Geld lenen kost geld

65 Mazda 2 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mazda2 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod, met benzinemotor of als Mazda2 Hybrid. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mazda2 kopen en financieren.
Kleine hatchback met benzinemotor, en sinds 2022 ook als Mazda2 Hybrid.

Er staan bijna 32.500 Mazda2's van bouwjaar 2010 of later in het Nederlandse kentekenregister. De meeste zijn van de generatie van 2015 tot 2025, vrijwel allemaal met een 1.5 benzinemotor. Sinds 2022 is er ook de Mazda2 Hybrid, met een eigen typegoedkeuring. Opvallend bij de APK: bij de Mazda2 van 2015 tot 2025 is een gordel die niet goed oprolt 11,2% van alle meldingen. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Mazda2 past bij jou?

GeneratieEerste toelatingMotorIn Nederland geregistreerdPast bij
Mazda2 2010 tot 20152010 tot 20151.3 of 1.5 benzine, 23% ook op LPG8.712Wie een zo goedkoop mogelijke kleine auto zoekt
Mazda2 2015 tot 20252015 tot 20251.5 benzine, vanaf 2019 deels met elektrische ondersteuning18.767Wie een jongere Mazda2 zoekt
Mazda2 Hybrid2022 tot 20261.5 benzine met elektromotor4.758Wie een hybride zoekt en niet zwaar trekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, datum eerste toelating 2010 of later, ingedeeld op typegoedkeuring.

Motoren en trekgewicht

Het trekgewicht is bij de Mazda2 beperkt. Check altijd het kenteken.

Mazda2 tot 2025

  • 2010 tot 2015 1.3 met 75 tot 86 pk of 1.5 met 102 pk. 900 kg
  • 2015 tot 2025 1.5 met 75, 90 of 116 pk. 900 kg

Mazda2 Hybrid

  • Motor 1.5 benzine met elektromotor
  • Trekgewicht 450 kg

Bron: RDW kentekenregister, vermogen omgerekend van kW naar pk. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Mazda2

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 15.288 Mazda2's bij de APK samen 39.119 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel Mazda2Landelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde4.57411,7%7,3%
2Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.1218,0%3,8%
3Band onvoldoende profiel2.6396,7%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld2.6026,7%5,6%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet2.1495,5%5,4%
6Fuseekogel te veel speling2.1135,4%1,2%
7Band beschadigd1.8424,7%2,8%
8Stadslicht werkt niet (goed)1.8194,6%3,6%
9Oprolmechanisme gordel werkt niet1.6814,3%0,1%
10Licht-donkergrens dimlicht onduidelijk1.4673,8%1,5%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

Mazda2 2010 tot 2015

  • Fuseekogels Te veel speling: 8,7% van de meldingen, ruim zeven keer zo vaak als landelijk.
  • Koplampen Onduidelijke licht-donkergrens van het dimlicht: 5,7%, bijna vier keer zo vaak.
  • Schokdempers Werken niet goed: bijna drie keer zo vaak als gemiddeld.
  • Airbag Actie voor de passagiersairbag (2018): 217 nog open.

Mazda2 2015 tot 2025

  • Gordels Oprolmechanisme werkt niet: 11,2% van de meldingen, landelijk 0,1%. Ook de gordelblokkering faalt vaker.
  • Ruitenwissers Onvoldoende zicht: 10,2%, landelijk 3,8%.
  • Wiellagers Slijtage: 2,2%, landelijk 1,3%.
  • Brandstofpomp Actie voor de lagedrukbrandstofpomp (2021): 59 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Mazda2 zijn 9 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 362 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Mazda2 2010 tot 2015Ontsteker van de passagiersairbag kan door vocht inwendig breken2018217 van 8.921
Mazda2 2010 tot 2015Steun tussen bestuurdersstoel en hoogteverstelling kan afbreken2017127 van 2.402
Mazda2 2015 tot 2025Onderdelen van de lagedrukbrandstofpomp kunnen vervormen202159 van 3.307
Mazda2 HybridInstrumentenpaneel kan door software meldingen en snelheid onjuist tonen202511 van 152

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mazda2 of een andere Mazda?

Groter is de Mazda3. Hoger zit je in de Mazda CX-3 of de Mazda CX-30.

Mazda2 of een andere kleine auto?

Vergelijkbare kleine auto's zijn de Toyota Yaris, de Suzuki Swift en de Volkswagen Polo.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (airbag, stoel, brandstofpomp), APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Gordels Trek elke gordel uit en laat los: rolt hij vlot op en blokkeert hij bij een ruk?
  • Wielophanging Bij een Mazda2 tot 2015: laat de fuseekogels en schokdempers controleren.
  • Verlichting Check dimlicht, stadslicht en kentekenplaatverlichting.
  • Ruitenwissers Test de wissers en vervang versleten bladen.
  • Trekhaak Wil je trekken? Maximaal 900 kg, bij de Mazda2 Hybrid 450 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Mazda2 als particulier

STAP 1

Kies je Mazda2

Filter het aanbod hierboven op generatie, bouwjaar en kilometerstand. Een oudere Mazda2 financieren? Check eerst hoe oud een auto mag zijn voor een lening.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Mazda2 met de Toyota Yaris, de Suzuki Swift of de Mazda CX-3, of bekijk alle Mazda-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mazda 2