Geld lenen kost geld

123 Skoda Enyaq occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Skoda Enyaq op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze elektrische SUV, ook als Coupé. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Skoda Enyaq kopen en financieren.
Elektrische SUV, ook als Coupé.

Er staan ruim 27.000 Skoda Enyaqs in het Nederlandse kentekenregister, de eerste van eind 2020. Voor de Enyaq zijn bij de RDW geen terugroepacties bekend. De eerste APK-keuringen laten wel een opvallend punt zien: versleten wiellagers worden acht keer zo vaak gemeld als landelijk. Het trekgewicht is meestal 1.000 kg, een deel mag 1.200 tot 2.200 kg trekken. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Enyaq past bij jou?

UitvoeringEerste toelatingAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Enyaq 50 en 602021 tot 2026Elektrisch10.032Wie vooral in de regio rijdt en een lagere prijs zoekt
Enyaq 80 en 852020 tot 2026Elektrisch16.182Wie vaker lange afstanden rijdt
Enyaq 80X, 85X en RS2021 tot 2026Elektrisch1.075Wie meer vermogen zoekt

Bron: RDW kentekenregister (handelsbenaming), stand 26 oktober 2026. Er is één generatie Enyaq. Van alle Enyaqs zijn 1.899 geregistreerd als hatchback (Coupé).

Trekgewicht en APK-termijn

Check het trekgewicht altijd op het kenteken van de auto die je wilt kopen.

Trekgewicht

  • 1.000 kg 25.196 auto's, de meest voorkomende waarde
  • 1.200 kg 883 auto's, vrijwel allemaal een 80X, 85X of RS
  • 1.800 tot 2.200 kg 1.124 auto's

APK

  • Eerste keer Als de auto 4 jaar oud is
  • Daarna Twee keer om de 2 jaar en dan elk jaar

Bron: RDW kentekenregister; APK-termijn volgens de RDW. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Enyaq

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.104 Enyaqs bij de APK samen 5.628 meldingen, vrijwel allemaal bij de eerste keuring. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel EnyaqLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.07219,0%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld68712,2%5,6%
3Wiellager hoorbaar of voelbaar versleten62511,1%1,3%
4Band onvoldoende profiel57810,3%6,9%
5Band beschadigd4568,1%2,8%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4157,4%3,8%
7Dimlichtafstelling werkt niet3225,7%0,2%
8Remverschil op één as te groot1192,1%1,1%
9Retroreflector vertoont gebrek1172,1%0,4%
10Bandenspanning op één as niet gelijk551,0%0,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een Enyaq extra op let

Wielophanging en remmen

  • Wiellagers Hoorbaar of voelbaar versleten: 11,1% van de meldingen, acht keer zo vaak als landelijk.
  • Remverschil Te groot op één as: 2,1%, landelijk 1,1%.
  • Banden Een beschadigde band: 8,1%, bijna drie keer zo vaak als landelijk.

Verlichting en elektronica

  • Koplampverstelling Een dimlichtafstelling die niet werkt: 5,7%, landelijk 0,2%.
  • Waarschuwingslampjes Een storingslampje van eCall of airbag veel vaker dan landelijk.
  • Software Vraag of de software van de auto up-to-date is.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Enyaq zijn bij de RDW op dit moment geen terugroepacties bekend. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Enyaq of een andere elektrische Skoda?

Compacter is de Skoda Elroq. Een andere elektrische SUV uit de Volkswagen-groep is de Volkswagen ID.4.

Enyaq of een andere elektrische SUV?

Andere elektrische SUV's zijn de Tesla Model Y, de Kia EV6 en de Hyundai Ioniq 5. Lees ook of een tweedehands Hyundai Ioniq 5 een goede koop is.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie, tellerstand en eventuele terugroepacties via de RDW en het NAP-rapport.
  • Wiellagers Let tijdens de proefrit op brommen of zingen dat toeneemt met de snelheid.
  • Koplampen Laat de koplampverstelling en het dimlicht controleren.
  • Accu Vraag naar een accurapport als dat er is, en test snelladen en laden aan een laadpaal.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Trekhaak Check het geregistreerde trekgewicht: meestal 1.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Enyaq als particulier

STAP 1

Kies je Enyaq

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar, uitvoering en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Enyaq met de Volkswagen ID.4, de Tesla Model Y of de Skoda Elroq, of bekijk alle Skoda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Skoda Enyaq