Geld lenen kost geld

37 Mazda CX-3 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mazda CX-3 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze compacte SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mazda CX-3 kopen en financieren.
Compacte SUV met een 2.0 benzinemotor, van 2015 tot 2022.

Er staan ruim 18.100 Mazda CX-3's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating tussen 2015 en 2022. Vrijwel allemaal hebben ze een 2.0 benzinemotor met 120, 121 of 150 pk, en vrijwel allemaal mogen ze 1.200 kg trekken. Opvallend bij de APK: een gordel die niet goed oprolt is 12,5% van alle meldingen. Landelijk komt dat bijna nooit voor. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke CX-3 past bij jou?

MotorEerste toelatingVermogenIn Nederland geregistreerdPast bij
2.0 benzine2015 tot 2022120 of 121 pk16.965Wie de meest gekozen CX-3 zoekt
2.0 benzine2015 tot 2022150 pk1.001Wie meer vermogen wil
Diesel2015 tot 2020Klein aantal166Wie specifiek een diesel zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026. Eén typegoedkeuring; ingedeeld op motor en vermogen. De Mazda CX-30 heeft een eigen pagina en telt hier niet mee.

Trekgewicht

Bij vrijwel alle CX-3's staat hetzelfde trekgewicht.

Trekgewicht

  • 1.200 kg 18.124 van de 18.135 auto's

Carrosserie

  • Stationwagen Zo staat de CX-3 in het kentekenregister

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de CX-3

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 8.974 CX-3's bij de APK samen 16.746 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CX-3Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.64515,8%7,3%
2Oprolmechanisme gordel werkt niet2.08612,5%0,1%
3Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.4148,4%3,8%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.2397,4%5,6%
5Band onvoldoende profiel1.1156,7%6,9%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet1.0886,5%5,4%
7Band beschadigd9595,7%2,8%
8Fuseekogel te veel speling4062,4%1,2%
9Remschijf ernstig gecorrodeerd2781,7%0,5%
10Bevestiging remvoering raakt2691,6%1,0%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een CX-3 extra op let

Gordels

  • Oprolmechanisme Gordel rolt niet goed op: 12,5% van de meldingen, landelijk 0,1%. Test elke gordel.
  • Blokkering Ook een gordel die niet goed blokkeert komt vaker voor.

Overig

  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 8,4%, ruim twee keer zo vaak als landelijk.
  • Remschijven Ernstig gecorrodeerd: 1,7%, landelijk 0,5%.
  • Bevestigingen Retroreflectoren en het mistachterlicht zitten vaker niet goed vast.
  • Brandstofpomp Actie voor de lagedrukbrandstofpomp (2021): 91 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de CX-3 zijn 6 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 101 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
CX-3Interne onderdelen van de lagedrukbrandstofpomp kunnen vervormen202191 van 2.307
CX-3Achterklepdempers onvoldoende beschermd tegen corrosie20177 van 3.433
CX-3Kans op kortsluiting in de DC-DC-omvormer20183 van 676
CX-3Motorbeveiligingssoftware werkt niet correct20180 van 149

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

CX-3 of een andere Mazda?

Iets groter is de Mazda CX-30, nog groter de Mazda CX-5. Lager is de Mazda 2.

CX-3 of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare SUV's zijn de Toyota Yaris Cross, de Nissan Juke en de Suzuki Vitara.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (brandstofpomp), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Gordels Trek elke gordel uit en laat los: rolt hij vlot op en blokkeert hij bij een ruk?
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Remmen Kijk naar corrosie op de remschijven.
  • Wielophanging Laat de fuseekogels controleren op speling.
  • Banden Controleer profiel, schade en bandenspanning.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een CX-3 als particulier

STAP 1

Kies je CX-3

Filter het aanbod hierboven op bouwjaar en kilometerstand. Een oudere CX-3 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de CX-3 met de Mazda CX-30, de Toyota Yaris Cross of de Suzuki Vitara, of bekijk alle Mazda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mazda CX-3