Geld lenen kost geld

9 Fiat Panda occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Fiat Panda op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze kleine stadsauto. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Fiat Panda kopen en financieren.
Kleine stadsauto van Fiat, op benzine en sinds 2020 ook als hybride.

Er staan ruim 48.000 Fiat Panda's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series: tot 2013 (22.805 auto's, vrijwel allemaal 1.2 benzine) en vanaf 2012 (25.671 auto's, met 0.9, 1.0 of 1.2 benzine en sinds 2020 ook als hybride). De benzines mogen meestal 800 kg trekken; bij de hybride staat geen trekgewicht. Bij de APK vallen een slecht bevestigde schokdemper en problemen met de parkeerremkabel opvallend vaak op. De Grande Panda staat in een aparte koopgids. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Panda past bij jou?

SerieEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20132010 tot 2013Benzine 1.2 met 60 of 69 pk22.805Wie een oudere Panda zoekt
Vanaf 20122012 tot 2026Benzine 0.9 met 80 of 86 pk, 1.0 of 1.2; hybride 1.0 (3.055)25.671Wie een jongere Panda of een hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. De Grande Panda (eigen typegoedkeuring, ook 'PANDA' in het register) is niet meegeteld.

Trekgewicht

De Panda mag alleen een lichte aanhanger trekken, en de hybride niet.

Benzine en LPG

  • Trekgewicht 800 kg
  • Geen trekgewicht Bij ruim 400 benzines vanaf 2012

Hybride en CNG

  • Trekgewicht Geen trekgewicht geregistreerd

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Panda

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 37.854 Panda's bij de APK samen 133.357 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel PandaLandelijk
1Band onvoldoende profiel12.7079,5%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde10.5457,9%7,3%
3Dimlicht onjuist afgesteld7.7225,8%5,6%
4Uitlaatsysteem niet gasdicht7.4325,6%2,1%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7.1575,4%3,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)5.4774,1%5,4%
7Stadslicht werkt niet (goed)4.9423,7%3,6%
8Schokdemper ondeugdelijk bevestigd4.1073,1%0,1%
9Rem- of parkeerremkabel ondeugdelijk3.5722,7%0,2%
10Band beschadigd3.4712,6%2,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2013

  • Schokdempers Ondeugdelijk bevestigd: 3,1%, landelijk 0,1%; werkt niet goed: 2,1%.
  • Uitlaat Niet gasdicht: 6,5%, landelijk 2,1%.
  • Wielophanging Draaipunt met speling: 1,6%, landelijk 0,2%.

Vanaf 2012

  • Parkeerremkabel Ondeugdelijk: 5,5%, gebroken: 1,9%, landelijk samen 0,3%.
  • Schokdempers Ondeugdelijk bevestigd: 3,0%, landelijk 0,1%.
  • Noodremsysteem Software camera (2025): 71 van 90 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Panda zijn 8 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 169 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Vanaf 2012Software camera: automatisch noodremsysteem werkt mogelijk niet202571 van 90
Vanaf 2012Stekker zijdelingse impactsensor mogelijk niet goed aangesloten202352 van 194
Vanaf 2012Gordelsluitingen voorstoelen mogelijk niet goed behandeld201540 van 392
Vanaf 2012Verkeerde instructie achtergordels in het instructieboek20155 van 1.041

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Panda of een andere Fiat?

Andere Fiats zijn de Fiat Grande Panda, de Fiat 500 en de Fiat Pandina.

Panda of een andere kleine auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Hyundai i10, de Kia Picanto en de Suzuki Ignis.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Schokdempers Laat de bevestiging van de schokdempers controleren.
  • Parkeerrem Laat de parkeerremkabels nakijken.
  • Uitlaat Check de uitlaat op lekkage.
  • Trekhaak Wil je trekken? Benzine meestal 800 kg; de hybride mag niet trekken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Panda als particulier

STAP 1

Kies je Panda

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Panda met de Hyundai i10, de Kia Picanto of de Fiat 500, of bekijk alle Fiat-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Fiat Panda