Geld lenen kost geld

24 Toyota Auris occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Toyota Auris op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, vrijwel altijd als zuinige hybride, ook als Touring Sports. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Toyota Auris kopen en financieren.
Compacte hatchback of Touring Sports, vrijwel altijd als hybride.

Er staan ruim 49.000 Toyota Aurissen van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. Bijna negen op de tien is een hybride met een 1.8 benzinemotor. Let op het trekgewicht: bij de hybride is dat hooguit 345 of 385 kg, of er staat niets geregistreerd. De opvolger heet Corolla. Bij 1.067 Aurissen staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Auris past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Auris 12010 tot 201286% hybride12.076Wie een zo voordelig mogelijke hybride zoekt
Auris 22013 tot 202089% hybride37.240Wie een jongere Auris zoekt, ook als Touring Sports

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later. Auris 1 en 2 delen typegoedkeuringen; de grens is gelegd op datum eerste toelating 1 januari 2013 en is bij benadering. De hybride is niet extern oplaadbaar.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt sterk tussen hybride en benzine. Check altijd het kenteken.

Hybride

  • Motor 1.8 benzine met elektromotor
  • Auris 2 Trekgewicht 345 of 385 kg, bij ruim 4.500 auto's niets geregistreerd
  • Auris 1 Geen trekgewicht geregistreerd

Benzine

  • Motoren 1.2 met 116 pk, 1.3 met 99 pk of 1.6 met 132 pk
  • Trekgewicht 1.000 of 1.300 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen van de verbrandingsmotor omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Auris

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 36.014 Aurissen bij de APK samen 95.860 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel AurisLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet12.00012,5%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde8.9259,3%7,3%
3Ruitenwissers geven onvoldoende zicht6.8717,2%3,8%
4Band onvoldoende profiel6.8367,1%6,9%
5Dimlicht onjuist afgesteld5.5825,8%5,6%
6Band beschadigd4.4704,7%2,8%
7Dim- of grootlicht werkt niet (goed)4.2584,4%1,7%
8Stadslicht werkt niet (goed)3.0763,2%3,6%
9Remlicht werkt niet (goed)3.0323,2%1,7%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij2.3402,4%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Auris 1

  • Veren Gebroken of gescheurd: 4,7% van de meldingen, drie keer zo vaak als landelijk.
  • Uitlaat Ondeugdelijk bevestigd: 2,8%, bijna zes keer zo vaak.
  • Verlichting Stadslicht (9,1%) en zijknipperlichten vaker dan gemiddeld.
  • Claxon Werkt niet goed: acht keer zo vaak als landelijk, al blijft het aandeel klein.

Auris 2

  • Kentekenplaatverlichting 14,0% van de meldingen, landelijk 5,4%.
  • Koplampen Dim- of grootlicht dat niet werkt: 5,0%, drie keer zo vaak.
  • Hybride systeem Bij 235 auto's staat de actie voor de Intelligent Power Module nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Auris zijn 18 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.067 Aurissen staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Auris 1 en 2 hybrideHybridesysteem kan uitschakelen in plaats van in noodloop te gaan door een softwarefout2018404 van 13.951
Auris 1 en 2Behuizing van het koolstoffilter kan scheuren2018345 van 3.303
Auris 2 hybrideStoring in de Intelligent Power Module, noodloop mogelijk niet beschikbaar2020235 van 1.065
Auris 1Te hoge druk in de gasontsteker van de passagiersairbag mogelijk201590 van 12.306
Auris 2Las in de hogedrukbrandstofpomp kan scheuren202331 van 71

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Auris of Corolla?

De opvolger van de Auris is de Toyota Corolla. Kleiner is de Toyota Yaris, hoger de Toyota C-HR.

Auris of een andere compacte auto?

Vergelijkbare hatchbacks zijn de Volkswagen Golf, de Ford Focus en de Kia Ceed. Lees ook de voordelen en valkuilen van een hybride auto financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (hybride software, koolstoffilter), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Test kentekenplaatverlichting, dim- en grootlicht, stadslicht en remlichten.
  • Veren en uitlaat Bij een Auris 1: laat de veren en de bevestiging van de uitlaat controleren.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Hybride Kijk of er geen storingsmelding van het hybridesysteem op het dashboard staat.
  • Trekhaak Wil je trekken? Bij een hybride kan dat hooguit 345 of 385 kg zijn.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Auris als particulier

STAP 1

Kies je Auris

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere Auris financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Auris met de Toyota Corolla, de Volkswagen Golf of de Kia Ceed, of bekijk alle Toyota-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Toyota Auris