Geld lenen kost geld

7 Honda Civic occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Honda Civic op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze hatchback. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Honda Civic kopen en financieren.
Hatchback van Honda, ook als Tourer en sedan.

Er staan ruim 8.000 Honda Civics in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Hier zijn ze ingedeeld in vier periodes. Tot 2012 is twee derde een Civic Hybrid sedan. Van 2012 tot 2022 rijden ze vooral op benzine, ook als diesel en met 2.0-motoren tot 320 pk. Vanaf 2022 is vrijwel elke Civic een hybride met 2.0 benzinemotor. Het trekgewicht loopt uiteen van niets tot 1.500 kg; de hybride vanaf 2022 mag 750 kg. Bij 441 auto's van 2012 tot 2022 staat nog een terugroepactie uit 2026 open voor de lichtmetalen velgen. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Civic past bij jou?

PeriodeBrandstof en motor (meest geregistreerd)CarrosserieIn Nederland geregistreerdPast bij
2010 tot 2012Hybride 1.3 met 95 pk (Civic Hybrid); benzine 1.8 of 1.3Vooral sedan2.574Wie een oudere Civic zoekt
2012 tot 2017Benzine 1.8 met 141 pk of 1.3 met 99 pk; diesel 1.6; ook 2.0 met 310 pkHatchback, ook Tourer2.871Wie een Civic Tourer of een diesel zoekt
2017 tot 2022Benzine 1.5 met 182 pk of 1.0 met 126/129 pk; ook 2.0 met 320 pkHatchback of sedan1.822Wie een jongere benzine-Civic zoekt
2022 tot 2026Hybride 2.0; ook Type RHatchback809Wie een jonge Civic hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op datum van eerste toelating, omdat typegoedkeuringen deels over meerdere periodes lopen. De Tourer staat in het register als MPV.

Trekgewicht

Het trekgewicht van de Civic verschilt sterk per periode en motor. Check altijd het kenteken.

2010 tot 2017

  • Civic Hybrid (tot 2012) Geen trekgewicht geregistreerd
  • Benzine Meestal 1.200 of 1.400 kg, soms 1.000 kg
  • Diesel 1.400 of 1.500 kg

Vanaf 2017

  • Benzine 2017 tot 2022 800, 1.000, 1.200 of 1.400 kg; bij 478 auto's niets
  • Hybride vanaf 2022 750 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Civic

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 5.060 Civics bij de APK samen 15.908 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CivicLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.3818,7%7,3%
2Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.1747,4%5,4%
3Band onvoldoende profiel1.1417,2%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.0676,7%5,6%
5Stadslicht werkt niet (goed)1.0416,5%3,6%
6Stofhoes stuurinrichting beschadigd7544,7%1,2%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht6934,4%3,8%
8Schijf- of trommelrem loopt niet vrij6263,9%1,6%
9Licht-donkerscheiding dimlicht onduidelijk5183,3%1,5%
10Band beschadigd4142,6%2,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per periode extra op let

2010 tot 2017

  • Stuurinrichting Stofhoes beschadigd: 5,4% (tot 2012) en 4,6% (2012 tot 2017), landelijk 1,2%.
  • Remmen Rem loopt niet vrij: 6,3% bij de Civic tot 2012, landelijk 1,6%.
  • Airbags Openstaande acties voor de airbags bij de Civic tot 2012.

Vanaf 2017

  • Velgen Stalen inzetbussen mogelijk ontbrekend (2026): 441 van 1.487 nog open.
  • Zijmarkeringslicht Werkt niet goed: 5,3% van de meldingen (2017 tot 2022), landelijk 0,2%.
  • Stuurhuis Bij de hybride vanaf 2022 mogelijk onvoldoende gesmeerd (2024): 28 van 553 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Civic zijn 13 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 574 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
2012 tot 2022Stalen inzetbussen van een lichtmetalen wiel kunnen ontbreken2026441 van 1.487
2017 tot 2022Brandstofpomp kan uitvallen202072 van 1.147
2010 tot 2012Opblaasmodule passagiersairbag kan te veel druk opbouwen201848 van 1.127
2010 tot 2012Opblaasmodule bestuurdersairbag kan te veel druk opbouwen201640 van 1.717
Vanaf 2022Stuurhuis mogelijk onvoldoende gesmeerd202428 van 553

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Civic of een andere Honda?

Kleiner is de Honda Jazz. Hoger zit je in de Honda HR-V, de Honda ZR-V of de Honda CR-V.

Civic of een andere hatchback?

Vergelijkbare auto's zijn de Toyota Corolla, de Volkswagen Golf en de Mazda3.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Velgen Bij een Civic van 2012 tot 2022: vraag of de actie voor de velgen is uitgevoerd.
  • Stuurinrichting Laat de stofhoezen van stuurinrichting en fuseekogels controleren.
  • Remmen Check of de remmen vrij lopen.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: van niets tot 1.500 kg, de hybride vanaf 2022 750 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Civic als particulier

STAP 1

Kies je Civic

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar, brandstof en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Civic met de Toyota Corolla, de Volkswagen Golf of de Honda HR-V, of bekijk alle Honda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Honda Civic