Geld lenen kost geld

186 Citroën C3 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Citroën C3 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de C3 met 1.2 benzinemotor tot de elektrische ë-C3. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Citroën C3 kopen en financieren.
Compacte hatchback met benzinemotor, de nieuwste ook elektrisch als ë-C3.

Er staan ruim 63.000 Citroën C3's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. Voor de C3 lopen veel terugroepacties: bij ruim 3.300 auto's staat er nog een open, vooral voor de airbag bij de oudere C3 en voor de motor bij de C3 van 2017 tot 2024. Let ook op het trekgewicht: de meeste C3's van die generatie mogen maar 450 kg trekken. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke C3 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
C3 22010 tot 201688% benzine, 12% diesel26.381Wie een zo voordelig mogelijke compacte auto zoekt
C3 32017 tot 202499% benzine29.225Wie een jongere C3 zoekt met een 1.2 benzinemotor
C3 4 en ë-C32024 tot 202664% elektrisch, 19% hybride, 17% benzine7.644Wie een nieuwe compacte auto zoekt, eventueel elektrisch

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later, zonder C3 Pluriel en C3 Aircross. De C3 2 en C3 3 delen een typegoedkeuring; de grens is gelegd op datum eerste toelating 1 januari 2017 en is bij benadering.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht verschilt sterk per generatie. Check altijd het kenteken van de auto die je wilt kopen.

C3 2

  • Benzine Vooral 1.2 met 82 pk (11.941 auto's), verder 1.0 met 68 pk, 1.4 met 73 of 95 pk en 1.6 met 120 pk
  • Diesel 1.6 met 92 pk of 1.4 met 68 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.100 tot 1.150 kg, een deel 775 of 800 kg

C3 3

  • Benzine 1.2 met 82 of 83 pk (20.513 auto's) of 1.2 met 110 pk (8.129 auto's)
  • Trekgewicht Bij 25.013 auto's 450 kg, bij 3.600 auto's 600 kg

C3 4 en ë-C3

  • Elektrisch ë-C3, 4.886 auto's. Trekgewicht 550 kg
  • Hybride 1.2 benzine met elektrische ondersteuning, zonder stekker. 600 of 650 kg
  • Benzine 1.2 met 101 pk. 600 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de C3

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 34.839 C3's bij de APK samen 106.599 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel C3Landelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet11.46410,8%5,4%
2Bandenspanning niet op juiste waarde9.1578,6%7,3%
3Dimlicht onjuist afgesteld6.2745,9%5,6%
4Stadslicht werkt niet (goed)6.0975,7%3,6%
5Richtingaanwijzer verkeerde kleur6.0935,7%1,7%
6Band onvoldoende profiel6.0855,7%6,9%
7Band beschadigd5.0024,7%2,8%
8Dim- of grootlicht werkt niet (goed)3.6453,4%1,7%
9Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.5973,4%3,8%
10Stuurkogel te veel speling3.1533,0%0,9%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

C3 2

  • Airbag Bij ruim 1.500 auto's staat de actie voor de airbags nog open.
  • Uitlaat Ondeugdelijk bevestigd: 3,5% van de meldingen, zeven keer zo vaak als landelijk.
  • Stuurkogels Te veel speling: 3,8%, vier keer zo vaak als landelijk.
  • Verlichting Stadslicht, kentekenplaatverlichting en richtingaanwijzers vaker dan gemiddeld.

C3 3

  • Motor Acties voor de oliesproeier (685 open) en de distributieriem die in de olie loopt (353 open).
  • Kentekenplaatverlichting 12,1% van de meldingen, landelijk 5,4%.
  • Banden Een beschadigde band: 6,7%, landelijk 2,8%.
  • Trekhaak Meestal maar 450 kg trekgewicht.

C3 4 en ë-C3

  • Stuurbekrachtiging Bij 230 auto's staat de actie voor de bedrading nog open.
  • Brandstofleiding Bij 119 auto's met benzinemotor staat de actie voor de hogedrukleiding nog open.
  • APK Nog geen APK-gegevens: de eerste keuring volgt als de auto 4 jaar oud is.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de C3 zijn 49 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 3.349 C3's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
C3 2 en C3 3Airbag kan bij activeren met te hoge druk opblazen20241.603 van 26.170
C3 3Onderdelen van de oliesproeier kunnen krukas- of drijfstanglagers beschadigen2025685 van 3.259
C3 3Distributieriem van de EB2-motor raakt aangetast door de motorolie2022353 van 2.293
C3 4Bedrading van de elektrische stuurbekrachtiging kan beschadigen2026230 van 1.208
C3 4Hogedrukleiding van de brandstof kan lekken2025119 van 921
C3 3Motorsoftware zorgt voor een verkeerde kalibratie van de uitstoot201997 van 2.304

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

C3 of een andere Citroën?

Kleiner is de Citroën C1. Liever hoger zitten? Bekijk de Citroën ë-C3 Aircross of de Citroën C4.

C3 of een andere compacte auto?

Vergelijkbare compacte hatchbacks zijn de Peugeot 208, de Opel Corsa en de Renault Clio. Twijfel je over een 1.2 PureTech? Lees waar je op let bij een Peugeot 208 met PureTech-motor.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (airbag, oliesproeier, distributieriem), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Onderhoud 1.2 Vraag naar facturen van olie- en distributieriemonderhoud en of de acties zijn uitgevoerd.
  • Uitlaat en stuurkogels Bij een C3 2: laat de bevestiging van de uitlaat en de stuurkogels controleren.
  • Verlichting Test kentekenplaatverlichting, stadslicht, richtingaanwijzers en dimlicht.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Trekhaak Check het geregistreerde trekgewicht: bij de C3 3 meestal 450 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een C3 als particulier

STAP 1

Kies je C3

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere C3 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de C3 met de Peugeot 208, de Opel Corsa of de Renault Clio, of bekijk alle Citroën-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Citroën C3