Geld lenen kost geld

92 Land Rover Range Rover Evoque occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Range Rover Evoque op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, van diesel en benzine tot plug-in hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Range Rover Evoque kopen en financieren.
Compacte luxe SUV, nu vooral plug-in hybride.

Er staan ruim 12.000 Range Rover Evoques in het Nederlandse kentekenregister. De eerste generatie (2011 tot 2019) is diesel of benzine en was er ook als Coupé en Cabriolet. De tweede generatie is voor driekwart plug-in hybride. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke Evoque past bij jou?

GeneratieBouwjarenAandrijvingIn Nederland geregistreerdPast bij
Evoque L5382011 tot 201958% diesel, 42% benzine6.282Wie een voordelige Evoque zoekt, ook als Coupé of Cabriolet
Evoque L551vanaf 201977% plug-in hybride, 23% mild hybride5.842Wie een jonge plug-in hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026. Bouwjaren op basis van datum eerste toelating.

Motoren en trekgewicht

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij hybrides noemt de RDW het vermogen van de verbrandingsmotor; het systeemvermogen ligt hoger.

L538 (2011 tot 2019)

  • Benzine 2.0 met 241 pk
  • Diesel 2.2 met 150 of 190 pk of 2.0 met 150 of 180 pk
  • Trekgewicht 1.500 tot 2.000 kg geremd, meestal 1.800 kg

L551 plug-in hybride

  • Motor 1.5 benzine met 160 of 200 pk plus elektromotor
  • Trekgewicht 1.600 kg geremd

L551 mild hybride

  • Benzine 2.0 met 200 of 249 pk
  • Diesel 2.0 met 150 of 180 pk
  • Trekgewicht Benzine 1.800 kg, diesel 2.000 kg geremd

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Evoque

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 5.194 Evoques bij de APK samen 11.313 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel EvoqueLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.50013,3%7,2%
2Dimlicht onjuist afgesteld1.15710,2%5,6%
3Band onvoldoende profiel9678,5%6,9%
4Band beschadigd5124,5%2,8%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3643,2%3,8%
6Remvoering of bevestiging raakt schijf2662,4%1,0%
7Dim- of grootlicht werkt niet (goed)2382,1%1,7%
8Roetfilter werkt niet goed1701,5%0,4%
9Stofhoes fuseekogel beschadigd1701,5%1,1%
10Bandenspanning op een as niet gelijk1511,3%0,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Evoque L538

  • Remmen Als advies wordt slijtage aan het remsysteem bij 10,2% van de meldingen genoteerd, ruim drie keer zo vaak als landelijk. Remvoering die de schijf raakt 2,5 keer zo vaak.
  • Roetfilter Bij een diesel ruim vier keer zo vaak een roetfilter dat niet goed werkt.
  • Deuren Een deur die niet normaal opent ruim vier keer zo vaak.

Evoque L551

  • Banden Beschadigde banden: 9,6% van de meldingen, ruim drie keer zo vaak als landelijk.
  • Dimlicht Onjuist afgesteld: 15,6% van de meldingen.
  • Plug-in hybride Check of de software-actie voor het wegvallen van vermogen is uitgevoerd.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Evoque zijn 27 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 676 Evoques staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
L551 plug-inVermogen kan wegvallen tijdens het rijden als de hoogvoltaccu leeg is (software)2026539 van 2.575
L551Storing 48V-systeem door elektrische overbelasting202031 van 1.204
L538Isolatie accukabel kan doorslijten201320 van 914
L538Brandstofslangen onder de motorkap kunnen doorschuren201614 van 659

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026.

Plug-in hybride of mild hybride?

Driekwart van de L551's is een plug-in hybride. Die is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden en mag 1.600 kg trekken. Een mild hybride diesel mag 2.000 kg trekken. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Evoque of iets anders?

Zoek je meer ruimte, kijk dan naar de Range Rover Velar of de Land Rover Discovery Sport. Vergelijk ook met de Volvo XC40.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Remmen Bij een L538: laat de remmen controleren op slijtage.
  • Roetfilter Bij een diesel: vraag naar het onderhoud en laat het roetfilter uitlezen.
  • Deuren Test of alle deuren normaal openen.
  • Banden Check profiel, beschadigingen en bandenspanning.
  • Plug-in hybride Test het laden en check de software-actie.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Evoque als particulier

STAP 1

Kies je Evoque

Filter het aanbod hierboven op generatie, aandrijving en kilometerstand. Een oudere Evoque L538 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Evoque met de Volvo XC40, de Audi Q3 of de BMW X1, of bekijk alle Land Rover-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Land Rover Range Rover Evoque