Geld lenen kost geld

13 Mitsubishi Colt occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Mitsubishi Colt op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze Mitsubishi. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Mitsubishi Colt kopen en financieren.
Mitsubishi, tot 2014 en opnieuw vanaf 2023.

Er staan ruim 9.200 Mitsubishi Colts in het Nederlandse kentekenregister met eerste toelating vanaf 2010. Er zijn twee series: tot 2014 (6.987 auto's, op benzine, vooral 1.3 met 95 pk) en sinds 2023 een nieuwe Colt (2.207 auto's, als hybride 1.6 of met een 1.0 benzinemotor). Bij de oudere Colt vallen beschadigde stofhoezen van de stuurinrichting en fuseekogels erg vaak op bij de APK. Voor de Colt zijn bij de RDW geen terugroepacties bekend. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke Colt past bij jou?

SerieEerste toelatingBrandstof en motor (meest geregistreerd)In Nederland geregistreerdPast bij
2010 tot 20142010 tot 2014Benzine 1.3 met 95 pk of 1.1 met 75 pk6.987Wie een oudere Colt zoekt
Vanaf 20232023 tot 2026Hybride 1.6 of benzine 1.0 met 91 pk2.207Wie een jonge Colt zoekt, ook als hybride

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Ingedeeld op typegoedkeuring. De oudere Colt staat meestal als stationwagen in het register, de nieuwe als hatchback.

Trekgewicht per serie

Het trekgewicht van de Colt verschilt per serie en motor.

2010 tot 2014

  • Meeste auto's 1.000 kg
  • Een deel 750 kg (1.911 auto's)

Vanaf 2023

  • Hybride en benzine 900 kg

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de Colt

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 5.964 Colts bij de APK samen 22.569 meldingen. Bijna allemaal gaat het om de serie tot 2014; de nieuwe Colt is nog nauwelijks gekeurd.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel ColtLandelijk
1Stofhoes stuurinrichting beschadigd1.7897,9%1,2%
2Bandenspanning niet op juiste waarde1.6777,4%7,3%
3Stofhoes fuseekogel beschadigd1.6497,3%1,1%
4Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1.4356,4%3,8%
5Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)1.3946,2%5,4%
6Stadslicht werkt niet (goed)1.3245,9%3,6%
7Dimlicht onjuist afgesteld1.0744,8%5,6%
8Band onvoldoende profiel9394,2%6,9%
9Band beschadigd8403,7%2,8%
10Wiellager versleten of beschadigd7763,4%1,3%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je per serie extra op let

2010 tot 2014

  • Stofhoes stuurinrichting Beschadigd: 7,9% van de meldingen, landelijk 1,2%.
  • Stofhoes fuseekogel Beschadigd: 7,3%, landelijk 1,1%.
  • Wiellagers Hoorbare slijtage: 3,4%, landelijk 1,3%.

Vanaf 2023

  • APK De eerste keuringen volgen vanaf 2027.
  • Garantie Vraag welke fabrieksgarantie nog loopt.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de Colt zijn bij de RDW geen terugroepacties bekend. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

Colt of een andere Mitsubishi?

Andere Mitsubishi's zijn de Mitsubishi Space Star, de Mitsubishi ASX en de Mitsubishi Outlander.

Colt of een ander merk?

Kijk ook naar de Renault Clio, de Toyota Yaris en de Suzuki Swift.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken APK-historie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurinrichting Bij een Colt tot 2014: laat de stofhoezen van stuurinrichting en fuseekogels controleren.
  • Wiellagers Luister tijdens de proefrit naar zoemende wiellagers.
  • Garantie Bij een Colt vanaf 2023: vraag welke fabrieksgarantie nog loopt.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het kenteken: 750 tot 1.000 kg.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een Colt als particulier

STAP 1

Kies je Colt

Filter het aanbod hierboven op serie, brandstof en bouwjaar.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de Colt met de Renault Clio, de Toyota Yaris of de Mitsubishi Space Star, of bekijk alle Mitsubishi-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Mitsubishi Colt