Geld lenen kost geld

45 Suzuki S-Cross occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Suzuki S-Cross op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze compacte SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Suzuki S-Cross kopen en financieren.
Compacte SUV van Suzuki, eerst als SX4 S-Cross, nu altijd hybride.

Er staan ruim 18.000 Suzuki S-Crosses in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2013. Tot en met 2021 heet hij in het register vaak nog SX4; die rijden vooral op benzine. Vanaf 2022 is elke S-Cross een hybride. De meeste mogen 1.200 of 1.500 kg trekken. Bij de APK valt een afgeschermd mistachterlicht extreem vaak op, net als ruitenwissers die onvoldoende zicht geven. Bij 914 auto's staat nog een terugroepactie open, vooral voor het benzinedampfilter en de vacuümpomp. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke S-Cross past bij jou?

PeriodeEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 2021 (vaak als SX4)2013 tot 2021Benzine 1.6 met 120 pk, 1.0 met 112 pk of 1.4 met 140 pk; vanaf 2020 ook hybride 1.411.342Wie een oudere S-Cross zoekt
Vanaf 20222022 tot 2026Hybride 1.4 of 1.56.748Wie een jonge hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Beide periodes delen grotendeels één typegoedkeuring; gesplitst op datum van eerste toelating. De oudere SX4 (andere typegoedkeuring) is niet meegeteld.

Trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per motor. Check altijd het kenteken.

Tot 2021

  • Benzine Meestal 1.200 kg; bij 274 auto's niets
  • Hybride 1.500 kg (810) of 1.200 kg (511)
  • Diesel 1.500 kg

Vanaf 2022 (hybride)

  • Trekgewicht 1.500 kg (4.236) of 1.200 kg (2.510)

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de S-Cross

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 6.596 S-Crosses bij de APK samen 12.939 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel S-CrossLandelijk
1Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.73313,4%3,8%
2Band onvoldoende profiel1.60112,4%6,9%
3Bandenspanning niet op juiste waarde1.53811,9%7,3%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.1969,2%5,6%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)9947,7%5,4%
6Mistachterlicht afgeschermd4373,4%0,0%
7Band beschadigd4053,1%2,8%
8Mistachterlicht werkt niet (goed)2221,7%0,5%
9Remlicht werkt niet (goed)1871,4%1,7%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij1341,0%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een S-Cross extra op let

APK

  • Mistachterlicht Afgeschermd: 3,4% van de meldingen, landelijk vrijwel nooit. Werkt niet goed: 1,7%.
  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 13,4%, landelijk 3,8%; bij de S-Cross vanaf 2022 zelfs 27,2%.
  • Rempedaal Niet stroef: vaker dan gemiddeld, al gaat het om weinig auto's.

Terugroepacties

  • Benzinedampfilter Werkt mogelijk onvoldoende en kan lekken (2024): 491 van 6.429 nog open.
  • Vacuümpomp Terugslagklep kan opzwellen (2022): 345 van 7.022 nog open.
  • Stuurbekrachtiging Software kan onterecht een fout zien (2025): 79 van 149 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de S-Cross zijn 6 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 914 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Beide periodesBenzinedampfilter werkt mogelijk onvoldoende en kan lekken2024491 van 6.429
Beide periodesTerugslagklep in de vacuümpomp kan opzwellen2022345 van 7.022
Vanaf 2022Software stuurbekrachtiging kan onterecht een fout waarnemen202579 van 149
Tot 2021Rugleuningbekleding voorstoelen verkeerd gefabriceerd bij de zij-airbag201620 van 3.437

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

S-Cross of een andere Suzuki?

Een compacte SUV van Suzuki is ook de Suzuki Vitara. Kleiner is de Suzuki Ignis. Een stationwagen is de Suzuki Swace.

S-Cross of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare auto's zijn de Nissan Qashqai, de Toyota C-HR en de Kia Sportage.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Mistachterlicht Check of het mistachterlicht vrij zit en goed brandt.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Terugroepacties Vraag of de acties voor benzinedampfilter en vacuümpomp zijn uitgevoerd.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: meestal 1.200 of 1.500 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een S-Cross als particulier

STAP 1

Kies je S-Cross

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de S-Cross met de Suzuki Vitara, de Nissan Qashqai of de Toyota C-HR, of bekijk alle Suzuki-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Suzuki S-Cross