Wat is de pseudo-eindheffing voor auto's van de zaak?
De pseudo-eindheffing voor auto's van de zaak is een nieuwe belasting voor werkgevers die vanaf 1 januari 2027 een personenauto met CO2-uitstoot ter beschikking stellen aan een werknemer die de auto ook privé gebruikt. De heffing bedraagt 12% van de cataloguswaarde per jaar. Benzine-, diesel- en hybrideauto's kunnen hieronder vallen.
Bij een auto met een cataloguswaarde van € 40.000 komt 12% neer op € 4.800 per jaar. De pseudo-eindheffing staat los van de normale bijtelling die de werknemer betaalt voor privégebruik van een auto van de zaak.
Voor auto's die al vóór 1 januari 2027 ter beschikking zijn gesteld, geldt overgangsrecht. Daardoor kan het voor werkgevers en dga's financieel relevant zijn om een brandstof- of hybrideauto nog in 2026 daadwerkelijk in gebruik te nemen. Alleen bestellen is daarvoor niet voldoende.
Ben je ondernemer en zoek je een andere auto? Bekijk het actuele autoaanbod of lees meer over zakelijke autofinanciering. Let bij een zakelijke keuze niet alleen op de aanschafprijs, maar ook op bijtelling, belastingen, gebruikskosten en de fiscale positie van je onderneming.
Let op: fiscale regels kunnen wijzigen. Laat de gevolgen voor jouw onderneming controleren door een boekhouder of belastingadviseur.