Geld lenen kost geld

79 Suzuki Swift occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Suzuki Swift op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van de Swift met benzinemotor tot de nieuwste als hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Suzuki Swift kopen en financieren.
Compacte hatchback met benzinemotor, sinds 2017 ook als mild hybride.

Er staan ruim 57.000 Suzuki Swifts van de laatste drie generaties in het Nederlandse kentekenregister. De Swift van 2010 tot 2017 rijdt op benzine, de Swift 5 is in zes op de tien gevallen een hybride zonder stekker en de nieuwste Swift is altijd hybride. Het trekgewicht is meestal 1.000 kg. Bij 1.366 Swifts staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Swift past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
Swift 42010 tot 2017Benzine26.759Wie een zo voordelig mogelijke compacte auto zoekt, ook als Swift Sport
Swift 52017 tot 202459% hybride, 41% benzine19.931Wie een jongere, zuinige Swift zoekt
Swift 62024 tot 2026Hybride10.381Wie een vrijwel nieuwe Swift zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later. De generatie is bepaald op typegoedkeuring. De hybride is niet extern oplaadbaar.

Motoren en trekgewicht

Check het trekgewicht altijd op het kenteken van de auto die je wilt kopen.

Swift 4

  • Benzine 1.2 met 90 of 94 pk, Swift Sport 1.6 met 136 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.000 kg, een deel maar 200 kg

Swift 5

  • Hybride 1.0, 1.2 of 1.4 benzine met elektrische ondersteuning
  • Benzine 1.2 met 90 pk, 1.0 met 112 pk of Swift Sport 1.4 met 140 pk
  • Trekgewicht 1.000 kg, een deel zonder trekgewicht

Swift 6

  • Hybride 1.2 benzine met elektrische ondersteuning
  • Trekgewicht 1.000 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen van de verbrandingsmotor omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Swift

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 31.323 Swifts bij de APK samen 95.064 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel SwiftLandelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet10.63211,2%5,4%
2Stadslicht werkt niet (goed)9.83310,3%3,6%
3Bandenspanning niet op juiste waarde7.9828,4%7,3%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7.4207,8%3,8%
5Band onvoldoende profiel5.7736,1%6,9%
6Dimlicht onjuist afgesteld5.7196,0%5,6%
7Richtingaanwijzer verkeerde kleur3.7543,9%1,7%
8Band beschadigd3.6193,8%2,8%
9Remlicht werkt niet (goed)2.9853,1%1,7%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij2.0282,1%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Swift 4

  • Stadslicht Werkt niet (goed): 12,0% van de meldingen, ruim drie keer zo vaak als landelijk.
  • Kentekenplaatverlichting 12,8%, landelijk 5,4%.
  • Richtingaanwijzers Een verkeerde kleur: 5,1%, landelijk 1,7%.
  • Stoelverwarming Bij 475 auto's staat de actie voor de bevestiging van de stoelverwarming nog open.

Swift 5

  • Ruitenwissers 20,0% van de meldingen, ruim vijf keer zo vaak als landelijk.
  • Banden Een beschadigde band: 9,6%, landelijk 2,8%.
  • Airbagcomputer Bij 576 auto's staat de actie voor de software van de airbagcomputer nog open.
  • Vacuümpomp Bij 405 auto's staat de actie voor de terugslagklep nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Swift zijn 16 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 1.366 Swifts staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Swift 5Softwarefout in de airbagcomputer kan gordelspanners en airbags onbedoeld activeren2019576 van 7.788
Swift 4Tape van de stoelverwarming kan loslaten2016475 van 19.855
Swift 5Terugslagklep in de vacuümpomp kan opzwellen door de motorolie2022405 van 3.081
Swift 5Hendel van het achterportier kan blokkeren2018186 van 1.313
Swift 5Automatische noodrem detecteert soms ten onrechte de noodzaak tot remmen201862 van 1.285

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Swift of een andere Suzuki?

Kleiner zijn de Suzuki Ignis en de Suzuki Celerio. Liever hoger zitten? Bekijk de Suzuki Vitara.

Swift of een andere compacte auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Toyota Yaris, de Hyundai i20 en de Kia Rio.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Verlichting Test stadslicht, remlichten, richtingaanwijzers en kentekenplaatverlichting.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Banden Controleer profiel, beschadigingen en de bandenspanning.
  • Remmen Laat de remmen op vrijlopen testen.
  • Trekhaak Check het geregistreerde trekgewicht: meestal 1.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Swift als particulier

STAP 1

Kies je Swift

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere Swift financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Swift met de Toyota Yaris, de Hyundai i20 of de Suzuki Ignis, of bekijk alle Suzuki-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Suzuki Swift