Geld lenen kost geld

7 Mazda 6 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mazda6 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze middenklasser. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mazda6 kopen en financieren.
Middenklasser van Mazda, als sedan en stationwagen.

Er staan bijna 8.000 Mazda6's in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series: tot 2012 (2.107 auto's, ook als hatchback) en van 2012 tot 2025 (5.749 auto's). Bijna allemaal rijden ze op benzine, meestal een 2.0. De meeste mogen 1.500 kg trekken. Bij de APK vallen speling in de fuseekogels en, bij de nieuwere serie, gecorrodeerde remschijven vaker op dan gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mazda6 past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20122010 tot 2012Benzine 2.0 met 147 of 155 pk, 1.8 met 120 pk2.107Wie een oudere Mazda6 zoekt, ook als hatchback
2012 tot 20252012 tot 2025Benzine 2.0 met 146 of 165 pk, 2.5 met 192/194 pk; diesel 2.2 met 150 pk5.749Wie een jongere sedan of stationwagen zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Een deel van beide series deelt een typegoedkeuring; gesplitst op datum van eerste toelating. De elektrische Mazda 6e (vanaf 2025) is hier niet meegeteld.

Trekgewicht

Bij de meeste Mazda6's is het trekgewicht 1.500 kg. Check altijd het kenteken.

Benzine

  • Meest geregistreerd 1.500 kg
  • Ook 1.300 kg

Diesel

  • Trekgewicht Meestal 1.600 kg, soms 1.400 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mazda6

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 4.955 Mazda6's bij de APK samen 12.979 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel Mazda6Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde1.31110,1%7,3%
2Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.0428,0%5,4%
3Band onvoldoende profiel9067,0%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld8376,4%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht7816,0%3,8%
6Stadslicht werkt niet (goed)6394,9%3,6%
7Fuseekogel te veel speling6084,7%1,2%
8Stofhoes fuseekogel beschadigd4523,5%1,1%
9Band beschadigd4113,2%2,8%
10Schijf- of trommelrem loopt niet vrij3552,7%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

Tot 2012

  • Fuseekogels Stofhoes beschadigd: 5,5% van de meldingen, landelijk 1,1%.
  • Remmen Rem loopt niet vrij: 4,7%, landelijk 1,6%.
  • Bestuurdersstoel Openstaande actie voor de stoelsteun: 69 auto's.

2012 tot 2025

  • Fuseekogels Te veel speling: 7,7%, landelijk 1,2%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 2,3%, landelijk 0,5%.
  • Parkeerrem Afdichting achterremklauw: 56 auto's met openstaande actie.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mazda6 zijn 16 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 185 auto's staat nog een actie open. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tot 2012Steun tussen bestuurdersstoel en hoogteverstelling kan afbreken201769 van 1.187
Beide seriesAchterklepdempers onvoldoende beschermd tegen corrosie201756 van 4.101
2012 tot 2025Afdichting parkeerrem op achterremklauw dicht onvoldoende af201756 van 2.119
2012 tot 2025Luchtinlaatklep kan blokkeren door roet201922 van 617
Tot 2012Ontsteker passagiersairbag kan breken door vocht20189 van 447

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mazda6 of een andere Mazda?

Kleiner is de Mazda3. Hoger zit je in de Mazda CX-5 of de Mazda CX-60.

Mazda6 of een andere middenklasser?

Vergelijkbare auto's zijn de Volkswagen Passat, de Skoda Superb en de Peugeot 508.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Fuseekogels Laat fuseekogels en stofhoezen controleren.
  • Remmen Kijk naar corrosie op de remschijven en of de remmen vrij lopen.
  • Achterklep Check of de achterklep goed open blijft staan.
  • Trekhaak Wil je trekken? Meestal 1.500 kg, diesel vaak 1.600 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mazda6 als particulier

STAP 1

Kies je Mazda6

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mazda6 met de Volkswagen Passat, de Skoda Superb of de Mazda CX-5, of bekijk alle Mazda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mazda 6