Geld lenen kost geld

2 Kia Soul occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Kia Soul op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze hoge compacte auto. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Kia Soul kopen en financieren.
Hoge compacte Kia, eerst op benzine, daarna vooral elektrisch.

Er staan ruim 3.500 Kia Souls in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. De oudste serie (tot 2014) rijdt bijna altijd op een 1.6 benzinemotor en mag 1.300 kg trekken. Van de serie van 2014 tot 2019 is twee derde elektrisch. De Soul vanaf 2019 (1.685 auto's) is altijd elektrisch en mag hooguit 300 kg trekken. Bij de oudste serie valt bij de APK speling in de stuurkogels ruim tien keer zo vaak op als gemiddeld. Bij 244 auto's staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Soul past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motorIn Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20142010 tot 2014Benzine 1.6 met 126 of 140 pk1.361Wie een oudere Soul zoekt die 1.300 kg mag trekken
2014 tot 20192014 tot 2019Elektrisch (294) of benzine 1.6 met 132 pk (150)452Wie een oudere elektrische Soul zoekt
Vanaf 20192019 tot 2025Elektrisch1.685Wie een jongere elektrische Soul zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht verschilt sterk per serie en brandstof.

Benzine

  • Tot 2019 Meestal 1.300 kg, soms 1.100 kg

Elektrisch

  • 2014 tot 2019 Geen trekgewicht geregistreerd
  • Vanaf 2019 300 kg (939) of niets (746)

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Soul

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 2.064 Souls bij de APK samen 5.866 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel SoulLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde59010,1%7,3%
2Stuurkogel te veel speling4918,4%0,9%
3Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)3916,7%5,4%
4Band onvoldoende profiel3806,5%6,9%
5Dimlicht onjuist afgesteld3796,5%5,6%
6Stadslicht werkt niet (goed)3506,0%3,6%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht2774,7%3,8%
8Band beschadigd2283,9%2,8%
9Kleur richtingaanwijzers wijkt af1352,3%1,7%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij1061,8%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2014

  • Stuurkogels Te veel speling: 11,2% van de meldingen, landelijk 0,9%.
  • Stadslicht Werkt niet goed: 7,9%, landelijk 3,6%.
  • Remregeleenheid Kan intern defect raken (2024): 80 van 328 nog open.

Elektrisch (vanaf 2014)

  • Parkeerstand Software (2023): 69 van 301 nog open.
  • Airbagregeleenheid Storing mogelijk (2022): twee acties, samen 61 nog open.
  • Gordels Beschadigd bij de Soul vanaf 2019: 4,2%, landelijk 0,4%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Soul zijn 14 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 244 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tot 2014Hydraulische remregeleenheid (HECU) kan intern defect raken202480 van 328
2014 tot 2019Software aandrijflijn: parkeerstand wordt niet altijd ingeschakeld202369 van 301
2014 tot 2019Storing mogelijk in de airbagregeleenheid202245 van 71
Vanaf 2019Software ABS/ESC kan storen, elektrische rem werkt dan beperkt202021 van 1.016
2014 tot 2019Batterijmanagement detecteert mogelijke kortsluiting niet202320 van 122

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Soul of een andere Kia?

Ook elektrisch leverbaar zijn de Kia Niro, de Kia EV3 en de Kia EV2.

Soul of een andere kleine elektrische auto?

Vergelijkbare auto's zijn de Hyundai Kona, de Nissan Leaf en de BMW i3.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurkogels Bij een Soul tot 2014: laat de stuurkogels op speling controleren.
  • Software Bij een elektrische: vraag of de software-acties zijn uitgevoerd.
  • Accu en laden Bij een elektrische: vraag een accurapport en test het laden.
  • Trekhaak Wil je trekken? Benzine 1.300 kg; elektrisch hooguit 300 kg of niets.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Soul als particulier

STAP 1

Kies je Soul

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Soul met de Kia Niro, de Hyundai Kona of de Nissan Leaf, of bekijk alle Kia-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Kia Soul