Geld lenen kost geld

50 Citroën C1 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Citroën C1 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine stadsauto. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Citroën C1 kopen en financieren.
Kleine stadsauto met een 1.0 of 1.2 benzinemotor.

Er staan ruim 80.000 Citroën C1's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister, verdeeld over twee generaties. Vrijwel allemaal hebben ze een 1.0 benzinemotor met 68 tot 72 pk. Trekken zit er niet in: bij vrijwel geen enkele C1 staat een trekgewicht geregistreerd. Belangrijk: bij 7.420 C1's van de eerste generatie staat de actie voor de verlijming van de achterportierruit nog open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke C1 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingMotorIn Nederland geregistreerdPast bij
C1 12010 tot 20141.0 benzine met 68 pk47.072Wie een zo goedkoop mogelijke stadsauto zoekt
C1 22014 tot 20221.0 met 69 of 72 pk, een klein deel 1.2 met 82 pk33.316Wie een jongere C1 zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later. C1 1 en de eerste C1 2's delen een typegoedkeuring; de grens is gelegd op datum eerste toelating 1 juli 2014 en is bij benadering.

Trekgewicht

De C1 is geen auto om mee te trekken.

C1 1

  • Geen trekgewicht 47.071 van de 47.072 auto's

C1 2

  • Geen trekgewicht Vrijwel alle 33.316 auto's

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de C1

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 60.717 C1's bij de APK samen 200.971 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel C1Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde17.8728,9%7,3%
2Band onvoldoende profiel15.6057,8%6,9%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet14.2257,1%5,4%
4Stadslicht werkt niet (goed)12.8376,4%3,6%
5Dimlicht onjuist afgesteld11.8575,9%5,6%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht10.6245,3%3,8%
7Band beschadigd7.6213,8%2,8%
8Uitlaat niet gasdicht5.9042,9%2,1%
9Wiellager versleten of beschadigd5.2252,6%1,3%
10Kleur achterlicht wijkt af5.1152,5%0,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

C1 1 (2010 tot 2014)

  • Achterlichten Afwijkende kleur van achter- en remlicht: tientallen keren zo vaak als landelijk.
  • Stadslicht Werkt niet goed: 7,0% van de meldingen, landelijk 3,6%.
  • Uitlaat Niet gasdicht: 3,7%, landelijk 2,1%.
  • Achterportierruit Bij 7.420 auto's staat de actie voor de verlijming nog open.

C1 2 (2014 tot 2022)

  • Wiellagers Hoorbare of voelbare slijtage: 2,7%, ruim twee keer zo vaak als landelijk.
  • Remmen Ernstig gecorrodeerde remschijven en remonderdelen komen vaker voor.
  • Verlichting Ondeugdelijk bevestigde verlichting en remlichten met kleiner lichtoppervlak.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de C1 zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 7.439 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
C1 1Achterportierruit mogelijk niet correct gelijmd20187.420 van 35.258
C1 2Stuuras in de stuurkolom onjuist gefabriceerd, kan breken201611 van 227
C1 2Stiksel van de gesphouders van de gordels achter kan loskomen20216 van 40
C1 1Schokdemperstang niet goed thermisch behandeld20145 van 516

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

C1 of een andere Citroën?

Groter is de Citroën C3. Bekijk ook alle Citroën-modellen.

C1 of een andere stadsauto?

Vergelijkbare kleine auto's zijn de Peugeot 108, de Toyota Aygo en de Volkswagen up!.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (achterportierruit), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Test stadslicht, achterlichten, remlichten en kentekenplaatverlichting.
  • Uitlaat Luister naar lekkage van de uitlaat.
  • Wielen Luister tijdens de proefrit naar brommende wiellagers.
  • Remmen Kijk naar corrosie op de remschijven.
  • Banden Controleer profiel, schade en bandenspanning.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een C1 als particulier

STAP 1

Kies je C1

Filter het aanbod hierboven op generatie, bouwjaar en kilometerstand. Een oudere C1 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de C1 met de Peugeot 108, de Toyota Aygo of de Citroën C3, of bekijk alle Citroën-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Citroën C1