Geld lenen kost geld

222 Audi A3 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Audi A3 op afbetaling kopen? Hieronder staat het actuele aanbod van dealers, van de 8V tot de jongste 8Y als mild of plug-in hybride. Met een autolening word je direct eigenaar en betaal je een vast bedrag per maand. Onder het aanbod lees je welke generatie bij je past en waar je bij aankoop op let.

Lees meer

Een gebruikte Audi A3 kopen en financieren.
Kies eerst het bouwjaar, dan de maandlast.

In Nederland staan ruim 97.000 Audi A3's geregistreerd. Welke generatie je kiest, bepaalt de motor, de techniek en de punten waar je bij aankoop op let. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties er zijn.

Welke A3 past bij jou?

GeneratieBouwjarenCarrosserieIn Nederland geregistreerdPast bij
8P2003 tot 20133-deurs, Sportback, Cabriolet21.860Wie een lage aanschafprijs zoekt en een oudere auto goed laat controleren
8V2012 tot 20203-deurs, Sportback, Limousine, Cabriolet44.753Wie de meeste keuze wil: benzine, diesel, aardgas en plug-in hybride
8Yvanaf 2020Sportback, Limousine, allstreet26.444Wie een jonge occasion zoekt; bijna altijd mild hybride of plug-in hybride

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Generatie bepaald op typegoedkeuring.

Motoren en aandrijvingen per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

8P (2003 tot 2013)

  • Benzine 1.2 TFSI 105 pk, 1.4 TFSI 125 pk, 1.6 102 pk, 1.8 TFSI 160 pk, 2.0 TFSI 200 pk
  • Diesel 1.6 TDI 105 pk, 1.9 TDI 105 pk, 2.0 TDI 140 en 170 pk
  • Verdeling 90% benzine, 10% diesel

8V (2012 tot 2020)

  • Benzine 1.0 TFSI 116 pk, 1.2 TFSI 105 en 110 pk, 1.4 TFSI 122 tot 150 pk, 1.5 TFSI 150 pk, 1.8 TFSI 180 pk, 2.0 TFSI 190 pk
  • Plug-in hybride Sportback e-tron met 1.4 TFSI en accu van 8,8 kWh
  • Aardgas g-tron met 1.4 TFSI 110 pk
  • Diesel 1.6 TDI 105 tot 116 pk, 2.0 TDI 150 pk

8Y (vanaf 2020)

  • Mild hybride 1.0 TFSI 110 pk, 1.5 TFSI 116 en 150 pk
  • Plug-in hybride 40 en 45 TFSI e met 1.4 TFSI en accu van 13 kWh; vanaf 2024 met 1.5 TFSI en 25,7 kWh bruto (19,7 kWh netto)
  • Diesel 2.0 TDI 116 en 150 pk, zeldzaam
  • Verdeling 93% mild of plug-in hybride

Bron motoren en verdeling: RDW-register. Accucapaciteit: opgave Audi, niet geregistreerd door de RDW. Vraag bij een plug-in hybride altijd naar de accucapaciteit van de auto die je op het oog hebt.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de A3

Gebaseerd op 148.955 gebreken bij 89.034 APK-keuringen van A3's tussen oktober 2023 en oktober 2026. Het aandeel is het percentage van alle bij A3's gemelde gebreken.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel A3Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde13.9429,4%7,2%
2Band onvoldoende profiel13.4449,0%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld10.9147,3%5,6%
4Band beschadigd5.0593,4%2,8%
5Veer gebroken of gescheurd4.4233,0%1,5%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet3.9322,6%5,4%
7Stofhoes aandrijfas beschadigd3.7392,5%1,7%
8Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.7142,5%3,8%
9Schijf- of trommelrem loopt niet vrij3.4792,3%1,6%
10Wiellager versleten of beschadigd2.3271,6%1,3%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd.

Waar je per generatie extra op let

8P

  • Roest aan de onderkant Roestschade aan wielgeleiding en veerschotels wordt bij de 8P veel vaker gemeld dan gemiddeld.
  • Veren en stofhoezen Gebroken veren en kapotte stofhoezen van aandrijfas en fuseekogel komen ruim twee keer zo vaak voor als gemiddeld.
  • Lekkage Bij een op de zes keuringen met gebreken geeft de keurmeester een reparatieadvies voor overmatige vloeistoflekkage.

8V

  • Remschijven Ernstig gecorrodeerde remschijven worden ruim twee keer zo vaak gemeld als gemiddeld.
  • Schokdempers Lekkende of slecht werkende schokdempers komen vaker voor dan gemiddeld.
  • Banden en verlichting Bandenspanning, profiel en koplampafstelling zijn samen goed voor ruim een derde van alle gemelde gebreken.

8Y

  • Weinig gebreken 3.542 van de 26.444 geregistreerde 8Y's kregen in drie jaar een APK-melding. Veel 8Y's zijn nog te jong voor hun eerste APK.
  • eCall Een storingsmelding van het noodoproepsysteem (eCall) is een terugkerend afkeurpunt.
  • Banden en koplampen De rest van de meldingen betreft vooral banden en afstelling van de koplampen.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de A3 zijn 11 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 931 A3's staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
8P dieselSoftware EA189-dieselmotor (NOx)2016459 van 1.366
8PMassaverbinding ABS/ESC-regelapparaat2017253 van 2.224
8P en ouderDrijfgas bestuurdersairbag2024124 van 201
8VVergrendelingspen middelste hoofdsteun achter201998 van 335
8Y plug-in hybrideZekering hoogspanningssysteem202219 van 1.718
8YSpankracht veiligheidsgordels voor202214 van 614

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van de zes acties met de meeste A3's.

Waar A3-rijders vragen over stellen

Op het Problemcar-forum staan bijna 1.500 topics over de A3, vooral over oudere bouwjaren. De meest besproken onderwerpen:

  • Inhouden of noodloop Motor die hapert, inhoudt of een storingslampje toont.
  • Geluiden Tikken, kloppen of piepen uit ophanging en stuurinrichting.
  • Starten en accu Moeilijk starten, vooral bij een koude motor.
  • Versnellingsbak Vragen over S tronic, DSG en koppeling.

Sportback, Limousine of plug-in?

De Sportback is de vijfdeurs hatchback en komt in het register het vaakst voor. De Limousine is een sedan met een aparte kofferbak. Een plug-in hybride is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden. Lees ook hoeveel bagageruimte de A3 Sportback heeft en waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Onderkant en vering Bij een 8P: roest aan draagarmen en veerschotels, gebroken veren en scheuren in stofhoezen.
  • Remmen en schokdempers Bij een 8V: corrosie op de remschijven en lekkende schokdempers.
  • S tronic Let op schokken of aarzeling bij langzaam optrekken en schakelen.
  • Plug-in hybride Laat de accu en laadfunctie testen en vraag of de terugroepactie voor de hoogvoltzekering is uitgevoerd.
  • Banden en koplampen De drie meest gevonden APK-punten zijn bandenspanning, profiel en koplampafstelling: eenvoudig vooraf te controleren.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Audi A3 als particulier

STAP 1

Kies je A3

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar, brandstof en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de A3 met de Volkswagen Golf, de BMW 1 Serie of de Mercedes-Benz A-Klasse, lees onze vergelijking A3 Sportback vs BMW 118i, of bekijk alle Audi-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Audi A3