Geld lenen kost geld

58 Mini Cooper occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mini Cooper op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze Mini. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mini Cooper kopen en financieren.
Mini als hatchback, cabrio of stationwagen, op benzine of elektrisch.

Er staan ruim 55.000 Mini's met Cooper in de naam in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating vanaf 2010, zoals Cooper, Cooper S, Cooper D, Cooper SE, Cooper E en Cooper C. Mini's met Countryman, Clubman, Paceman of Aceman in de naam hebben een eigen pagina. De meeste rijden op benzine, vaak een 1.5 van 136 pk. Ruim 12.500 zijn elektrisch: de Cooper SE uit 2019 tot 2024 en de Cooper E en SE vanaf 2024. Bij bijna geen enkele staat een trekgewicht op het kenteken. Voor de hoogvoltaccu van de Cooper SE staat bij 565 auto's nog een actie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Cooper past bij jou?

Groep in het registerEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)CarrosserieIn Nederland geregistreerd
Cooper, Cooper S, Cooper D2010 tot 2018Benzine 1.5 met 136 pk of 2.0 met 192 pkHatchback, stationwagen of cabrio11.612
Cooper, Cooper S2016 tot 2024Benzine 1.5 met 136 pk, 2.0 met 178 of 192 pkHatchback (10.423) of stationwagen (8.369)18.792
Cooper SE2019 tot 2024ElektrischHatchback8.125
Cooper E, Cooper SE2024 tot 2026ElektrischHatchback4.373
Cooper C, Cooper S2024 tot 2026Benzine 1.5 met 156 pk of 2.0 met 163 of 204 pkHatchback of cabrio2.725
Cooper cabrio2010 tot 2024Benzine, een paar elektrischCabrio5.865

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. Daarnaast nog ruim 3.000 Coopers onder andere typegoedkeuringen, onder meer als stationwagen (2012 tot 2017) en coupé, en 547 zonder typegoedkeuring.

Trekgewicht

Bij bijna geen enkele Cooper staat een trekgewicht op het kenteken.

Trekgewicht

  • Hatchback en cabrio Bijna nooit geregistreerd
  • Stationwagen 2012 tot 2017 Soms 750 of 1.000 kg

Carrosserie

  • Hatchback Ruim 32.000
  • Stationwagen Ruim 14.000
  • Cabrio Ruim 7.000

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Cooper

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 20.654 Coopers bij de APK samen 42.463 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel CooperLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde5.97214,1%7,3%
2Dimlicht onjuist afgesteld4.70811,1%5,6%
3Band onvoldoende profiel3.4298,1%6,9%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht3.1767,5%3,8%
5Band beschadigd3.0047,1%2,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.3633,2%5,4%
7Stadslicht werkt niet (goed)1.3203,1%3,6%
8Bandenspanning op één as niet gelijk1.0652,5%0,6%
9Mistlicht voor onjuist afgesteld8952,1%0,4%
10Remslang schuurt langs een onderdeel8612,0%0,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte Cooper op let

Banden en remmen

  • Band beschadigd 7,1% van de meldingen, landelijk 2,8%.
  • Remslang Schuurt langs een onderdeel: 2,0%, landelijk 0,1%; bij de Cooper SE 7,5% van de meldingen.

Cooper SE en E

  • Hoogvoltaccu Storingen mogelijk (actie 2024): 565 van 8.163 open.
  • Laden Test het laden en vraag naar de laadkabels.
  • Accu Vraag naar een uitlees- of accurapport als dat er is.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Cooper zijn 19 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 632 auto's staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Cooper SEStoringen in de hoogvoltaccu, gemeld via een Check-Control-melding2024565 van 8.163
Cooper (stationwagen, coupé)Uitlaatgasreiniging voldoet mogelijk niet aan aangescherpte eisen202629 van 29
Cooper E en SE (vanaf 2024)Binnenspiegel zit mogelijk niet goed vast202622 van 47
Cooper (vanaf 2024)Software in het remsysteem detecteert fouten niet20244 van 608
Cooper SEBehuizing van de hoogvoltaccu mogelijk niet goed geïsoleerd20244 van 169

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Mini Cooper of een andere Mini?

Kijk ook naar de Mini One, Mini One Cabrio, Mini Countryman en Mini Clubman.

Cooper of een ander merk?

Kijk ook naar de Audi A1, Volkswagen Polo en Fiat 500. Elektrisch: Renault 5 en Peugeot e-208.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Hoogvoltaccu Bij een Cooper SE: vraag of de accu-actie uit 2024 is uitgevoerd.
  • Banden Controleer bandenspanning en de banden op schade.
  • Remslangen Laat controleren of de remslangen nergens langs schuren.
  • Verlichting Laat dimlicht en mistlampen afstellen.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Cooper als particulier

STAP 1

Kies je Cooper

Filter het aanbod hierboven op brandstof, carrosserie, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Cooper met Mini One, Audi A1 of Volkswagen Polo, of bekijk alle Mini-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mini Cooper