Geld lenen kost geld

48 BMW 4 Serie occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte BMW 4 Serie op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod als Coupé, Cabrio en Gran Coupé, van 420i tot M440i. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte BMW 4 Serie kopen en financieren.
Coupé, Cabrio of Gran Coupé.

Er staan ruim 14.000 BMW 4 Series van bouwjaar 2013 of later in het Nederlandse kentekenregister: als Coupé, Cabrio en vijfdeurs Gran Coupé. De eerste generatie (2013 tot 2020) is bijna altijd benzine. Bij beide generaties lopen terugroepacties die vaak nog openstaan: airbags bij de oudere, de startmotor bij de nieuwere. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke 4 Serie past bij jou?

GeneratieBouwjarenUitvoeringenIn Nederland geregistreerdPast bij
F32, F33 en F362013 tot 2020Gran Coupé 58%, Cabrio 25%, Coupé 17%; 89% benzine9.623Wie een voordelige 4 Serie zoekt (check de airbagacties)
G22 en G23vanaf 2020Cabrio 62%, Coupé 38%; 31% mild hybride2.663Wie een jonge Coupé of Cabrio zoekt
G26 Gran Coupévanaf 2021Vijfdeurs Gran Coupé; 17% mild hybride1.527Wie een jonge 4 Serie met vijf deuren zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, bouwjaar 2013 of later, zonder M4 en i4. De Gran Coupé staat als sedan in het register.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

F32, F33 en F36 (2013 tot 2020)

  • Benzine 2.0 met 184 pk (420i) komt het meest voor, daarnaast 1.5 met 136 pk, 2.0 met 245 of 252 pk en 3.0 met 306 of 326 pk
  • Diesel 2.0 met 184 of 190 pk, 3.0 met 258 of 313 pk
  • Trekgewicht 1.300 tot 1.800 kg geremd, afhankelijk van motor en uitvoering

G22, G23 en G26 (vanaf 2020)

  • Benzine 2.0 met 184 pk (420i) of 245 tot 258 pk
  • Mild hybride 3.0 (M440i)
  • Trekgewicht 1.600 of 1.800 kg geremd

Bron motoren, typeaanduidingen, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de 4 Serie

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 5.330 BMW 4 Series bij de APK samen 9.792 meldingen, vrijwel allemaal van de eerste generatie. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel 4 SerieLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.35113,8%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.10411,3%5,6%
3Band onvoldoende profiel9339,5%6,9%
4Band beschadigd6256,4%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3213,3%3,8%
6Mistlicht voor onjuist afgesteld1591,6%0,4%
7Remvoering of bevestiging raakt schijf1451,5%1,0%
8Dim- of grootlicht werkt niet (goed)1201,2%1,7%
9Bandenspanning op een as niet gelijk1091,1%0,6%
10Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld1061,1%0,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

F32, F33 en F36

  • Airbags Voor deze generatie lopen meerdere airbagacties. Bij honderden auto's per actie staan ze nog open.
  • Remmen Slijtage aan het remsysteem wordt als advies bij 9,9% van de meldingen genoteerd, ruim drie keer zo vaak als landelijk.
  • Banden en koplampen Bandenspanning, beschadigde banden en de afstelling van dim- en mistlampen worden vaker afgekeurd.

G22, G23 en G26

  • Startmotor Voor 2026 lopen twee acties voor de magneetschakelaar van de startmotor; bij ruim 1.600 auto's staan die nog open.
  • Banden Beschadigde banden komen bijna vijf keer zo vaak voor als landelijk.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de 4 Serie vanaf bouwjaar 2013 zijn 23 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 3.459 auto's staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
G22, G23, G26Magneetschakelaar startmotor kan versneld slijten, kortsluiting mogelijk2026 (juli)1.067 van 1.309
F32, F33, F36Achteraf gemonteerd stuurwiel met verouderende airbag2024682 van 2.213
G22, G23, G26Magneetschakelaar startmotor kan versneld slijten2026 (januari)579 van 1.556
F32, F33, F36Gasgenerator bestuurdersairbag kan bij een aanrijding ongecontroleerd ontploffen2024501 van 1.653
F32, F33, F36Gasgenerator airbag kan bij activering ongecontroleerd ontploffen2022344 van 1.309
F32, F33, F36Gasgenerator bestuurdersairbag kan ongecontroleerd ontploffen2023272 van 844

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Coupé, Cabrio of Gran Coupé?

Van de eerste generatie is de vijfdeurs Gran Coupé de meest voorkomende. Bij de nieuwe generatie zijn de Coupé en Cabrio (G22, G23) en de Gran Coupé (G26) aparte modellen. Volledig elektrisch? Bekijk dan de BMW i4.

4 Serie of iets anders?

Zoek je een praktischere sedan of Touring, kijk dan naar de BMW 3 Serie. Vergelijk ook met de Audi A5 of de Mercedes-Benz C-Klasse.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (airbag of startmotor), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbags Bij een 4 Serie van voor 2020: laat de airbagacties eerst uitvoeren bij een BMW-dealer.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Remmen Laat de remmen op slijtage controleren.
  • Cabrio Test het dak meerdere keren open en dicht en kijk naar lekkage.
  • Koplampen Laat dim- en mistlampen afstellen.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een 4 Serie als particulier

STAP 1

Kies je 4 Serie

Filter het aanbod hierboven op generatie, uitvoering en kilometerstand. Een premium coupé betekent ook hogere kosten voor banden en verzekering: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de 4 Serie met de BMW 3 Serie, de Audi A5 of de Mercedes-Benz C-Klasse, of bekijk alle BMW-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over BMW 4 Serie