Geld lenen kost geld

Een gebruikte Nissan NV300 kopen en financieren.
Bestelbus van Nissan op diesel.

Er staan ruim 1.200 Nissan NV300's in het Nederlandse kentekenregister, met eerste toelating van 2016 tot 2022. Ze rijden op diesel, meestal een 1.6 van 95 tot 146 pk of een 2.0 van 120 of 146 pk, en staan bijna allemaal als bestelbus met gesloten opbouw geregistreerd. Bij de meeste staat geen trekgewicht op het kenteken. Bij de APK valt speling in de stuurkogels veel vaker op dan gemiddeld. Alle terugroepacties zijn uitgevoerd. Deze koopgids gebruikt open data van de RDW.

Welke NV300 past bij jou?

UitvoeringEerste toelatingMotor (meest geregistreerd)TrekgewichtIn Nederland geregistreerd
Bestelbus2016 tot 2022Diesel 1.6 met 121 of 125 pk, 2.0 met 120 pkMeestal niet geregistreerd1.211
Personenauto (MPV)2017 tot 2021DieselMeestal 2.000 kg23

Bron: RDW kentekenregister, stand 26 oktober 2026, vermogen omgerekend van kW naar pk. 29 NV300's staan zonder typegoedkeuring in het register.

Trekgewicht

Het trekgewicht verschilt per bus: check altijd het kenteken.

Trekgewicht

  • Niet geregistreerd Bij de meeste bestelbussen
  • 2.000 kg 31 bussen

Carrosserie

  • Gesloten opbouw 1.201 bussen

Bron: RDW kentekenregister. Het trekgewicht geldt voor een geremde aanhangwagen.

De 10 vaakst gevonden APK-afkeurpunten bij de NV300

Tussen oktober 2023 en oktober 2026 kregen 1.015 NV300's bij de APK samen 3.392 meldingen. Dit zijn de afkeurpunten die het vaakst voorkwamen, vergeleken met alle lichte voertuigen.

#AfkeurpuntMeldingenAandeel NV300Landelijk
1Stuurkogel te veel speling3299,7%0,9%
2Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed)2938,6%5,4%
3Band onvoldoende profiel2677,9%6,9%
4Bandenspanning niet op juiste waarde2076,1%7,3%
5Remlicht werkt niet (goed)1564,6%1,7%
6Dimlicht onjuist afgesteld1464,3%5,6%
7Kleur richtingaanwijzers wijkt af1394,1%1,7%
8Veer gebroken of gescheurd1033,0%1,5%
9Band beschadigd912,7%2,8%
10Ruitenwissers geven onvoldoende zicht912,7%3,8%

Bron: RDW Open Data, geconstateerde gebreken APK lichte voertuigen, 1 oktober 2023 tot 26 oktober 2026. Landelijk = alle lichte voertuigen in dezelfde periode, niet gecorrigeerd voor leeftijd. Vetgedrukt: minstens anderhalf keer zo vaak als landelijk.

Waar je bij een gebruikte NV300 op let

Stuurinrichting en ophanging

  • Stuurkogels Te veel speling: 9,7% van de meldingen, landelijk 0,9%.
  • Veren Gebroken of gescheurd: 3,0%, landelijk 1,5%.

Verlichting

  • Remlicht Werkt niet goed: 4,6%, landelijk 1,7%.
  • Richtingaanwijzers Kleur wijkt af: 4,1%, landelijk 1,7%.

Bedrijfsauto

  • Registratie Check of de auto als bedrijfsauto of personenauto geregistreerd staat. Dat bepaalt onder meer de belasting en wat je ermee mag.
  • Opbouw Check de carrosserie en opbouw op het kenteken.

Terugroepacties: controleer of ze zijn uitgevoerd

Voor de NV300 zijn 4 terugroepacties bekend bij de RDW. Die zijn allemaal uitgevoerd. Check het kenteken in de RDW Voertuiginformatie voordat je koopt.

GeneratieTerugroepactieJaarNog open
NV300Borging van de handremkabels kan loskomen20190 van 74
NV300Wand van de brandstoftank plaatselijk te dun20190 van 8
NV300Lagerbout van de handremhendel kan breken20200 van 7

Bron: RDW Open Data terugroepacties, stand 26 oktober 2026.

NV300 of een andere Nissan-bus?

Andere bussen van Nissan zijn de Nissan Primastar, Nissan NV400 en Nissan NV200.

NV300 of een ander merk?

Kijk ook naar de Renault Trafic, Opel Vivaro en Ford Transit Custom.

Controlelijst voor je proefrit

  • Kenteken checken Openstaande terugroepacties, registratie en tellerstand via de RDW en het NAP-rapport.
  • Stuurkogels Laat de stuurkogels op speling controleren.
  • Verlichting Controleer remlichten en richtingaanwijzers.
  • Registratie Check registratie en opbouw op het kenteken.
  • Trekhaak Wil je trekken? Check het trekgewicht op het kenteken.

Meer tips in onze occasion koopgids.

Zo financier je een NV300 als particulier

STAP 1

Kies je NV300

Filter het aanbod hierboven op motor, bouwjaar en kilometerstand.

STAP 2

Bereken je maandlast

Speel met aanbetaling en looptijd in de calculator.

STAP 3

Vraag aan

Je aanvraag wordt beoordeeld op inkomen en BKR-gegevens. Je hoort waar je aan toe bent voordat je iets tekent.

Rijd je zakelijk? Dan kan financial lease een alternatief zijn. Geld lenen kost geld.

Twijfel je nog? Vergelijk de NV300 met Nissan Primastar, Renault Trafic of Opel Vivaro, of bekijk alle Nissan-modellen.

Vraag je autolening aan

Veelgestelde vragen over Nissan NV300