Geld lenen kost geld

47 Citroën C4 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Citroën C4 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, met benzinemotor, als hybride of als elektrische ë-C4. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Citroën C4 of ë-C4 kopen en financieren.
Compacte hatchback, sinds 2020 ook volledig elektrisch.

Er staan ruim 14.000 Citroën C4's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister, zonder de Cactus, Picasso, SpaceTourer en C4 X. Bij de huidige generatie (vanaf 2020) is twee op de drie een elektrische ë-C4. Let op: bij de ë-C4 staat geen trekgewicht geregistreerd, bij de benzines 1.000 of 1.200 kg. De oudere C4 tot 2018 mag meestal 1.550 kg trekken. Bij 1.225 auto's staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke C4 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
C4 2010 tot 20182010 tot 201892% benzine, 7% diesel4.530Wie een betaalbare compacte auto zoekt die 1.550 kg mag trekken
C4 en ë-C4 vanaf 20202020 tot 202663% elektrisch, 28% benzine, 8% hybride9.480Wie een jonge C4 zoekt, ook elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later, ingedeeld op typegoedkeuring. De ë-C4 staat geregistreerd als E-C4 en deelt de typegoedkeuring met de C4 vanaf 2020.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt sterk per generatie en aandrijving. Check altijd het kenteken.

C4 tot 2018

  • Benzine 1.6 met 120 of 156 pk, 1.2 met 110 of 131 pk, 1.4 met 95 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.550 kg, ook 1.450 of 1.650 kg

C4 vanaf 2020

  • ë-C4 (elektrisch) Geen trekgewicht geregistreerd
  • Benzine 1.2 met 101 of 131 pk. 1.000 of 1.200 kg
  • Hybride 1.2 benzine. Meestal 1.000 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de C4

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 5.449 C4's bij de APK samen 14.259 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel C4Landelijk
1Band onvoldoende profiel1.3819,7%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde1.3769,7%7,3%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet1.3179,2%5,4%
4Dimlicht onjuist afgesteld9776,9%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7845,5%3,8%
6Band beschadigd5253,7%2,8%
7Veer gebroken of gescheurd2531,8%1,5%
8Dim- of grootlicht werkt niet (goed)2521,8%1,7%
9Stadslicht werkt niet (goed)2361,7%3,6%
10Kleur richtingaanwijzers wijkt af2111,5%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

C4 tot 2018

  • Kentekenplaatverlichting 11,2% van de meldingen, landelijk 5,4%.
  • Uitlaat Ondeugdelijk bevestigd: ruim twee keer zo vaak als gemiddeld.
  • Airbag Twee acties voor de bestuurdersairbag (2023 en 2025): samen ruim 600 auto's nog open.
  • Motorkap Actie voor scheurvorming bij de motorkaphaaksteun (2016): 181 nog open.

C4 en ë-C4 vanaf 2020

  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 17,6%, bijna vijf keer zo vaak als landelijk.
  • Mistlampen Mistlicht voor onjuist afgesteld: 2,5%, landelijk 0,4%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 1,9%, landelijk 0,5%.
  • ë-C4 Actie voor de software van de accubewaking (2025): 56 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de C4 zijn 41 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.225 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
C4 tot 2018Behuizing van het opblaassysteem van de bestuurdersairbag kan scheuren2023396 van 3.602
C4 tot 2018Idem, tweede actie bestuurdersairbag2025223 van 3.671
C4 tot 2018Scheurvorming bij de bevestiging van de motorkaphaaksteun2016181 van 3.976
C4 hybride vanaf 2020Te weinig ruimte tussen partikelfilterleiding en pluspool van de 48V-riemstartgenerator2026165 van 637
C4 vanaf 2020Microfoon van het eCall-systeem werkt mogelijk niet2024132 van 1.094

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

C4 of een andere Citroën?

Met een kofferbak als sedan is er de Citroën C4 X. Kleiner is de Citroën C3, groter de Citroën C5 X. Ook bekend: de Citroën C4 Cactus.

C4 of een andere compacte auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Peugeot 308, de Volkswagen Golf en, elektrisch, de Volkswagen ID.3.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (airbag, motorkap, eCall), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Verlichting Check kentekenplaatverlichting, dimlicht en mistlampen.
  • Remmen Kijk naar corrosie op de remschijven.
  • Trekhaak Wil je trekken? Bij de ë-C4 staat geen trekgewicht.
  • Laden Bij een ë-C4: vraag naar een accurapport en test het laden.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een C4 als particulier

STAP 1

Kies je C4

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een oudere C4 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de C4 met de Peugeot 308, de Volkswagen Golf of de Citroën C4 X, of bekijk alle Citroën-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Citroën C4