Geld lenen kost geld

33 Ford Transit Courier occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Ford Transit Courier op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze bestelbus. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Ford Transit Courier kopen en financieren.
Kleine bestelbus van Ford, op diesel of benzine.

Er staan bijna 7.500 Ford Transit Couriers op diesel of benzine met typegoedkeuring in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2014. Ze staan als bedrijfsauto met gesloten opbouw geregistreerd. Tot 2024 gaat het vooral om diesels met een 1.5 van 75 pk; sinds 2023 is er een nieuwe typegoedkeuring met een 1.5 diesel van 100 pk of een 1.0 benzine. Let op: voor het roetfilter loopt een actie uit 2024 die bij ruim 1.200 bussen nog openstaat, en bij de APK valt het roetfilter ook veel vaker op dan gemiddeld. De elektrische versie heeft een eigen pagina. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Transit Courier past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
2014 tot 20242014 tot 2024Diesel 1.5 met 75 of 100 pk, benzine 1.0 met 100 pkMeestal niet geregistreerd6.048
Vanaf 20232023 tot 2025Diesel 1.5 met 100 pk, benzine 1.0 met 100 of 125 pkVaak niet geregistreerd, anders 1.000 of 1.100 kg1.439

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Zonder de elektrische e-Transit Courier. 40 Couriers onder dezelfde typegoedkeuring staan als Tourneo-personenauto in het register.

Trekgewicht

Bij de meeste Transit Couriers staat geen trekgewicht op het kenteken.

Trekgewicht

  • Niet geregistreerd Bij de meeste
  • 1.000 kg 116 benzine (vanaf 2023)
  • 1.100 kg 51 diesel (vanaf 2023)

Carrosserie

  • Gesloten opbouw Zo staat de Transit Courier in het register

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Transit Courier

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.163 Transit Couriers bij de APK samen 12.021 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel Transit CourierLandelijk
1Band onvoldoende profiel1.67313,9%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde1.0578,8%7,3%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)8457,0%5,4%
4Dimlicht onjuist afgesteld7966,6%5,6%
5Roetfilter werkt niet goed7226,0%0,4%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht6435,3%3,8%
7Remlicht werkt niet (goed)4393,7%1,7%
8Kleur richtingaanwijzers wijkt af4263,5%1,7%
9Band beschadigd3182,6%2,8%
10Dim-, grootlicht werkt niet (goed)2782,3%1,7%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Transit Courier op let

Roetfilter

  • Terugroepactie Roetfilter kan barsten (2024): 1.202 van 1.941 open.
  • APK Roetfilter werkt niet goed: 6,0% van de meldingen, landelijk 0,4%.

Vanaf 2023

  • Brandstofleiding Kan doorschuren (actie 2025): 51 van 408 open.
  • Achteruitrijcamera Kan uitvallen (actie 2025): 25 van 494 open.

Bedrijfsauto

  • Registratie Check of de auto als bedrijfsauto of personenauto geregistreerd staat. Dat bepaalt onder meer de belasting en wat je ermee mag.
  • Opbouw Check de carrosserie en opbouw op het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Transit Courier zijn 8 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.336 bussen staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Transit CourierRoetfilter kan barsten20241.202 van 1.941
Transit Courier (vanaf 2023)Brandstofleiding in de motorruimte kan doorschuren202551 van 408
Transit CourierSlechte verbinding van de spiraalveer in het stuur202233 van 118
Transit Courier (vanaf 2023)Bedrading kan langs de stuurkolom beschadigen202427 van 157
Transit Courier (vanaf 2023)Achteruitrijcamera kan door een softwarefout uitvallen202525 van 494

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Transit Courier of een andere Ford?

De elektrische versie vind je bij de Ford e-Transit Courier, de personenversie bij de Ford Tourneo Courier. Kijk ook naar de Ford Transit Connect.

Transit Courier of een ander merk?

Kijk ook naar de Toyota Proace, Peugeot Partner en Renault Kangoo.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Roetfilter Vraag of de actie uit 2024 is uitgevoerd en laat het roetfilter uitlezen.
  • Banden Controleer profiel en bandenspanning.
  • Verlichting Controleer remlichten en richtingaanwijzers.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken; bij de meeste staat geen trekgewicht.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Transit Courier als particulier

STAP 1

Kies je Transit Courier

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Transit Courier met Ford Transit Connect, Toyota Proace of Peugeot Partner, of bekijk alle Ford-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Ford Transit Courier