Geld lenen kost geld

2 Honda Jazz occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Honda Jazz op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine hatchback. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Honda Jazz kopen en financieren.
Kleine hatchback van Honda, op benzine of als hybride.

Er staan bijna 14.800 Honda Jazzen in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Je kunt ze in vier groepen indelen: benzine tot 2016, de Jazz Hybrid van 2011 tot 2015, benzine van 2015 tot 2020 en de hybride vanaf 2020. Het trekgewicht verschilt sterk: de benzines mogen meestal 1.000 kg trekken, bij de oudere Jazz Hybrid staat niets geregistreerd en de hybride vanaf 2020 mag hooguit 500 kg. Bij de APK vallen gecorrodeerde remschijven en het stadslicht vaker op. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Jazz past bij jou?

GroepEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Benzine2010 tot 20161.2 met 90 pk of 1.3 met 99 pk4.621Wie een oudere Jazz zoekt
Jazz Hybrid2011 tot 2015Hybride 1.3 met 88 pk3.288Wie een oudere hybride zoekt en niet wil trekken
Benzine2015 tot 20201.3 met 102 pk, een klein deel 1.5 met 131 pk3.291Wie een benzine-Jazz met trekgewicht zoekt
Hybride2020 tot 2026Hybride 1.53.420Wie een jongere Jazz zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring.

Trekgewicht per groep

Het trekgewicht van de Jazz verschilt sterk. Check altijd het kenteken.

Benzine

  • 2010 tot 2016 Meestal 1.000 kg; bij 367 auto's niets geregistreerd
  • 2015 tot 2020 1.000 kg

Hybride

  • Jazz Hybrid 2011 tot 2015 Geen trekgewicht geregistreerd
  • Hybride vanaf 2020 500 kg (1.135 auto's) of niets geregistreerd (2.284)

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Jazz

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.067 Jazzen bij de APK samen 20.862 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel JazzLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde3.06214,7%7,3%
2Stadslicht werkt niet (goed)1.8959,1%3,6%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.8368,8%5,4%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.6547,9%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.6427,9%3,8%
6Band beschadigd1.2105,8%2,8%
7Band onvoldoende profiel1.2045,8%6,9%
8Licht-donkerscheiding dimlicht onduidelijk9084,4%1,5%
9Schijf- of trommelrem loopt niet vrij5962,9%1,6%
10Remschijf ernstig gecorrodeerd4732,3%0,5%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per groep extra op let

Benzine 2010 tot 2016

  • Stadslicht Werkt niet goed: 12,3% van de meldingen, landelijk 3,6%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 2,2%, landelijk 0,5%.
  • Airbags Check de terugroepacties voor de airbags.

Jazz Hybrid 2011 tot 2015

  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 3,3%, landelijk 0,5%.
  • Remmen Schijf- of trommelrem loopt niet vrij: 4,1%, landelijk 1,6%.
  • Dimlicht Licht-donkerscheiding onduidelijk: 6,4%, landelijk 1,5%.

Vanaf 2015

  • Banden Uitstulping: 1,5% bij 2015 tot 2020, landelijk 0,3%.
  • Brandstofpomp Openstaande actie bij 67 benzines van 2015 tot 2020.
  • Camera Software Wide View camera bij de hybride vanaf 2020: 22 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Jazz zijn 8 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 195 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tot 2016, ook HybridOpblaasmodule passagiersairbag kan te veel druk opbouwen201885 van 6.705
2015 tot 2020Brandstofpomp kan uitvallen202067 van 1.324
Tot 2016, ook HybridOpblaasmodule bestuurdersairbag kan te veel druk opbouwen201644 van 7.984
Vanaf 2020Fout in de software van de Wide View camera202222 van 1.332
Tot 2016Opblaasmodule passagiersairbag kan te veel druk opbouwen20189 van 615

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Jazz of een andere Honda?

Hoger zit je in de Honda HR-V. Groter is de Honda Civic.

Jazz of een andere kleine auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Toyota Yaris, de Suzuki Swift en de Hyundai i20.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Airbags Vraag of de airbagacties zijn uitgevoerd bij een Jazz tot 2016.
  • Remmen Kijk naar corrosie op de remschijven en of de remmen vrij lopen.
  • Verlichting Test stadslicht, kentekenplaatverlichting en de afstelling van het dimlicht.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 1.000 kg, 500 kg of niets.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Jazz als particulier

STAP 1

Kies je Jazz

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Jazz met de Toyota Yaris, de Suzuki Swift of de Honda HR-V, of bekijk alle Honda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Honda Jazz