Geld lenen kost geld

119 Ford Fiesta occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford Fiesta op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de Fiesta MK7 tot de jongere MK8, ook met mild hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford Fiesta kopen en financieren.
Compacte hatchback, meestal met een benzinemotor.

Er staan ruim 125.000 Ford Fiesta's van de laatste twee generaties in het Nederlandse kentekenregister. De meeste rijden op benzine, bij de nieuwste generatie is ongeveer een op de zes een mild hybride. Bij ruim 1.500 Fiesta's staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids laat per generatie zien welke motoren er zijn, wat de auto mag trekken en waar de APK het vaakst op afkeurt, met open data van de RDW.

Welke Fiesta past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Fiesta MK72010 tot 201896% benzine, 4% diesel81.484Wie een voordelige compacte auto zoekt
Fiesta MK82017 tot 202582% benzine, 17% mild hybride44.042Wie een jongere Fiesta zoekt, eventueel met mild hybride

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later. De generatie is bepaald op typegoedkeuring.

Motoren en trekgewicht

Bij beide generaties zijn de 1.0 EcoBoost en de 1.1 of 1.2 zonder turbo het meest geregistreerd.

Fiesta MK7

  • Meest geregistreerd 1.2 met 60 pk (20.167) en 1.0 EcoBoost met 101 pk (15.303)
  • Andere benzine 1.0 met 65, 80 of 125 pk, 1.2 met 82 pk, 1.4 met 97 pk, 1.6 met 120 of 182 pk
  • Diesel 1.6 of 1.5 TDCi met 95 pk
  • Trekgewicht Benzine meestal 500 tot 900 kg, een deel zonder trekgewicht. Diesel meestal zonder trekgewicht

Fiesta MK8

  • Meest geregistreerd 1.0 EcoBoost met 100 pk (15.675)
  • Mild hybride 1.0 EcoBoost Hybrid, ruim 7.400 auto's, ook met 125 pk
  • Andere benzine 1.0 met 95 of 125 pk, 1.1 met 70 tot 86 pk, 1.5 met 200 pk (ST)
  • Trekgewicht Meestal 750 of 1.000 kg, mild hybride 1.000 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen; check het kenteken van de auto die je wilt kopen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Fiesta

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 86.891 Fiesta's bij de APK samen 255.878 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel FiestaLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde21.9878,6%7,3%
2Band onvoldoende profiel21.8408,5%6,9%
3Dimlicht onjuist afgesteld17.2156,7%5,6%
4Speling in fusee- of draagarmkogel13.9895,5%1,2%
5Band beschadigd11.6124,5%2,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet11.4594,5%5,4%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht10.6574,2%3,8%
8Remlicht werkt niet (goed)10.5364,1%1,7%
9Richtingaanwijzer verkeerde kleur10.1424,0%1,7%
10Stadslicht werkt niet (goed)8.6733,4%3,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Fiesta MK7

  • Fuseekogels Speling in de fusee- of draagarmkogel: 6,1% van de meldingen, vijf keer zo vaak als landelijk.
  • Remlicht 4,6% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Richtingaanwijzers Een verkeerde kleur: 4,1% van de meldingen, landelijk 1,7%.
  • Mistachterlicht Een beschadigd glas bijna twaalf keer zo vaak als landelijk.

Fiesta MK8

  • Banden Onvoldoende profiel (14,7%) en bandenspanning (14,0%) samen bijna een derde van de meldingen.
  • Beschadigde band 9,3% van de meldingen, ruim drie keer zo vaak als landelijk.
  • Bandenspanningscontrole Een storing van het TPMS acht keer zo vaak als landelijk.
  • Dimlicht Onjuist afgesteld: 12,8% van de meldingen.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Fiesta zijn 17 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.515 Fiesta's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Fiesta MK8Brandstofleiding kan tegen de beugel schuren2025683 van 5.876
MK7 en MK8Roetfilter kan scheuren2024624 van 1.181
Fiesta MK7Module van de gloeibougies diesel niet waterdicht201669 van 1.307
Fiesta MK7Gordelsloten achterbank201443 van 1.422
Fiesta MK8Gordeloprolmechanisme rechtsvoor202121 van 559
Fiesta MK7Cilinderkop kan oververhit raken201820 van 521

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Fiesta of Focus?

Zoek je meer ruimte achterin en in de kofferbak, kijk dan naar de Ford Focus. Liever een hogere instap? Bekijk de Ford Puma of lees Ford Puma of Peugeot 2008.

Fiesta of een andere compacte auto?

Vergelijkbare compacte hatchbacks zijn de Volkswagen Polo, de Opel Corsa en de Toyota Yaris.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Fuseekogels Bij een MK7: laat de voorwielophanging controleren op speling, en let op klunken bij drempels tijdens de proefrit.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en of er een TPMS-melding op het dashboard staat.
  • Verlichting Test remlichten, richtingaanwijzers en het mistachterlicht, en laat het dimlicht afstellen.
  • Distributieriem Vraag bij een 1.0 EcoBoost wanneer de distributieriem is vervangen. Lees ook of de 1.0 EcoBoost problemen heeft met de distributieriem.
  • Trekhaak Wil je een aanhanger trekken? Check het geregistreerde trekgewicht op het kenteken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Fiesta als particulier

STAP 1

Kies je Fiesta

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere Fiesta financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Fiesta met de Volkswagen Polo, de Opel Corsa of de Ford Focus, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford Fiesta