Geld lenen kost geld

24 Mitsubishi ASX occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mitsubishi ASX op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze compacte SUV. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mitsubishi ASX kopen en financieren.
Compacte SUV van Mitsubishi, eerst op benzine, sinds 2023 vooral hybride.

Er staan ruim 18.500 Mitsubishi ASX'en in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series. De serie tot 2021 (15.158 auto's) rijdt vrijwel altijd op een 1.6 benzinemotor van 117 pk en mag meestal 1.200 kg trekken. De serie vanaf 2023 (3.181 auto's) is vooral hybride en mag vaak maar 750 kg trekken. Let goed op terugroepacties: bij 7.693 ASX'en staat nog een actie open, vooral voor de ruitenwissers en de uitlaat. Bij de APK valt een beschadigde stofhoes van de stuurinrichting ruim acht keer zo vaak op als gemiddeld. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke ASX past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
Tot 20212010 tot 2021Benzine 1.6 met 116 of 117 pk, ook 2.0 met 150 pk15.158Wie een oudere ASX zoekt of 1.200 kg wil trekken
Vanaf 20232023 tot 2026Hybride 1.6, 1.8 of 1.3; plug-in 1.6; benzine 1.03.181Wie een jonge ASX of een hybride zoekt

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. De serie vanaf 2023 staat als hatchback geregistreerd.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht verschilt sterk tussen de series. Check altijd het kenteken.

Tot 2021

  • Benzine Meestal 1.200 kg (10.883 auto's), ook 1.100 of 1.300 kg
  • Diesel 1.400 kg

Vanaf 2023

  • Hybride Meestal 750 kg (1.496), ook 1.000, 1.200 of 1.500 kg
  • Plug-in hybride 750 kg
  • Benzine 1.200 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de ASX

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 10.079 ASX'en bij de APK samen 25.790 meldingen, bijna allemaal van de serie tot 2021.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel ASXLandelijk
1Bandenspanning niet op juiste waarde2.77210,7%7,3%
2Stofhoes stuurinrichting beschadigd2.65410,3%1,2%
3Band onvoldoende profiel1.9237,5%6,9%
4Dimlicht onjuist afgesteld1.8057,0%5,6%
5Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.7886,9%3,8%
6Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.7646,8%5,4%
7Stadslicht werkt niet (goed)1.1394,4%3,6%
8Band beschadigd8613,3%2,8%
9Stofhoes fuseekogel beschadigd5382,1%1,1%
10Uitlaatsysteem niet gasdicht5001,9%2,1%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een ASX tot 2021 extra op let

APK

  • Stuurinrichting Stofhoes beschadigd: 10,3% van de meldingen, landelijk 1,2%.
  • Gordels Beschadigd: 1,1%, landelijk 0,4%.
  • Schokdempers Werken niet goed: 0,8%, landelijk 0,3%.

Terugroepacties

  • Ruitenwissers Kogelverbinding kan corroderen (2018): 6.164 van 9.979 nog open.
  • Uitlaat Eindpijp kan losraken, twee acties (2018 en 2024): samen 2.476 nog open.
  • 12V-accu Computer beoordeelt de lading verkeerd (2018): 1.449 nog open.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de ASX zijn 24 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 7.693 auto's staat nog een actie open, bijna allemaal bij de serie tot 2021. Dit zijn de acties met de meeste openstaande auto's. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
Tot 2021Afdichting kogelverbinding ruitenwissermechaniek kan water doorlaten20186.164 van 9.979
Tot 2021Eindpijp achterste uitlaatdemper mogelijk onjuist gelast20181.689 van 12.551
Tot 2021Computer beoordeelt de lading van de 12V-accu verkeerd20181.449 van 11.991
Tot 2021Ondeugdelijke las uitlaat, eindpijp kan loskomen2024787 van 2.533
Tot 2021Afdichting handremmechanisme achterremklauw mogelijk onvoldoende2018589 van 5.196

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

ASX of een andere Mitsubishi?

Groter zijn de Mitsubishi Eclipse Cross en de Mitsubishi Outlander. Kleiner is de Mitsubishi Colt.

ASX of een andere compacte SUV?

Vergelijkbare auto's zijn de Renault Captur, de Nissan Qashqai en de Suzuki Vitara.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Terugroepacties Bij een ASX tot 2021: vraag of de acties voor ruitenwissers, uitlaat en 12V-accu zijn uitgevoerd.
  • Stuurinrichting Laat de stofhoezen van stuurinrichting en fuseekogels controleren.
  • Handrem Laat de werking van de handrem testen.
  • Trekhaak Wil je trekken? Tot 2021 meestal 1.200 kg, vanaf 2023 vaak 750 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een ASX als particulier

STAP 1

Kies je ASX

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de ASX met de Renault Captur, de Nissan Qashqai of de Mitsubishi Eclipse Cross, of bekijk alle Mitsubishi-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mitsubishi ASX