Geld lenen kost geld

23 Suzuki Ignis occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Suzuki Ignis op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine auto. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Suzuki Ignis kopen en financieren.
Kleine hoge auto van Suzuki, op benzine of als hybride.

Er staan ruim 22.000 Suzuki Ignissen in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2016 tot 2025. Ze hebben allemaal een 1.2 benzinemotor. Bijna twee derde staat als hybride geregistreerd, de rest als benzine (tot 2021). Elke Ignis mag 1.000 kg trekken. Bij de APK valt de Ignis op door ruitenwissers die onvoldoende zicht geven: ruim vijf keer zo vaak als gemiddeld. Bij 181 auto's staat nog een terugroepactie open voor een las aan de brandstoftank. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Ignis past bij jou?

BrandstofEerste toelatingMotorIn Nederland geregistreerdPast bij
Benzine2016 tot 20211.2 met 90 pk7.995Wie een Ignis zonder hybride-onderdelen zoekt
Hybride2016 tot 20251.2 benzine met elektromotor14.124Wie een jongere Ignis zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Eén typegoedkeuring; ingedeeld op brandstof.

Trekgewicht

Bij de Ignis is het trekgewicht gelijk voor alle uitvoeringen.

Trekgewicht

  • Alle Ignissen 1.000 kg

Carrosserie

  • Hatchback Zo staat de Ignis in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Ignis

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 6.177 Ignissen bij de APK samen 9.162 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel IgnisLandelijk
1Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.85920,3%3,8%
2Bandenspanning niet op juiste waarde1.55016,9%7,3%
3Dimlicht onjuist afgesteld1.06011,6%5,6%
4Band onvoldoende profiel1.03011,2%6,9%
5Band beschadigd5385,9%2,8%
6Stofhoes stuurinrichting beschadigd2242,4%1,2%
7Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1822,0%5,4%
8Bandenspanning op één as niet gelijk1321,4%0,6%
9Ruitenwissers werken niet goed710,8%0,3%
10Stadslicht werkt niet (goed)700,8%3,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een Ignis extra op let

APK

  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 20,3% van de meldingen, landelijk 3,8%.
  • Stuurinrichting Stofhoes beschadigd: 2,4%, landelijk 1,2%.
  • Bandenspanning Niet op de juiste waarde: 16,9%, landelijk 7,3%.

Terugroepacties

  • Brandstoftank Las van de ontluchtingspijp kan loslaten (2021): 181 van 890 nog open.
  • Start-stop Softwarefout motorcomputer (2018): 17 nog open.
  • Aandrijfriem Riem van waterpomp en startgenerator kan breken (2018): 8 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Ignis zijn 3 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 200 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
IgnisLas van de ontluchtingspijp aan de brandstoftank kan loslaten2021181 van 890
IgnisSoftwarefout motorcomputer schakelt start-stop uit201817 van 1.070
IgnisAandrijfriem waterpomp en startgenerator kan breken20188 van 541

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Ignis of een andere Suzuki?

Kleiner is de Suzuki Celerio. Een gewone hatchback is de Suzuki Swift. Groter zijn de Suzuki Vitara en de Suzuki S-Cross.

Ignis of een andere kleine auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Toyota Aygo X, de Hyundai i10 en de Fiat Panda.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Brandstoftank Vraag of de actie voor de ontluchtingspijp is uitgevoerd.
  • Stuurinrichting Laat de stofhoezen controleren.
  • Trekhaak Wil je trekken? De Ignis mag 1.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Ignis als particulier

STAP 1

Kies je Ignis

Filter het aanbod hierboven op brandstof, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Ignis met de Suzuki Swift, de Toyota Aygo X of de Fiat Panda, of bekijk alle Suzuki-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Suzuki Ignis