Geld lenen kost geld

5 Hyundai ix35 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Hyundai ix35 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Hyundai ix35 kopen en financieren.
SUV van Hyundai, bijna altijd op benzine.

Er staan ruim 13.400 Hyundai ix35's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2010 tot 2016. Ze vallen onder twee hoofdtypegoedkeuringen. Bij de ene (2010 tot 2013) hebben de meeste een 2.0 van 163 pk, bij de andere (2010 tot 2016) een 1.6 van 135 pk. Het trekgewicht ligt tussen 1.200 en 2.000 kg. Let op: de terugroepactie uit 2025 voor kortsluiting in de ABS-module staat bij ruim 5.100 auto's nog open. Bij de APK vallen de stofhoezen van de stuurinrichting en de stuurkogels vaker op dan gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke ix35 past bij jou?

TypegoedkeuringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
2010 tot 20132010 tot 2013Benzine 2.0 met 163 pkMeestal 1.900 kg6.213
2010 tot 20162011 tot 2016Benzine 1.6 met 135 pkMeestal 1.200 kg7.187

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Bij beide typegoedkeuringen ook diesels en LPG-auto's. Zonder de Tucson's die als 'Tucson, ix35' in het register staan.

Trekgewicht

Het trekgewicht hangt af van de motor: check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • 2.0 benzine Meestal 1.900 kg, ook 1.600 kg
  • 1.6 benzine 1.200 kg
  • Diesel 1.200 tot 2.000 kg

Carrosserie

  • MPV Zo staat bijna elke ix35 in het register

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de ix35

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 11.149 ix35's bij de APK samen 36.841 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel ix35Landelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)3.2778,9%5,4%
2Stadslicht werkt niet (goed)3.2038,7%3,6%
3Bandenspanning niet op juiste waarde2.8827,8%7,3%
4Band onvoldoende profiel2.6857,3%6,9%
5Dimlicht onjuist afgesteld1.8695,1%5,6%
6Kleur richtingaanwijzers wijkt af1.8345,0%1,7%
7Stofhoes stuurinrichting beschadigd1.5764,3%1,2%
8Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.2123,3%3,8%
9Band beschadigd9112,5%2,8%
10Stuurkogel te veel speling8672,4%0,9%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte ix35 op let

Typegoedkeuring 2010 tot 2016

  • Stofhoes stuurinrichting Beschadigd: 6,6% van de meldingen, landelijk 1,2%.
  • Stuurkogel Te veel speling: 3,3%, landelijk 0,9%.

Typegoedkeuring 2010 tot 2013

  • Portieren Deur niet normaal te openen: 2,1%, landelijk 0,3%.
  • Stadslicht Werkt niet goed: 10,1%, landelijk 3,6%.

ABS

  • Terugroepactie Kortsluiting in de ABS-module mogelijk (2025): 5.180 van 11.495 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de ix35 zijn 9 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij ruim 5.500 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
ix35Kans op kortsluiting in de ABS-module20255.180 van 11.495
ix35 (2010 tot 2016)Kans op kortsluiting in de hydraulische regelmodule (HECU)2022343 van 2.077
ix35Remlichtschakelaar kan defect raken201395 van 6.150
ix35 (2010 tot 2016)12V-stopcontact in de bagageruimte mogelijk niet goed202183 van 289
ix35 (2010 tot 2016)Gordelspanner bestuurder mogelijk defect201432 van 2.400

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

ix35 of een andere Hyundai?

Andere Hyundais zijn de Hyundai Tucson, de Hyundai Kona en Hyundai Santa Fe.

ix35 of een ander merk?

Kijk ook naar de Kia Sportage, Nissan Qashqai en Volkswagen Tiguan.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • ABS Vraag of de actie voor de ABS-module uit 2025 is uitgevoerd.
  • Stuurinrichting Laat stofhoezen en stuurkogels controleren.
  • Verlichting Controleer stadslicht en richtingaanwijzers.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 1.200 tot 2.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een ix35 als particulier

STAP 1

Kies je ix35

Filter het aanbod hierboven op motor, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de ix35 met Kia Sportage, Hyundai Tucson of Nissan Qashqai, of bekijk alle Hyundai-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Hyundai ix35