Geld lenen kost geld

69 Audi A5 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Audi A5 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod als Sportback, Coupé, Cabriolet en de nieuwe A5 Avant. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Audi A5 kopen en financieren.
Sportback, Coupé, Cabriolet en nu ook Avant.

Er staan ruim 19.000 Audi A5's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. Tot 2024 was de A5 de Coupé, Sportback en Cabriolet naast de A4. Sinds 2024 is de A5 de opvolger van de A4, als Avant en Limousine, en vooral plug-in hybride. Bij de eerste generatie staat bij bijna alle betrokken auto's de airbagactie nog open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke A5 past bij jou?

GeneratieBouwjarenUitvoeringenIn Nederland geregistreerdPast bij
A5 8T2010 tot 2016Sportback, Cabriolet, Coupé; 90% benzine7.813Wie een voordelige Cabriolet of Sportback zoekt (check de airbagactie)
A5 F52017 tot 2024Sportback, Cabriolet, Coupé; 76% mild hybride8.575Wie een jongere, zuinigere A5 zoekt
A5 (opvolger A4)vanaf 2024Avant en Limousine; 81% plug-in hybride2.386Wie een jonge plug-in hybride stationwagen zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, bouwjaar 2010 of later. De 8T en F5 delen een typegoedkeuring; de grens is gelegd op datum eerste toelating 1 januari 2017 en is bij benadering. 'Mild hybride' volgens de brandstofregistratie.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register.

A5 8T (2010 tot 2016)

  • Benzine 1.8 TFSI met 144 tot 177 pk, 2.0 TFSI met 180 tot 224 pk, 3.0 met 272 pk
  • Diesel 2.0 TDI met 177 pk, 3.0 TDI met 239 of 245 pk
  • Trekgewicht 1.300 tot 1.700 kg geremd

A5 F5 (2017 tot 2024)

  • Mild hybride 2.0 met 150 tot 265 pk
  • Benzine 2.0 met 190 of 252 pk, 1.4 met 150 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.500 kg, deels 1.700 kg geremd

A5 (vanaf 2024)

  • Plug-in hybride 2.0 TFSI e met 252 pk plus elektromotor
  • Benzine 2.0 met 150 of 204 pk
  • Trekgewicht Plug-in hybride 1.700 kg, benzine 1.500 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de A5

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.718 A5's bij de APK samen 18.781 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel A5Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.53313,5%7,2%
2Band onvoldoende profiel2.23911,9%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld1.8339,8%5,6%
4Band beschadigd9615,1%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht6823,6%3,8%
6Stofhoes aandrijfas beschadigd3661,9%1,7%
7Kentekenplaatverlichting werkt niet2941,6%5,4%
8Bandenspanning op een as niet gelijk2441,3%0,6%
9Wiellager hoorbaar of voelbaar versleten2391,3%1,3%
10Uitlaat niet gasdicht2251,2%2,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

A5 8T

  • Airbag Bij 2.124 van de 2.175 betrokken A5's staat de actie uit 2023 voor het drijfgas van de bestuurdersairbag nog open.
  • Banden Banden zijn samen goed voor bijna 30% van de meldingen.
  • Aandrijfashoezen Een beschadigde stofhoes van een aandrijfas komt vaker voor dan gemiddeld.

A5 F5

  • Banden Bandenspanning (18,4%) en profiel (15,2%) worden vaak afgekeurd.
  • Veerschotels Roestschade aan een veerschotel veertien keer zo vaak, al gaat het om 1% van de meldingen.
  • Remmen Als advies wordt slijtage aan het remsysteem bijna drie keer zo vaak genoteerd.

A5 (vanaf 2024)

  • Nog geen APK Te jong voor een eerste APK.
  • Plug-in hybride Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de A5 vanaf bouwjaar 2010 zijn 20 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 2.278 A5's staat nog minstens één actie open, bijna allemaal 8T's met de airbagactie. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
A5 8TDrijfgas bestuurdersairbag kan verslechteren20232.124 van 2.175
A5 F5Aluminium badges op de portierbekleding kunnen loslaten201847 van 159
A5 8T dieselSoftware EA189-dieselmotor201544 van 262
A5 8TVocht in elektronica extra waterpomp201815 van 524
A5 F5 mild hybrideVocht in starterdynamo kan kortsluiting veroorzaken202011 van 3.312

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Sportback, Cabriolet of Avant?

Tot 2024 was de Sportback de meest voorkomende A5, daarnaast de Cabriolet en de Coupé. De nieuwe A5 vanaf 2024 is er als Avant en Limousine. Zoek je een oudere stationwagen, kijk dan naar de Audi A4 Avant.

A5 of iets anders?

Wil je een grotere Audi, bekijk dan de Audi A6. Vergelijk ook met de BMW 4 Serie. Meer over de aandrijvingen van Audi lees je op de Audi-merkpagina.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de 8T bijna altijd de airbag), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbag 8T Laat de airbagactie eerst uitvoeren bij een Audi-dealer.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Cabriolet Test de kap meerdere keren open en dicht en kijk naar lekkage.
  • Onderkant Bij een F5: laat de veerschotels op roest controleren.
  • Plug-in hybride Bij een A5 vanaf 2024: test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een A5 als particulier

STAP 1

Kies je A5

Filter het aanbod hierboven op generatie, uitvoering en kilometerstand. Een oudere A5 8T financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de A5 met de BMW 4 Serie, de Audi A4 of de Mercedes-Benz C-Klasse, of bekijk alle Audi-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Audi A5