine, 29% mild hybride15.669Wie een jongere, zuinigere Leon zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, bouwjaar 2012 of later, merk Seat (zonder Cupra Leon). Bouwjaren op basis van datum eerste toelating.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

Leon 3 (2012 tot 2020)

  • Benzine 1.0 met 116 pk, 1.2 met 105 of 110 pk, 1.4 met 122 tot 150 pk en 1.5 met 131 of 150 pk
  • Diesel 1.6 met 110 pk
  • Uitvoeringen Hatchback, driedeurs SC en ST (stationwagen)
  • Trekgewicht Benzine meestal 1.000 tot 1.500 kg, diesel meestal 1.000 kg geremd

Leon 4 (vanaf 2020)

  • Plug-in hybride e-Hybrid met 1.4 of 1.5 benzinemotor plus elektromotor
  • Mild hybride 1.0 of 1.5 eTSI
  • Benzine 1.0 met 90 of 110 pk, 1.5 met 116 tot 150 pk
  • Trekgewicht Plug-in hybride 1.500 of 1.700 kg, mild hybride 1.300 of 1.500 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Leon

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 25.003 Leons bij de APK samen 58.912 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel LeonLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde6.40210,9%7,3%
2Band onvoldoende profiel6.06610,3%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld5.1788,8%5,6%
4Band beschadigd2.1603,7%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2.0393,5%3,8%
6Veer gebroken of gescheurd1.7683,0%1,5%
7Retroreflector vertoont gebrek1.1902,0%0,4%
8Kentekenplaatverlichting werkt niet1.1401,9%5,4%
9Mistlicht voor onjuist afgesteld9591,6%0,4%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij8351,4%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Leon 3

  • Airbag Bij 10.950 van de 13.818 betrokken Leons staat de actie uit 2023 voor het drijfgas van de bestuurdersairbag nog open.
  • Veren Gebroken veren: 3,2% van de meldingen, twee keer zo vaak als landelijk.
  • Schokdempers Een lekkende schokdemper wordt als advies vijf keer zo vaak genoteerd.
  • Achterkant Een beschadigde retroreflector vijf keer zo vaak.

Leon 4

  • Banden Bandenspanning: 21,6% van de meldingen, drie keer zo vaak als landelijk.
  • Mistlampen Onjuist afgestelde mistlampen voor zestien keer zo vaak.
  • eCall Een storingsmelding van het eCall-noodoproepsysteem: 2,1% van de meldingen; landelijk vrijwel nooit.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Leon vanaf bouwjaar 2012 zijn 12 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 11.504 Leons staat nog minstens één actie open, bijna allemaal Leon 3's met de airbagactie. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Leon 3Drijfgas bestuurdersairbag kan verslechteren door vocht en temperatuurschommelingen202310.950 van 13.818
Leon 3Functiebewaking voorste knipperlichten werkt mogelijk niet juist2019331 van 2.655
Leon 3Drijfgas gasgenerator bestuurdersairbag kan degenereren202495 van 288
Leon 4Houders scheidingsnet in de hemelbekleding mogelijk niet goed gemonteerd202266 van 335
Leon 3 dieselSoftware EA189-dieselmotor201534 van 99

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Leon of Cupra Leon?

Sinds de Leon 4 is er ook een Cupra Leon, die als apart merk in het register staat. Lees het verschil tussen Seat en Cupra en bekijk het aanbod van de Cupra Leon.

Leon of iets anders?

De Leon is een compacte middenklasser. Vergelijk ook met de Volkswagen Golf of de Skoda Octavia. Zoek je iets kleiners, kijk dan naar de Seat Ibiza.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de Leon 3 bijna altijd de airbag), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Leon 3 Laat de airbagactie eerst uitvoeren bij een Seat-dealer.
  • Veren en schokdempers Bij een Leon 3: laat veren en schokdempers controleren.
  • Verlichting Check de koplamp- en mistlampafstelling, de knipperlichten en de retroreflectoren.
  • Waarschuwingslampjes Bij een Leon 4: check of er geen storingsmelding voor eCall in het dashboard staat.
  • e-Hybrid Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Leon als particulier

STAP 1

Kies je Leon

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Twijfel je over de looptijd? Lees dan hoe je de juiste looptijd kiest.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Leon met de Volkswagen Golf, de Skoda Octavia of de Peugeot 308, of bekijk alle Seat-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Seat Leon