Geld lenen kost geld

7 Skoda Rapid occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Skoda Rapid op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze Skoda. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Skoda Rapid kopen en financieren.
Skoda, als hatchback en als sedan.

Er staan ruim 7.000 Skoda Rapids in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2012 tot 2020. Bijna allemaal rijden ze op benzine, met een 1.0, 1.2 of 1.4 motor. De meeste staan als hatchback in het register, een deel als sedan. Het trekgewicht is meestal 900 of 1.000 kg. Bij de APK valt een kapot achterlicht op: bijna 3 keer zo vaak als gemiddeld. Er staan weinig terugroepacties open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Rapid past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
2012 tot 20192012 tot 2019Benzine 1.2 met 86 of 90 pk, 1.0 met 95 pk; ook 1.4 diesel6.185Wie een Rapid zoekt, ook als sedan
2018 tot 20202018 tot 2020Benzine 1.0 met 95 of 110 pk872Wie een van de laatste Rapids zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. Bijna alle Rapids vanaf 2018 staan als hatchback in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht van de Rapid verschilt per motor. Check altijd het kenteken.

2012 tot 2019

  • Benzine 1.2 Meestal 900 kg
  • Benzine 1.0 en diesel Meestal 1.000 kg
  • Benzine 1.4 1.100 of 1.200 kg

2018 tot 2020

  • Benzine 1.000 of 1.100 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Rapid

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.661 Rapids bij de APK samen 10.650 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel RapidLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.32812,5%7,3%
2Band onvoldoende profiel1.0299,7%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld9178,6%5,6%
4Band beschadigd5114,8%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4994,7%3,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)4944,6%5,4%
7Achterlicht werkt niet (goed)3363,2%1,1%
8Dim- of grootlicht werkt niet (goed)2512,4%1,7%
9Stofhoes aandrijfas beschadigd2172,0%1,7%
10Stadslicht werkt niet (goed)2142,0%3,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Rapid op let

Verlichting

  • Achterlicht Werkt niet goed: 3,2% van de meldingen, landelijk 1,1%.
  • Retroreflector Gebrek: 1,0%, landelijk 0,4%.

Terugroepacties

  • Bestuurdersairbag Drijfgas kan verslechteren door hoge luchtvochtigheid: meerdere acties (2023 tot 2026), samen 26 nog open.
  • Diesel EA189 Software-update voor de uitstoot (2015): 8 van 51 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Rapid zijn 9 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 40 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2012 tot 2019Drijfgas bestuurdersairbag kan verslechteren door luchtvochtigheid202513 van 23
2012 tot 2019Drijfgas bestuurdersairbag kan verslechteren door luchtvochtigheid20238 van 60
2012 tot 2019Software EA189-dieselmotor (uitstoot)20158 van 51
2012 tot 2019Drijfgas bestuurdersairbag kan verslechteren (latere acties)2024 en 20265 van 25

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Rapid of een andere Skoda?

Andere Skoda's zijn de Skoda Scala, de Skoda Fabia en de Skoda Octavia.

Rapid of een ander merk?

Kijk ook naar de Seat Leon, de Volkswagen Polo en de Hyundai i20.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag Vraag of de airbagacties zijn uitgevoerd.
  • Verlichting Controleer de achterlichten.
  • Aandrijfassen Laat de stofhoezen van de aandrijfassen controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 750 tot 1.200 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Rapid als particulier

STAP 1

Kies je Rapid

Filter het aanbod hierboven op motor, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Rapid met de Skoda Scala, de Skoda Octavia of de Seat Leon, of bekijk alle Skoda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Skoda Rapid