Geld lenen kost geld

4 Nissan NV400 occasions beschikbaar voor autofinanciering

Een gebruikte Nissan NV400 op afbetaling kopen? Hieronder zie je het actuele aanbod van deze bestelbus. Kies een auto, bereken je maandlast en vraag je autolening online aan. Onder het aanbod vind je een koopgids met data van de RDW.

Lees meer

Een gebruikte Nissan NV400 kopen en financieren.
Bestelbus van Nissan op diesel.

Er staan bijna 1.000 Nissan NV400's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2011 tot 2022. Ze rijden op diesel met een 2.3, meestal van 110 tot 146 pk, en staan vooral als bestelbus met gesloten opbouw geregistreerd; een deel heeft een open laadvloer. Bij de meeste staat geen trekgewicht op het kenteken. Bij de APK vallen kentekenplaatverlichting, stadslicht en zijmarkeringslichten vaker op dan gemiddeld. Bij 15 bussen staat nog een terugroepactie open. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke NV400 past bij jou?

UitvoeringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
Gesloten opbouw2011 tot 2022Diesel 2.3 met 125, 131 of 136 pkMeestal niet geregistreerd776
Open laadvloer of zijschotten2011 tot 2022Diesel 2.3Meestal niet geregistreerd87
Zonder typegoedkeuring2012 tot 2022DieselCheck het kenteken119

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. Daarnaast staan er 6 NV400's als personenauto in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per bus: check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • Niet geregistreerd Bij de meeste
  • 2.500 kg 19 bussen
  • 3.500 kg 2 bussen

Carrosserie

  • Gesloten opbouw 776 met typegoedkeuring
  • Open laadvloer 78 bussen

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de NV400

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 818 NV400's bij de APK samen 3.445 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel NV400Landelijk
1Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)35110,2%5,4%
2Band onvoldoende profiel2607,5%6,9%
3Stadslicht werkt niet (goed)2196,4%3,6%
4Bandenspanning niet op juiste waarde1694,9%7,3%
5Dimlicht onjuist afgesteld1614,7%5,6%
6Dim-, grootlicht werkt niet (goed)1283,7%1,7%
7Ruitenwissers geven onvoldoende zicht1273,7%3,8%
8Remlicht werkt niet (goed)1033,0%1,7%
9Stofhoes aandrijfas beschadigd962,8%1,7%
10Rem loopt niet vrij782,3%1,6%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte NV400 op let

Verlichting

  • Stadslicht Werkt niet goed: 6,4% van de meldingen, landelijk 3,6%.
  • Zijmarkeringslichten 2,1%, landelijk 0,2%.

Brandstofleidingen

  • Actie 2024 Brandstofleiding kan tegen de motorbedrading schuren: 9 van 23 open.
  • Actie 2021 Brandstoftoevoerleiding kan door wrijving beschadigen: 5 van 148 open.

Bedrijfsauto

  • Registratie Check of de auto als bedrijfsauto of personenauto geregistreerd staat. Dat bepaalt onder meer de belasting en wat je ermee mag.
  • Opbouw Check de carrosserie en opbouw op het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de NV400 zijn 5 terugroepacties bekend bij de RDW. Bij 15 bussen staat nog een actie open. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
NV400Brandstofleiding en motorbedrading kunnen tegen elkaar schuren20249 van 23
NV400Brandstoftoevoerleiding kan door wrijving beschadigen20215 van 148
NV400Steun van het brandstoffilter kan scheuren20181 van 27

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

NV400 of een andere Nissan-bus?

Vanaf 2022 staan bussen met dezelfde typegoedkeuring als Nissan Interstar in het register. Kijk ook naar de Nissan NV300.

NV400 of een ander merk?

Kijk ook naar de Renault Master, Opel Movano en Ford Transit.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Brandstofleidingen Vraag of de acties uit 2021 en 2024 zijn uitgevoerd.
  • Verlichting Controleer stadslicht en markeringslichten.
  • Remmen Laat controleren of de remmen vrij lopen.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het trekgewicht op het kenteken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een NV400 als particulier

STAP 1

Kies je NV400

Filter het aanbod hierboven op opbouw, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de NV400 met Nissan Interstar, Renault Master of Opel Movano, of bekijk alle Nissan-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Nissan NV400