Geld lenen kost geld

87 Mazda CX-5 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mazda CX-5 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze ruime SUV met benzinemotor of mild hybride. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mazda CX-5 kopen en financieren.
Middelgrote SUV met een 2.0 of 2.5 benzinemotor en een hoog trekgewicht.

Er staan ruim 51.000 Mazda CX-5's in het Nederlandse kentekenregister. De meeste hebben een 2.0 benzinemotor, sinds 2023 ook met elektrische ondersteuning (mild hybride). De CX-5 mag 1.800 tot 2.000 kg trekken. Er staan maar weinig terugroepacties open. Wel valt de oudere CX-5 bij de APK op door speling in fusee- en stuurkogels, de nieuwere door gordels die niet goed oprollen. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke CX-5 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingBrandstofIn Nederland geregistreerdPast bij
CX-5 (KE)2012 tot 201796% benzine, 4% diesel22.008Wie een ruime SUV met hoog trekgewicht zoekt voor een lager budget
CX-5 (KF)2017 tot 202582% benzine, 17% mild hybride28.492Wie een jongere CX-5 zoekt
CX-5 (2026)2026Hybride, 2.5 benzine909Wie een vrijwel nieuwe CX-5 zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. De generatie is bepaald op typegoedkeuring. De hybride is niet extern oplaadbaar.

Motoren en trekgewicht

Check het trekgewicht altijd op het kenteken van de auto die je wilt kopen.

CX-5 (KE)

  • Benzine 2.0 met 160 tot 165 pk of 2.5 met 192 pk
  • Diesel 2.2 met 150 pk, klein aantal
  • Trekgewicht Benzine 1.800 kg, diesel 2.000 kg

CX-5 (KF) en nieuw

  • Benzine 2.0 met 160 tot 165 pk of 2.5 met 194 pk
  • Mild hybride 2.0 benzine met elektrische ondersteuning (vanaf 2023)
  • Trekgewicht Meestal 2.000 kg, een deel 1.800 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de CX-5

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 24.604 CX-5's bij de APK samen 56.842 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CX-5Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde6.54711,5%7,3%
2Ruitenwissers geven onvoldoende zicht4.1567,3%3,8%
3Fusee(kogel) te veel speling3.9006,9%1,2%
4Dimlicht onjuist afgesteld3.7886,7%5,6%
5Band onvoldoende profiel3.7046,5%6,9%
6Stofhoes stuurinrichting beschadigd3.2795,8%1,2%
7Stuurkogel te veel speling2.5294,4%0,9%
8Kentekenplaatverlichting werkt niet2.4634,3%5,4%
9Stadslicht werkt niet (goed)1.6712,9%3,6%
10Band beschadigd1.6512,9%2,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

CX-5 (KE)

  • Fuseekogels Te veel speling: 8,7% van de meldingen, zeven keer zo vaak als landelijk.
  • Stuurkogels Te veel speling: 5,6%, zes keer zo vaak.
  • Stofhoezen Stuurinrichting (7,3%) en fuseekogel (3,2%) vaker dan landelijk.
  • Veerschotel Roestschade ruim zes keer zo vaak, al blijft het aandeel klein.

CX-5 (KF)

  • Gordels Een oprolmechanisme dat niet werkt: 5,0% van de meldingen, landelijk 0,1%.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 4,2%, negen keer zo vaak als landelijk.
  • Ruitenwissers 12,1%, landelijk 3,8%.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de CX-5 zijn 12 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 261 CX-5's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
CX-5 (KE)Dempers van de achterklep onvoldoende beschermd tegen corrosie2017108 van 17.370
CX-5 (KE)Afdichting van de koplampstekkers onjuist, verlichting kan uitvallen2020104 van 4.260
CX-5 (KF)Lagedrukbrandstofpomp kan defect raken202123 van 2.443
CX-5Luchtinlaatklep kan blokkeren door roet201923 van 939

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

CX-5 of een andere Mazda?

Compacter zijn de Mazda CX-3 en de Mazda CX-30. Groter is de Mazda CX-60.

CX-5 of een andere SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de Toyota RAV4, de Kia Sportage en de Volkswagen Tiguan.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie, tellerstand en eventuele terugroepacties via de RDW en het NAP-rapport.
  • Fusee- en stuurkogels Bij een CX-5 tot 2017: laat de voorwielophanging op speling controleren en let op klunken.
  • Gordels Trek alle gordels uit en kijk of ze vanzelf goed oprollen.
  • Remschijven Kijk door de velgen naar roest op de remschijven.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Trekhaak Check het geregistreerde trekgewicht: 1.800 of 2.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een CX-5 als particulier

STAP 1

Kies je CX-5

Filter het aanbod hierboven op generatie, motor en kilometerstand. Een oudere CX-5 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de CX-5 met de Toyota RAV4, de Kia Sportage of de Mazda CX-30, of bekijk alle Mazda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mazda CX-5