Geld lenen kost geld

52 Toyota Pro Ace occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Toyota Proace op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze bus. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Toyota Proace kopen en financieren.
Bestelbus en personenbus van Toyota, op diesel, benzine of elektrisch.

Er staan ruim 19.000 Toyota Proaces in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2013. Het gaat om de Proace (ruim 11.700, vooral bestelbus), de Proace City (ruim 4.800 bestelbussen), de Proace Verso en Proace City Verso als personenauto, en sinds 2024 de Proace Max. Ruim 5.000 met typegoedkeuring zijn elektrisch. Let op: er lopen 56 terugroepacties en bij ruim 6.000 Proaces staat er nog minstens één open, vooral voor de bouten van de voorste draagarm en een softwarefout in het instrumentenpaneel. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Proace past bij jou?

Model in het registerEerste toelatingAandrijving (meest geregistreerd)SoortIn Nederland geregistreerd
Proace2013 tot 2026Diesel 2.0 met 122 of 144 pk, of elektrisch (3.022)Vooral bestelbus11.711
Proace City2020 tot 2026Diesel 1.5 met 102 pk, elektrisch (1.630) of benzineBestelbus4.811
Proace Verso2016 tot 2026Diesel of elektrisch (323)Personenauto (MPV)791
Proace City Verso2020 tot 2025Benzine 1.2 met 110 of 131 pk, of elektrischPersonenauto (MPV)533
Proace Max2024 tot 2026Diesel of elektrischBestelbus78

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. 1.220 Proaces staan zonder typegoedkeuring in het register, onder meer als taxi of rolstoelbus.

Trekgewicht

Het trekgewicht verschilt sterk per uitvoering: check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • Proace bestelbus Meestal niet geregistreerd
  • Proace Verso diesel Meestal 1.800 kg
  • Proace City Verso benzine 950 tot 1.200 kg
  • Elektrisch Vaak 750 of 1.000 kg, of niet geregistreerd

Carrosserie

  • Gesloten opbouw Ruim 16.500 bestelbussen
  • MPV Ruim 1.300 personenauto's

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Proace

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.897 Proaces bij de APK samen 25.629 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel ProaceLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)3.52813,8%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde2.83611,1%7,3%
3Band onvoldoende profiel2.2238,7%6,9%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.6336,4%3,8%
5Stofhoes aandrijfas beschadigd1.4175,5%1,7%
6Dimlicht onjuist afgesteld1.2004,7%5,6%
7Dim-, grootlicht werkt niet (goed)7222,8%1,7%
8Kleur richtingaanwijzers wijkt af7092,8%1,7%
9Roetfilter werkt niet goed6892,7%0,4%
10Band beschadigd6342,5%2,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Proace op let

Open terugroepacties

  • Draagarmbouten Kunnen door corrosie breken (2025): 2.955 van 8.441 open.
  • Instrumentenpaneel Kan door een softwarefout zwart worden (2025): 1.853 van 1.861 open.
  • Motorsoftware Storingslampje gaat mogelijk niet branden (2025): 1.012 van 3.185 open.
  • Nokkenasketting Kan vroegtijdig slijten (2025): 686 van 2.095 open.

APK-punten

  • Stofhoes aandrijfas Beschadigd: 5,5% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Roetfilter Werkt niet goed: 2,7%, landelijk 0,4%.
  • Kentekenplaatverlichting 13,8%, landelijk 5,4%.

Bedrijfsauto

  • Registratie Check of de auto als bedrijfsauto of personenauto geregistreerd staat. Dat bepaalt onder meer de belasting en wat je ermee mag.
  • Opbouw Check de carrosserie en opbouw op het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Proace zijn 56 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 6.034 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
ProaceBouten van de voorste draagarm kunnen door corrosie breken20252.955 van 8.441
Proace, CityInstrumentenpaneel en multimediascherm kunnen zwart worden door een softwarefout20251.853 van 1.861
Proace, CityKalibratiefout in de motorsoftware, storingslampje gaat mogelijk niet branden20251.012 van 3.185
City, VersoNokkenasketting kan vroegtijdig slijten2025686 van 2.095
ProaceStoringslampje gaat mogelijk niet tijdig branden2025501 van 1.356
ProaceBrandstofleiding kan beschadigen door contact met een onderdeel2019254 van 3.852
ProaceFuseekogels mogelijk niet goed bevestigd2018173 van 2.893

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Proace of een andere bus?

Kijk ook naar de Peugeot Expert, Citroën Jumpy en Opel Vivaro.

Proace City of een andere kleine bestelbus?

Kijk ook naar de Peugeot Partner, Citroën Berlingo en Ford Transit Courier.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Terugroepacties Vraag welke acties zijn uitgevoerd, vooral draagarmbouten, instrumentenpaneel en nokkenasketting.
  • Uitvoering Check of het een Proace, Proace City, Verso of Max is.
  • Aandrijfassen Laat de stofhoezen controleren.
  • Trekhaak Check het trekgewicht op het kenteken; bij veel bestelbussen staat er geen.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Proace als particulier

STAP 1

Kies je Proace

Filter het aanbod hierboven op uitvoering, brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Proace met Peugeot Expert, Citroën Jumpy of Opel Vivaro, of bekijk alle Toyota-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Toyota Pro Ace