Geld lenen kost geld

28 Skoda Octavia occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Skoda Octavia op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de Octavia 3 tot de jongere Octavia 4 met hybride of plug-in hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Skoda Octavia kopen en financieren.
Ruime stationwagen of sedan, met benzine, diesel, hybride of plug-in hybride.

Er staan bijna 63.000 Skoda Octavia's van de laatste twee generaties in het Nederlandse kentekenregister, bijna negen op de tien als stationwagen (Combi). Bij de Octavia 3 kies je tussen benzine en diesel, bij de Octavia 4 is ruim de helft een hybride zonder stekker en een op de vijf een plug-in hybride. Bij 532 Octavia's staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Octavia past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Octavia 32012 tot 202274% benzine, 25% diesel35.061Wie een ruime stationwagen zoekt voor een lager budget
Octavia 42019 tot 202652% hybride, 27% benzine, 20% plug-in hybride27.408Wie een jongere, zuinige stationwagen of sedan zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. De generatie is bepaald op typegoedkeuring. Van de Octavia 3 zijn 31.162 en van de Octavia 4 25.081 auto's geregistreerd als stationwagen.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per motor. Check altijd het kenteken van de auto die je wilt kopen.

Octavia 3

  • Meest geregistreerd 1.0 benzine met 116 pk (10.723 auto's)
  • Andere benzine 1.2 met 105 of 110 pk, 1.4 met 122 tot 150 pk, 1.5 met 150 pk
  • Diesel Vooral 1.6 met 105 tot 116 pk, ook 2.0 met 150 pk
  • Trekgewicht Benzine meestal 1.300 of 1.500 kg. Diesel 1.000 tot 1.600 kg

Octavia 4

  • Hybride Benzine 1.0 of 1.5 met ondersteuning van een elektromotor, zonder stekker. Trekgewicht 1.300 of 1.500 kg
  • Plug-in hybride 1.4 benzine plus elektromotor. 1.500 kg, maar bij ruim 1.800 auto's staat geen trekgewicht geregistreerd
  • Benzine 1.0 met 110 pk of 1.5 met 116 of 150 pk. Meestal 1.300 kg
  • Diesel 2.0 met 150 pk, 1.500 of 1.600 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Octavia

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 25.579 Octavia's bij de APK samen 56.555 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel OctaviaLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde6.89312,2%7,3%
2Band onvoldoende profiel5.5149,7%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld5.4419,6%5,6%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2.3764,2%3,8%
5Band beschadigd2.3284,1%2,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet1.3622,4%5,4%
7Retroreflector vertoont gebrek1.2862,3%0,4%
8Veer gebroken of gescheurd1.2522,2%1,5%
9Lichtbeeld dimlicht onjuist9531,7%1,1%
10Stadslicht werkt niet (goed)8931,6%3,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Octavia 3

  • Schokdempers Een lekkende schokdemper als advies: 6,3% van de meldingen, zes keer zo vaak als landelijk.
  • Veren Een gebroken veer: 2,3%, landelijk 1,5%.
  • Retroreflector Een gebrek aan de reflector: 2,4%, bijna zes keer zo vaak als landelijk.
  • Diesel Bij 175 diesels staat de actie voor de motorsoftware nog open.

Octavia 4

  • Banden Bandenspanning: 25,6% van de meldingen, drie à vier keer zo vaak als landelijk.
  • Dimlicht Onjuist afgesteld: 18,1%, landelijk 5,6%.
  • Mistlampen Onjuist afgesteld bijna drie keer zo vaak.
  • eCall Bij 78 auto's staat de actie voor de software van het eCall-systeem nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Octavia zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 532 Octavia's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Octavia 3 dieselSoftware van de dieselmotor (EA189) beïnvloedt NOx-waarden bij tests2015175 van 482
Octavia 3Drijfgas van de bestuurdersairbag kan verslechteren2025109 van 193
Octavia 4eCall wordt mogelijk niet geactiveerd door een softwarefout202078 van 211
Octavia 3Steunen van de hoofdsteunen achter mogelijk niet goed gelast201844 van 483
Octavia 4Motorafdekking kan losraken202243 van 95
Octavia 4 plug-inZekering van het hoogspanningssysteem kan barsten bij kortsluiting202216 van 1.554

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Octavia of Superb?

Zoek je nog meer ruimte, kijk dan naar de Skoda Superb. Liever hoger zitten? Bekijk de Skoda Karoq of de Skoda Kodiaq.

Octavia of een andere stationwagen?

Vergelijkbare ruime stationwagens zijn de Volkswagen Passat en de Volvo V60. Liever een hatchback? Bekijk de Volkswagen Golf.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Schokdempers en veren Bij een Octavia 3: kijk of er olie langs de schokdempers loopt en laat de veren controleren.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Verlichting Laat het dimlicht en de mistlampen afstellen en kijk de reflectoren na.
  • Plug-in hybride Vraag naar het laadgedrag en check of er een trekgewicht geregistreerd is.
  • Diesel Bij een Octavia 3 diesel: vraag of de software-update voor de motor is uitgevoerd.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Octavia als particulier

STAP 1

Kies je Octavia

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere Octavia financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Octavia met de Skoda Superb, de Volkswagen Passat of de Volkswagen Golf, of bekijk alle Skoda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Skoda Octavia