Geld lenen kost geld

235 Mercedes-Benz C-Klasse occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mercedes-Benz C-Klasse op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van W205 en W206, als Limousine, Estate, Coupé of Cabriolet. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids per generatie met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mercedes-Benz C-Klasse kopen en financieren.
Limousine of Estate, benzine of hybride.

Er staan ruim 41.000 C-Klassen van bouwjaar 2014 of later in het Nederlandse kentekenregister. De W205 uit 2014 is er in vier carrosserievormen en met benzine, diesel en hybride. De W206 uit 2021 is in Nederland altijd mild of plug-in hybride. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW: hoeveel er rondrijden, welke motoren het meest voorkomen, wat er bij de APK het vaakst wordt gevonden en welke terugroepacties nog openstaan.

Welke C-Klasse past bij jou?

GeneratieBouwjarenCarrosserieIn Nederland geregistreerdPast bij
W2052014 tot 2021Limousine, Estate, Coupé, Cabriolet31.557Wie de meeste keuze wil, ook in diesel of als Coupé
W206vanaf 2021Limousine, Estate9.630Wie een jonge, zuinige hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 21 oktober 2026, zonder AMG-modellen die apart zijn geregistreerd. Van de W205 zijn 14.990 een Estate, 13.362 een Limousine, 1.693 een Coupé en 1.512 een Cabriolet.

Motoren per generatie

De meest voorkomende varianten in het Nederlandse register. Bij plug-in hybrides noemt de RDW het vermogen van de benzinemotor; het systeemvermogen ligt hoger.

W205 (2014 tot 2021)

  • Benzine C 180 1.6 156 pk (meer dan een derde van alle W205's), C 200 2.0 184 pk, C 250 2.0 211 pk
  • Mild hybride Na de facelift van 2018 de C 200 met 1.5 184 pk
  • Plug-in hybride C 350 e en C 300 e met 2.0 benzinemotor
  • Diesel C 180 d 1.6 116 pk, C 220 d 170 of 194 pk, C 250 d 204 pk
  • Verdeling 59% benzine, 19% plug-in hybride, 17% diesel, 5% mild hybride

W206 (vanaf 2021)

  • Plug-in hybride C 300 e met 2.0 benzinemotor van 204 pk, ruim de helft van alle W206's
  • Mild hybride C 180 1.5 170 pk, C 200 1.5 204 pk, C 300 2.0 258 pk
  • Trekgewicht Meestal 1.800 kg geremd, net als bij de W205

Bron motoren, verdeling en trekgewicht: RDW-register. Check het exacte trekgewicht altijd op het kenteken.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de C-Klasse

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 19.951 C-Klassen bij de APK samen 41.726 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel C-KlasseLandelijk
1Band onvoldoende profiel5.09512,2%6,9%
2Bandenspanning niet op juiste waarde4.65811,2%7,2%
3Dimlicht onjuist afgesteld3.4278,2%5,6%
4Fuseekogel te veel speling2.3865,7%1,2%
5Band beschadigd1.5973,8%2,8%
6Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.1892,8%3,8%
7Stofhoes fuseekogel beschadigd4791,1%1,1%
8Remvoering of bevestiging raakt schijf4741,1%1,0%
9Bandenspanning op een as niet gelijk3790,9%0,6%
10Koplamp met afwijkend lichtbeeld onjuist afgesteld2910,7%0,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 21 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per generatie extra op let

W205

  • Fuseekogels Te veel speling in een fuseekogel is goed voor 5,9% van de meldingen, bijna vijf keer zo vaak als landelijk.
  • Brandstoflekkage Wordt bijna vier keer zo vaak gemeld als gemiddeld; het aantal is klein, maar laat het bij twijfel nakijken.
  • Terugroepacties Voor de W205 lopen veel acties, onder meer voor de aarding van de stuurkolom en het eCall-systeem.

W206

  • Nog weinig APK-data 864 van de 9.630 W206's kregen een APK-melding, vooral over banden en koplampen.
  • Banden Beschadigde banden worden drie keer zo vaak gemeld als landelijk.
  • Terugroepacties Check de acties voor de brandstoftoevoermodule en voor waterlekkage in de kofferruimte.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de C-Klasse vanaf bouwjaar 2014 zijn 82 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 7.159 C-Klassen staat nog minstens één actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
W205Klem van de gasleidingen van het inertiseringssysteem kan klemkracht verliezen20211.656 van 6.173
W205Stuurkolom onvoldoende elektrisch geaard of massaverbinding onderbroken (vier acties)2017 en 20181.487 van 13.700
W205Software noodoproepsysteem eCall2019914 van 1.978
W206Vocht in elektrische module door waterlekkage in de kofferruimte2022478 van 1.670
W206Brandstoftoevoermodule kan warmlopen en blokkeren2023445 van 1.995

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 21 oktober 2026. Selectie van acties met het grootste aantal open meldingen.

Limousine, Estate of Coupé?

Bij de W205 is de Estate de meest geregistreerde carrosserie, op de voet gevolgd door de Limousine. Coupé en Cabriolet zijn veel zeldzamer. Zoek je een compactere Mercedes, kijk dan naar de A-Klasse of de CLA; wil je meer ruimte, dan is de E-Klasse de stap omhoog.

Plug-in hybride of mild hybride?

Ruim de helft van de W206's is een C 300 e. Die is vooral voordelig als je thuis of op het werk kunt laden. De mild hybrides laad je niet op en rijden als een gewone benzineauto. Lees ook waar je op let bij een hybride financieren.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties (bij de C-Klasse vaak meer dan één), APK-historie, tellerstand en trekgewicht via de RDW en het NAP-rapport.
  • Voorophanging Laat de fuseekogels op speling controleren en luister naar tikken bij sturen.
  • Brandstoflucht Let bij een W205 op brandstofgeur rond de auto.
  • Kofferruimte Kijk bij een W206 onder de vloer van de kofferruimte naar vocht.
  • Automaat Let op schokken bij schakelen en aarzeling bij optrekken.
  • Plug-in hybride Test het laden en vraag naar de laadkabels.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een C-Klasse als particulier

STAP 1

Kies je C-Klasse

Filter het aanbod hierboven op generatie, brandstof en kilometerstand. Een premium auto betekent vaak ook hogere kosten voor verzekering en onderhoud: reken die mee in je budget.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de C-Klasse met de BMW 3 Serie, de Audi A4 of de Volvo V60, of bekijk alle Mercedes-Benz-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mercedes-Benz C-Klasse